Вълчо Чолаков: Заведенията на Северния плаж не трябва да бъдат премахнати, скоро ивицата ще има наемател
Не можем да оставим най-големият плаж в Бургас без услуги, които да предлага на туристите, каза губернаторът
Ключови думи:
вълчо чолаков, плаж север бургас, северен плаж бургас, флагман, губернатор, преместваеми обекти
15 Май 2017, Понеделник, 11:05 ч.
Автор: Емел МАХМУД, архив ФлагманДържащите обектите ще обезщетят държавата за периода, в който плажът не е стопанисван
Докато не бъде приключена процедурата за отдаване под наем на Северния плаж в Бургас, преместваемите обекти, разположени на ивицата, не трябва да бъдат премахнати. Това каза пред Флагман.бг областният управител на Бургас Вълчо Чолаков.Търгът ще се проведе на 29-ти май и губернаторът е убеден, че тогава ще бъде избран нов стопанин на плажа. Заради това и не са осигурени водни спасители към този момент.
„Поради тази причина ние задържаме в момента и не обявяваме процедура за намиране на спасители, за да не харчим ресурс. Към момента на прекратяване на договора за наем, който изтече през 2016 г., на Северния плаж се намирали 11 преместваеми обекта. Представили сме съответните констативни протоколи, за работещите сме направили експертни оценки за пазарната стойност на обезщетението, което дължат наемателите. Цялата тази информация сме изпратили на Министерството на туризма, за да могат да съберат обезщетението за този период, в който без основание са държани обектите. От гледна точка на нашата компетентност ние сме извършили всички действия”, каза още Вълчо Чолаков.
Той е категоричен, че най-големият плаж в Бургас – Северният не може да остане без услуги, които да предложи на туристите.
„Нямам съмнение, че на 29 май ще бъде избран наемател. Бургазлии и гостите на града трябва да бъдат спокойни. Към настоящия момент ивицата не е почистена, но макар и със закъснение ще реагираме”, увери губернаторът на Бургас.
В категории:
Бургас
Мона запали лют скандал за "Евровизия" минути преди финала
26.02.2026. Ще се сбъдне ли пророчеството на Волф Месинг?
Промени при продажбата на автомобил и строги правила за електрическите тротинетки
Софийският градски съд отказа регистрация на партия „Трети март“
Следвайте тези прости съвети и пилешките гърди винаги ще бъдат сочни
Тези дати на раждане са под специалната закрила на Вселената
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт
За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода
Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г.
Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато
Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата
Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник

Как работят в момента заведенивта? На какъв принцип?
Изцяло незаконно нали? Няма нармател , няма договори за наем , няма категоризация? А те работят? Как става това , кажете ни? Вие сте юрист , така че ни обяснете?
Скоро за бъргазлии няма да има място в Бургас.