Арестуваха 19-годишно момиче, седнало зад волана дрогирано
25 Май 2017, Четвъртък, 10:24 ч.
Дупка в закона все още позволява на злоупотребилите водачи да се измъкват
Арестуваха 19-годишна българка, седнала зад волана дрогирана. Тя е спряна за проверка от столичната пътна полиция посред бял ден в квартал „Малашевци”, съобщава бТВ.
Вчера малко след 12 на обед, екипът на „Пътна полиция” забелязал „Опел”, който криволичи на пътя. Спират го за проверка. Зад волана се оказва младо момиче.
Проверката за алкохол е отрицателна. „Направи ни впечатление , че зениците са й разширени, очите са й светли, което не е нормално за светлата част на денонощието. Подложихме я на тест, който установи амфетамин”, разказа инспектор Радослав Кръстев.
Момичето има 1 година опит като шофьор.
„Взех го за първи път, за да го опитам. Аз не карах. Качих се точно в колата, не съм шофирала изобщо. Няма и 100 метра да съм минала“, каза арестуваната пред камерата на бТВ.
Автомобилът ще бъде спрян от движение за една година, заяви инспектор Кръстев.
Поне по един дрогиран зад волана залавят всеки пътните полицаи. Само в столицата.
Въпреки обществената им опасност, при първо залавяне, надрусаните шофьори не носят наказателна отговорност. Така казва законът.
Над 200 шофьори, взели дрога, се спират по пътищата на страната всеки месец. А дрегерът най-често отчита амфетамин и канабис.
В категории:
Крими
5 лесни и ефективни упражнения за здраве и добър тонус
10 известни спорта, които може би не сте пробвали, но ще ви харесат
Лесна и бърза рецепта за здравословен бананов хляб
90-годишен дядо загуби пенсията си, намери я 13-годишно момиче: Развитието ще ви трогне
Грешката, която почти всеки прави при съхранението на храната
Как да направим перфектния сладкиш: Баница с локум
Оперираха национал на България: Кариерата му може да приключи
Тодор Славков оставил значително наследство за Катерина Славова?
Честа грешка при пране опасна за дрехите
Как да приготвим прост и вкусен омлет - рецепта за начинаещи
Гонзо разкри бъдещето на селекционера Димитров
Коя зодия ще има голям късмет в края на март
