×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • НАП: В момента дизелът е най-евтин за последните 40 дни
  • Румен Радев заминава на първа визита, среща се с Фридрих Мерц
  • Куба укрепва отбраната си с руски дронове на фона на напрежение със САЩ
  • Медузи заляха популярни курорти в Гърция
  • Част от София ще остане без вода през следващите пет дни
  • Българският национал Мартин Георгиев официално вдигна шампионския трофей с АЕК Атина
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мамо, мамо, като порасна искам да стана парламентарен балансьор


Мамо, мамо, като порасна искам да стана парламентарен балансьор
Ами че около нас е пълно с професии, за които още нямаме име и това ни пречи да бъдем успешни в тях
02 Май 2017, Вторник, 17:58 ч.
Автор: Драго СИМЕОНОВ, webcafe.bg

Предлагаме ви кратък списък на най-желаните от българите занимания, които все още нямат официален статут, но професионализацията в тях е видима и доста хора вече ги специализират

Като малък имах сериозен проблем с мечтаната професия. Другарчетата ми се ориентираха далеч по-успешно от мен. Повечето искаха да станат я пожарникари, я летци, милиционери или просто боклукчии. Виждате, политическата кариера ги изкушаваше още от най-ранна детска възраст.

Уви, тогава не знаеха още, че съществуват и на по-примамливи командни позиции за момченца: като например „парламентарен балансьор“, „почетен председател“, „коалиционен партньор“, което съвсем нямаше да им попречи да си бъдат и ченгета.

Тези термини обаче още не бяха измислени, затова трябваше да чакаме години до появата на истински професионалисти в тях.

Моята драма беше друга. Не можех да преценя дали не искам да съм щангист, понеже по онова време нашите тежкоатлети жънеха успехи и не пренасяха забранени субстанциите по летищата, а само в черните си дробове. Ама ме теглеше и сцената, най-вече естрадата. И тогава, както и сега, това изглеждаше лесно достъпно, но за съжаление нямаше ментори, журита и продуценти, които да ме промотират из моловете. Та лелеех значи да стана хем щангист, хем певец и тези неща ми изглеждаха несъвместими.

Какъв наивник! Днес тази моя мечта я изживява Фики. Аз трябваше да съм това, да знаете.

Накъде бия ли? Ами че около нас е пълно с професии, за които още нямаме име и това ни пречи да бъдем успешни в тях. Предлагаме ви кратък списък на най-желаните от българите занимания, които все още нямат официален статут, но професионализацията в тях е видима и доста хора вече специализират в тях.

1.Целодневен патриот

Демокрацията ни отне не само здравеопазването, но и достъпното и безплатно родолюбие. Днес „патриот” вече е престижна и доходна професия, без значение знаеш ли родната история или си по-силен в политическата математика.

За избралите този път на реализация е добре да споменем, че от финансова гледна точка очакванията им ще бъдат изпълнени, но конкуренцията става все по-голяма и е необходимо инвестиране в допълнителни качества, като гръмогласност, начумереност или шкембе.

2. Генерален студиен анализатор

Мечтана позиция, която ви поставя в челните места на гостите в телевизионни студия. Не е необходимо да разбирате от каквото и да е, тъй като ваша функция е главно да си противоречите, което при добиването на определена експертиза не е трудно да се постигне.

Добре е да свикнете да се съгласявате с мнението на колегите генерални анализатори, но винаги да добавяте термина „отчасти“. Така вие ще станете част от постоянното медийно звено от анализатори, които нищо съществено не казват, но поне са съгласни с колегите отчасти.

3. Инженер- Скептик

Тук постът изисква да се съмнявате във възможността нещо да се случи, проследявайки постройката на неговата невъзможност. За да видите дали имате талант за този вид дейност, опитайте се да назовете пет неща, които няма как да станат в България, без вие да сте едно от тях.

За разлика от генералните студийни анализатори, инженер-скептиците отказват да се съгласят с други, дори когато и те твърдят, че нещо няма как да стане. Допълнителното владеене на базови езикови умения могат да гарантират бързото израстване в кариерата, което разбира се добре съзнавате, че няма как да се случи.

4. Експерт – обвинител

Иначе казано „търсач на отговорност“. Днес, уви, отговорност поемат само най-обскурните организации, като Ислямска държава и Нова Република, като и при тях това е по-скоро въпрос на инерция. Липсата на отговорност отваря ниша за личности, които ясно да посочват кой е виновен за нещо или упорито да работят в тази насока.

След разпада на дясното мнозина млади специалисти показаха завидни умения в областта. Нека само тази длъжност не се бърка с прокуратурата, където нито експертността, нито обвинението са водещ принцип.

5. Общопрактикуващ коментатор

Това е приятна, но твърде масова и затова не добре платена работа. Плюс е, че може да се упражнява надомно и при ненормиран работен ден. Трудовата характеристика включва способността да изкажете мнението си по всяка тема, като за предпочитане са такива, от които нямате никаква представа.

Преимущество е владеенето на обидни епитети, демонстрация на воля за дърляне и отказа от употреба на запетайки. За разлика от инженер-скептиците, общопрактикуващите коментатори не търсят конкретна отговорност, защото знаят, че всички са един дол дренки. Нещо, с което генералните студийни анализатори биха се съгласили само отчасти, а инженер-скептиците знаят, че няма как да е друго.

Ако усещате, че сте добри в някоя от тези области – не спирайте да се развивате. Ако ли пък искате просто да сте Фики – давайте смело. Поне вече си имаме термин и за тази професия, така че ще си спестите моите терзания.

В категории: Политика


webcafe.bg Автор
webcafe.bg
Коментари
Флагман.БГ Иран иска да контролира и световния интернет Иран иска да контролира и световния интернет 18/05/2026, Понеделник 14:20 0
Тервел ИЛИЕВ Затварят бензиностанциите по АМ Тракия в сряда Затварят бензиностанциите по АМ Тракия в сряда 18/05/2026, Понеделник 14:10 0
Тервел ИЛИЕВ Жозе Моуриньо поема Реал Мадрид Жозе Моуриньо поема Реал Мадрид 18/05/2026, Понеделник 13:59 0
Флагман.БГ Радев назначи още четирима зам.-министри Радев назначи още четирима зам.-министри 18/05/2026, Понеделник 13:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Затварят бензиностанциите по АМ Тракия в сряда Затварят бензиностанциите по АМ Тракия в сряда Това ще е в отсечката между София и Пловдив от ранния следобед до 19 часа  Кой е мъжът на Дара, каква “опасна” професия има и как се запознават Кой е мъжът на Дара, каква “опасна” професия има и как се запознават След историческата победа на Евровизия интересът към личния ѝ живот нарасна, а феновете се питат кой стои до жената, която покори Европа с „Bangaranga“ Авиационен специалист от Германия поиска да се върне в Бургас, но бюрократи са на път да го откажат Авиационен специалист от Германия поиска да се върне в Бургас, но бюрократи са на път да го откажат Мартин е роден през 1988 година в Бургас, но е израснал в Германия, винаги е пътувал с немските си документи, сега, когато поиска да си извади българска лична карта, защото обмислял да се премести край морето, се оказа, че това не е толкова лесна задача Почина майката на бившата кметица на столичния район "Младост" Десислава Иванчева Почина майката на бившата кметица на столичния район "Младост" Десислава Иванчева През март Любка Иванчева е претърпяла инсулт Министърът на финансите Гълъб Донев обяви бюджет, който "слага край на държавните хранилки" Министърът на финансите Гълъб Донев обяви бюджет, който "слага край на държавните хранилки" Ще правя бюджета "перо по перо", подчерта Донев Сгответе дроб по венециански с карамелизиран лук и полента, ще си оближете пръстите Сгответе дроб по венециански с карамелизиран лук и полента, ще си оближете пръстите Ароматна италианска рецепта Радев назначи още четирима зам.-министри Радев назначи още четирима зам.-министри Ето кои са те  Революция в европейския транспорт: ЕК премахва пречките пред пътуването с влак Революция в европейския транспорт: ЕК премахва пречките пред пътуването с влак Три нови предложения улесняват резервациите и гарантират по-добра защита на пътниците при комбиниране на различни железопътни оператори Преди 24 май само в Janet: гурме вкусове, премиум напитки и луксозни аромати на специални цени Преди 24 май само в Janet: гурме вкусове, премиум напитки и луксозни аромати на специални цени Веригата изненадва клиентите си с мащабна кампания по повод празниците Вицепремиерът Александър Пулев: Предстои болезнена административна реформа Вицепремиерът Александър Пулев: Предстои болезнена административна реформа Трябва да се оптимизират разходите във всеки един компонент, ние ще понесем тази политическа отговорност, обяви Пулев. 
Иран иска да контролира и световния интернет Иран иска да контролира и световния интернет Ислямската република възнамерява да таксува най-големите технологични компании в света Как една държава превърна ресурсите си в бъдеще, а не в корупция Как една държава превърна ресурсите си в бъдеще, а не в корупция Вижте тази история от Норвегия  Турция изпраща нов кораб да търси газ в Черно море Турция изпраща нов кораб да търси газ в Черно море „Йълдъръм“ започва първата си оперативна мисия на кладенеца „Тюркали-16“ с цел увеличаване на добива и развитие на енергийните ресурси Жозе Моуриньо поема Реал Мадрид Жозе Моуриньо поема Реал Мадрид "Белите" ще платят на настоящия клуб на Моуриньо - "Бенфика", обезщетение за предсрочното прекратяване на договора му в размер на 6 милиона евро Халваджиян за Дара: Спомням си, че на кастингите през 2015 г. имах една забележка към нея Халваджиян за Дара: Спомням си, че на кастингите през 2015 г. имах една забележка към нея Единствената му забележка тогава е била, че има много високо самочувствие, което според него трябва да бъде подкрепено с реални постижения Блок се превърна в сауна: 45 градуса, течове и високи сметки Блок се превърна в сауна: 45 градуса, течове и високи сметки Ситуацията продължава вече 2–3 месеца и поражда опасения, че влагата може да се разпространи по етажите и да засегне електрически инсталации Танцът му със стола в Евровизия се превърна в меме Танцът му със стола в Евровизия се превърна в меме Вижте какво каза Кристиан Тарче Как Тръмп преметна Путин Как Тръмп преметна Путин Песимизъм в Русия осем месеца след оптимистичната среща на високо равнище в Аляска Защо Дара спечели „Евровизия“? Защо Дара спечели „Евровизия“? Коментар за част от българите, които са народ, а не „стадо“ Мондиал 2026: Нови притеснения около провеждането на турнира Мондиал 2026: Нови притеснения около провеждането на турнира FIFPRO препоръчва въвеждането на защитни мерки
Петър ГАНЕВ, икономист Петър ГАНЕВ, икономист Всеки истински джентълмен трябва да има неизчерпаем запас от комплименти за дамата, в случай че парите му свършат... Виц на деня Виц на деня Влизат двама в бара. Единият пита другия:
- Какво ще пиеш?
- Каквото и ти.
- Барман, дай две бири.
- Тогава и за мен две.
Виц на деня Виц на деня Блондинка започва да готви и изпада в истерия. Мъжът и я пита:
- Скъпа, какво се е случило?
- Вадя от хладилника ледчета, сложих ги в тенджерата с вода, а сега не мога да намеря нито едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки истински джентълмен трябва да има неизчерпаем запас от комплименти за дамата, в случай че парите му свършат...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори