Специалист: Бъбречните камъни може да са симптом за ендокринен проблем
15 Юни 2017, Четвъртък, 13:47 ч.
Автор: Флагман.бгДори новородени могат да страдат от заболявания на щитовидната жлеза
Един от най-уважаваните ендокринни хирурзи в България- д-р Димитър Табаков, пристига в университетска болница „Дева Мария“ на 16 юни. Д-р Табаков, който е част от екипа на националния и републикански консултант доц. Таньо Сечанов, ще прави профилактични прегледи през целия ден.
Болестите на ендокринната система нямат възраст. Дори новородени могат да страдат от заболявания на щитовидната жлеза. Вече диагностицирани, болните трябва да направят консултация с ендокринен хирург, който да прецени дали има нужда от оперативно лечение или е добре да се продължи с медикаментозното. Съотношението на заболелите с ендокринни болести жени към мъже е 7 към 1.
Интересното е, че голям процент от хората с камъни в бъбреците имат проблеми с паращитовидните жлези и с решаването им се решават и проблемите с бъбреците. Остеопорозата и свръхвъзбудимостта на нервната система също могат да водят към разстройство във функциите на щитовидната жлеза.
Коварното е, че често проблемите протичат безсимптомно или заболелият неглижира диагнозата си и нейните симптоми. След 35-годишна възраст е добре при признаци като постоянна умора, тревожност, понижено либидо, напълняване, безпричинно отслабване, сърцебиене, да се потърси специалист. „Заболелите не трябва да се плашат от операцията.“ обяснява д-р Табаков. Човек има достатъчно жлези и затова когато болната жлеза се махне, другите компенсират обмяната на калция и фосфора. За добрият резултат, обаче, най-важното е своевременната консултация със специалист по ендокринна хирургия.
Жегата ни състарява: 4 допълнителни дни в гореща вълна се свързват с 9 дни към биологичната възраст
Телефонът загрява и зарядът изчезва за часове: Причината невинаги е батерията
Бургаската Жаклин Костадинова прави голямата крачка: Представя първата си авторска песен "Аз и ти"
Този бутон на климатика остава подценен, а в жегите носи повече комфорт и по-нисък разход
Нито правоъгълник, нито квадрат: Това е единственият такъв национален флаг в света
Евровизия 2027 в Бургас: Стратегически шанс за дългосрочен възход на българския туризъм
Несебър ще бъде домакин на още един футболен турнир
Янко Славов оглави „Прогресивна България“ в Сунгурларе
Над малко полско село се извиси най-високата Дева Мария в Европа - 55,6 метра вяра, памет и надежда
Внимание, шофьори: Ограничения по Тракия и Хемус от утре до 20 август
Цените отново тръгнаха нагоре
Разгадаха вечната мистерия с мигачите на BMW? Отговорът се крие под капака
