Арена Бургас става най-голямата закрита спортна зала в България
17 Април 2017, Вторник, 00:02 ч.
Очаква се строителството да бъде финализирано напълно до средата на 2019 година
Зала Арена Бургас ще бъде най-голямото закрито спортно съоръжение в България. За това информираха представители на фирмите, които изграждат обекта, съобщава Котаспорт. Залата ще побира около 6000 зрители, като при необходимост местата могат да се увеличават до 12 хиляди.Зала Арена Армеец, която сега се смята за най-голяма в страната, побира до 15 хиляди зрители.
Не по вместимост обаче ще бъде по-голяма Арена Бургас, а по обща площ.
Изчисленията показват, че при окончателното приключване на обекта той ще е с над 2000 квадратни метра повече използваема площ. Самият спортен комплекс ще включва голяма и малка зала, тренировъчни помещения, ресторанти, магазини, фитнес-център, голям паркинг и логистична база.
Залата ще има най-бързата и модерна писта за лека атлетика, но в нея ще могат да се провеждат състезания по баскетбол, волейбол, хандбал, художествена и спортна гимнастика, зимни спортове, концерти, митинги, конгреси и други мероприятия.
Очаква се строителството да бъде финализирано напълно до средата на 2019 година.
Тогава ще трябва да бъде прерязана и лентата за откриване на съоръжението.
В категории:
Бургас
Анонимна свидетелка за хората на Калушев: Не видях нищо нередно в Петрохан
Винсънт Пасторе, изиграл Салваторе Бонпенсиеро в „Семейство Сопрано“, е открит мъртъв в дома си на Сити Айлънд
Над 150 пожара са гасили огнеборците вчера
Бойко Борисов събра академията на ГЕРБ в Приморско (НА ЖИВО)
Кметът на Безмер поиска КПП-та около селото заради американските самолети
След 50 000 незаконни влизания: Армията държи Сеута под контрол
Тръмп постави условие на Иран, за да спрат американските и израелските удари
Бомба разтърси елитен ресторант в Москва, трима загинаха и 21 са ранени
НАП не смее да влезе на ревизия в Руския културен център
Венера може да е била синя планета с океани върху 90% от повърхността
Очакват ни до 38 градуса днес
Препълненият Летен театър аплодира „Бургас и морето“: Вижте емоциите на публиката (ГАЛЕРИЯ)

Градът се променя и става по- красив, тъпаните да го духат!!!
Ти беше ли на мача бе келеш!
300 ама друг път! Говориш глупости!!
Залата беше пълна до дупка и за правостоящи нямаше места!
Но иначе и аз до някъде съм съгласен, че има по важни малки съоражения за спорт които пръснати из града ще са много по полезни!
Опъни пет шест въжета на северния плаж и ето ти коридори до Сарафово ,даже по голям от олимпийски размери.
Вечно недоволни бе!