Чавушоглу: От чужбина се опитват да повлияят на референдума в Турция
16 Април 2017, Неделя, 14:24 ч.
Турският министър на външните работи Мевлют Чавушоглу разкритикува други държави, че се опитват да повлияят на историческия референдум в Турция за внасяне на изменения в конституцията, предава The Republic, цитиран от "Фокус". Думите му дойдоха, докато даваше своя вот на референдума в южната турска провинция Анталия. Чавушоглу заяви, че някои „от чужбина“ са опитали да кажат на турския народ какво да прави.
Той обаче добави, че решението е изцяло в ръцете на турците. Външният министър на Турция не уточни кого има предвид, но отношенията между Турция и някои европейски страни, по-конкретно Германия и Холандия, са обтегнати. Президентът Реджеп Тайип Ердоган по-рано определи и двете държави като нацистки, тъй като не позволиха на турски министри да агитират в подкрепа на провеждания в неделя референдум.
В категории:
Политика
Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти
Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките
Паника на Световното: Отровни змии подлудиха футболни звезди
Семейна почивка се превърна в най-големия кошмар: 3-годишно момченце се удави
Пате по чорапки взриви Световното! Мерлин е новият хит (ВИДЕО)
Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив
Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория
Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас
Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове
Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани
Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни
Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО
