×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Съпругата на Хаменей е починала от раните си
  • Ваучерите за храна вече достигат до близо 900 000 работещи
  • Цената на петрола скочи с над 10%
  • Китай призова за спиране на бойните действия в Близкия изток
  • Американски изтребители се разбиха близо до военна база на САЩ в Кувейт
  • Иран атакува с ракети Тел Авив, Хайфа и Източен Йерусалим
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бранимир Мангъров: Затворът в Дебелт ще бъде по-голям от корпуса в Бургас


Бранимир Мангъров: Затворът в Дебелт ще бъде по-голям от корпуса в Бургас
Над 1 млн. лв. са осигурени за ремонта на бургаския пандиз
10 Март 2017, Петък, 15:04 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: авторът

Длъжността за началник на новия зандан в Дебелт все още е вакантна


Началникът на един от най-мизерните затвори у нас Бранимир Мангъров разкри, че в момента текат сериозни ремонти в основния корпус на Бургаския пандиз. Дървеници, плъхове, хлебарки, лоша храна, липса на топла вода са само част от проблемите на престъпниците, които излежават присъди в съоръжението в кв. "Победа".

„Средствата в размер на над 1 млн. лв. са осигурени от бюджета на страната и вече се усвояват. Можете да видите фасадата на затвора. Има изолация, хидроизолация, а не само ремонти в килиите. Подменят се всички инсталации – водопроводна, канализационна, ел. инсталация, изгражда се вентилация. Така че условията ще бъдат съвсем различни”, каза Мангъров.

Припомняме, че държавата ни все по-често губи дела за лошите условия зад решетките. Така се плащат сериозни обезщетения на престъпниците, вместо парите да се пренасочат за ремонт на затворите. Най-пресният пример в тази посока е осъденият за бомбата срещу Митьо Очите – Стоян Димитров, по прякор Толупа. (ВИЖ ТУК)

Бранимир Мангъров уточни, че след откриването на супер модерното общежитие в Дебелт и основния ремонт на корпуса в Бургас пандизчиите вече ще могат да живеят при нормални условия.

„След основния ремонт капацитетът на корпуса на затвора в Бургас ще стане около 300 човека. Всички останали ще бъдат настанени тук – в Дебелт. На практика, това общежитие ще стане по-голямо от корпуса на Бургаския затвор. Всички ще бъдат настанени при нормални условия и на едното, и на другото място. Общо с общежитията затворниците са около 700 – 750 човека, включително и в ареста. Около 25 човека са с доживотни присъди, като половината от тях са изведени от зоната, където първоначално са настанени”, каза шефът на Бургаския пандиз.

Той добави, че освен по-добри условия новият супер затвор в Дебелт ще осигури и над 120 работни места. Длъжността за началник на новия корпус все още е вакантна.

В категории: Бургас


6
Коментара
6
Коментара по темата
6.
Чета и не вярвам на очите си !
11.03.2017 07:42:38
0
6
Б.Б.:" Платихме й милиони в явен конфликт на интереси".
Ало, прокуратурата, няма ли най после да излезете от летаргията и да приберете Мутрата за направените самопризнания??? Какви милиони е плащал, от личните си спестявания от рекет или от държавните, нашите в бюджета? Пратете го в "супер-луксозния" в Дебелт.
5.
22222
10.03.2017 22:53:00
2
6
Мангъров Шматка тръгвай си, че стана анархия в тоя затвор - пандизчийте си правят каквото си поискат, Горан ви направи на глупаци, да са връща Енчев.
4.
кой
10.03.2017 21:32:56
0
8
Вместо да се дават пари за образование здраве се дават пари за необразовани паразити
3.
БРАВО
10.03.2017 19:22:05
0
12
Стройте затвори. С бани, джакузита, жирафи , фазани... А вие мръсни маймуни, които ни управлявате последните 27 години ще влезете там и ще се радвате на конфорта. Идва това време. Убеден съм. То е ясно, че с избори няма да станат нещата, а ще трябват сопи.
2.
До 1
10.03.2017 19:07:55
2
5
Прав си и ти че има доста български семейства който живея на ръба,но по-добре ли ще е държавата да дава пари на затворниците, че живият в лоши условия и да им плащат по 10-15 хиляди лева? Сега вече трябва да се обърне внимание на икономиката
1.
каква страна само
10.03.2017 18:27:20
1
12
Навън имат да...но първо се грижат за народа си и после за затворниците.А тук е обратното.Бахти шибаната страна дето сме.Колко гладни семейства мизерстват..БЪЛГАРСКИ СЕМЕЙСТВА..не Иракчани не Цигани или Турци а БЪЛГАРСКИ а те тръгнали първо за тези утайки да мислят.Срама нямате....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Меденруднишкият Рамбо нахлу маскиран в известна игрална зала, задигна 3500 евро Меденруднишкият Рамбо нахлу маскиран в известна игрална зала, задигна 3500 евро 42-годишният бургазлия през целия си съзнателен живот се е замимавал основно с криминални прояви Бургас има решението за водата в Острица 1 и 2 Бургас има решението за водата в Острица 1 и 2 Определят трасетата на водопроводите и местата за резервоари и помпени станции след дълги процедури Въй, Бургас! Какво е „Бангаранга“ – кукерски танц или най-шантавата песен на десетилетието Въй, Бургас! Какво е „Бангаранга“ – кукерски танц или най-шантавата песен на десетилетието Да бяха пуснали нещо българско, недоволстват бургазлии Бургас се готви за най-уникалния 3 март - освен Българовското шествие, ще има и нещо невиждано от 13:30 часа Бургас се готви за най-уникалния 3 март - освен Българовското шествие, ще има и нещо невиждано от 13:30 часа Силна България има само когато българите стоят рамо до рамо, каза организаторът на родолюбивите събития Пламен Карашев Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Явлението няма да се вижда от България, но ще бъде наблюдавано от базата на о. Ливингстън Предлагат Росен Желязков за ключов пост в БНБ Предлагат Росен Желязков за ключов пост в БНБ Димитър Радев ще предложи бившия премиер за поста на Гюров Върховният административен съд окончателно осъди Костадин Костадинов за реч на омразата срещу Даниел Лорер Върховният административен съд окончателно осъди Костадин Костадинов за реч на омразата срещу Даниел Лорер Решението потвърждава санкцията на КЗД и задължението за премахване на публикации от социалните мрежи Почина известен кмет Почина известен кмет В последните дни Колев се е влошил здравословно и е бил в болница Само във Флагман! Новият директор на ОДМВР-Бургас влезе в кабинета си, зам.-министър Калоянов ще го представи Само във Флагман! Новият директор на ОДМВР-Бургас влезе в кабинета си, зам.-министър Калоянов ще го представи Всички началници на районните управления и различните полицейски звена са в сградата, за да се запознаят със ст. комисар Николай Ненков Румен Радев ще участва на изборите с "Прогресивна България", ето кои ще са партньорите му Румен Радев ще участва на изборите с "Прогресивна България", ето кои ще са партньорите му Кметът на Кричим Атанас Калчев и бившият евродепутат Петър Витанов са част от екипа на доскорошния държавен глава
Бивш офицер от ЦРУ: Започнахме война, която не може да спечелим, Иран съсипа базите ни Бивш офицер от ЦРУ: Започнахме война, която не може да спечелим, Иран съсипа базите ни Есминците, които пазят американските самолетоносачи, вече трябва да пътуват седмица, за да презаредят с ракети, обясни той   Иран удари Ербил с над 70 ракети и дрона заради американската база Иран удари Ербил с над 70 ракети и дрона заради американската база Противоречиви данни за броя на загиналите US войници – от 4 до 18  Трима братя и сестри тийнейджъри са сред убитите при ирански удар край Йерусалим Трима братя и сестри тийнейджъри са сред убитите при ирански удар край Йерусалим Три американски изтребителя са свалени Иво Инджев: Тръмп не може да посее демокрация в Иран, над 150 000 главорези пазят режима Иво Инджев: Тръмп не може да посее демокрация в Иран, над 150 000 главорези пазят режима Според него американският президент е излъгал, че с ударите през 2025-та е унищожена иранската ядрена програма Никола Цолов прелетя света кризата в Близкия изток, стига и до стигна до Мелбърн Никола Цолов прелетя света кризата в Близкия изток, стига и до стигна до Мелбърн Затворени летища и отменени полети през Дубай принудиха българския пилот да пътува през Банкок и Сингапур Франция е готова да се включи в иранския конфликт Франция е готова да се включи в иранския конфликт Той може да продължи четири седмици или по-малко, пък смята президентът на Съединените щати Доналд Тръмп Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Надежда Нейнски и Хакан Фидан договориха координация по сигурността и миграцията Полицейска служителка загина на място Полицейска служителка загина на място Трима ранени в катастрофата са откарани в болница Защо Иран отмъщава с дронове и ракети по съседните държави? Защо Иран отмъщава с дронове и ракети по съседните държави? Ислямистите в Техеран удариха днес дори Турция, която досега бе пощадена. Тактиката им обаче засега няма изгледи за особен успех  82-годишен маратонец с показатели като на 20-годишен 82-годишен маратонец с показатели като на 20-годишен Лопес Гарсия е ултрамаратонец със световен рекорд и е във фокуса на ново изследване, което се опитва да разбере как е останал толкова здрав и издръжлив в „златните“ си години
Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Арабският свят спасен от американско ПВО, Русия е със сериозни загуби Виц на деня Виц на деня - Муцка, вярно ли е, че си се омъжила за депутат?
- Да!
- И как е?
- Не съм много доволна!
- Защо?
- Цяла вечер обикаля около леглото, маха с ръце и ми разправя, колко ще ни е хубаво в леглото!
Виц на деня Виц на деня - Иванчо, ти кого слушаш повече, мама или татко?
- Повече слушам мама!
- Защо?
- Ами тя повече говори!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори