Красимир Каракачанов - силов вицепремиер, поема МВР и отбраната
18 Април 2017, Вторник, 19:40 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимка: ФлагманЗатова бе обявено миналата седмица, че на патриотите ще бъде поверена сигурността
В бъдещия кабинет на ГЕРБ и Обединените патриоти ще бъде въведен за първи път вариант на силов вицепремиер. Това ще бъде Красимир Каракачанов, който ще наблюдава едновременно МВР и отбраната. По тази причина преди седмица Цветан Цветанов обяви, че е постигнато съгласие на патриотите да се повери сигурността в държавата. Тогава репортерите се чудеха какво има предвид той под обединението "сигурност", което би могло да означава както военно, така и вътрешно министерство. Това узна Флагман.бг от източник, участващ в преговорите между двете страни за съставянето на кабинет. Към момента се търси подходяща фигура за военен министър. Трудно е да се намери и човек, който да оглави вътрешното ведомство. За повишението в министър на отстранения от служебното правителство главен секретар на МВР Георги Костов не може да се говори. Същото се отнася и за Румяна Бъчварова въпреки симпатиите на Валери Симеонов към нея и добрата му оценка за работата й през последната година.
Вариантът МВР да се даде на бившия главен секретар на МВР от първия кабинет на Бойко Борисов - Калин Георгиев, също е отпаднал. Това съобщи източник на Флагман.бг. Причината била в това, че Георгиев имал здравословни проблеми.
В категории:
Политика
Защо е хубаво да възобновяваме старите си приятелства
7 малки ритуала за съживяване на любовта
Украйна обмисля изтегляне на войските от Донбас
Сняг ли?! Посрещаме Коледа по джапанки
12/12/2025, Петък 21:00
0
Ето коя е най-добрата видео игра на годината на The Game Awards 2025
От Кремъл: Спиране на огъня само ако украинските сили се изтеглят от Донбас
Тези рецепти ще ви накарат да си оближите пръстите
Филип Киркоров обсипа дъщеря си с подаръци
Пенсионери по селата: За пръв път виждаме тази банкнота
Столичният кмет Васил Терзиев става част от проекта на президента Румен Радев
Ген. Атанасов и Иво Мирчев във война
Лоши новини за състоянието на Любо и Боби Михайлов

дотук беше. какъв вицепремиер може да бъде това прасе, какво мвр, каква отбрана. тоя става единствено за бияч на бабички по границата.