Костантин Луков слезе от служебната „Мазда”, подкара свръхмодерен електромобил (СНИМКИ/ВИДЕО)
Председателят на местния парламент беше много доволен от възможностите на новата кола
Ключови думи:
бургас, електромобили, еко, политика, община, председател, общински, съвет, костантин, луков
23 Март 2017, Четвъртък, 15:05 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, снимка и видео: АвторътДвата автомобила "KIA Soul" са закупени съвсем наскоро от Община Бургас и ще се използват служебно от служителите на УКОРС и Отдел „Екология”
Председателят на Общинския съвет в Бургас Костантин Луков слезе от служебната си „Мазда” и смело подкара чисто нов свръхмодерен електромобил. Той пръв се качи в новозакупените от Община Бургас две служебни електрически возила „KIA Soul”, който бяха представени днес.Двете нови екологични возила ще бъдат служебно използвани от служителите на УКОРС и Отдел „Екология”, уточниха от администрацията. Те развиват максимална скорост от 155 км/ч и могат да изминат повече от 200 километра с едно зареждане.


Костантин Луков, който е известен в Бургас с изключително професионалното си, но граничещо със състезателно шофиране, шокира събралите се репортери и представители на местната администрация като демонстрира възможностите на новия електромобил. Той направи една кратка обиколка на общинския паркинг на ул. „Гурко” като не скри задоволството си от напълно безшумния автомобил.
Очаквайте подробности около еко-политиката на Община Бургас и новите електромобили!
В категории:
Бургас
Остров Света Анастасия отбелязва своя „рожден ден“ с атрактивна програма
Майка наби детето си на плажа, арестуваха я и може да отиде в затвора
Жена симулирала рак и събрала над 40 000 долара от 238 души
Созопол подкрепя своите таланти – защото културата започва от хората
Морска гледка, две стаи и без такса поддръжка: Това търсят купувачите на ваканционни имоти
Митрополит Йосиф изчезна, откриха го в болница - потрошен след катастрофа
Бензинът в Гърция 2,50 евро
Меси спира футбола за неопределено време след смъртта на баща си
Майорка се готви чудо: Утре денят ще се превърне в нощ
БАБХ с важно предупреждение преди Голяма Богородица: Не водете овце и кози до храмове за курбан
Демерджиев обяви война на изродите, които превръщат децата в оръжия: Ще ги ударим с всяко средство на държавата
Само двете момичета обжалват ареста за убийството на Георги Кузев
