Престъпник с 40 кражби обра свещеник, а полицията нехае (ВИДЕО)
Не виждам смисъл да подавам жалба срещу престъпници, каза отец Васил. Той сподели, че и друг път е ставал жертва на престъпници
29 Март 2017, Сряда, 10:59 ч.
Отец Васил сподели, че не е подал жалба, защото не вярва, че крадецът ще си получи заслуженото
Престъпник с 40 кражби обра свещеник. От записа на охранителната камера се вижда как 40-годишният Тодор Маринов от София спокойно разбива колата на отец Васил от храма „Свети Пантелеймон” и взема чантата му. Пред Нова телевизия пък свещеникът сподели, че не е подал жалба, защото не вярва, че крадецът ще си получи заслуженото, тъй като и друг път е ставал жертва на престъпници.
Свещеникът е бил на служба, когато крадецът разбива стъклото на автомобила му и взима чантата му. Въпросният обирджия е стар познайник на полицията. В Интернет се разпространяват кадри от кражбите му.„Когато службата на 19 март свърши, трябваше да тръгна за друга, но видях, че колата е разбита и чантата я няма. Вътре имаше само служебни неща и кръст. Те са на стойност до 200-300 лева. Имаше много хора в църквата и не сме чули алармата“, каза отец Васил.
„Крадецът не си е крил лицето. Имаше много наредени коли, но нищо не го е притеснило“, добавя свещеникът.
„Реших, че за пет работни дни може този човек да бъде хванат. Понеже нямаше такива резултати, споделих клипа в Интернет“, каза пък Иван Миланов.
„Дойдоха двама полицаи, взеха записа. Те знаеха кой е човекът. Оказа се, че е рецидивист, но не е осъждан, макар че има над 40 кражби. След като пуснах клипа, много хора дадоха информация. В България не се смятат за доказателства. Всичко се знае за този човек, и ако полицията не се активизира, става опасно за него“, предупреждава Миланов.
В категории:
Крими
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
