Новият шеф на обвинението в Карнобат вече иска да е спецпрокурор, но ВСС не го одобри
08 Март 2017, Сряда, 16:26 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов, снимка: Delnik.netМирослав Илиев кандидатства за друг пост само няколко месеца след като зае сегашния
Ръководителят на Районната прокуратура в Карнобат Мирослав Илиев се опита да напусне само няколко месеца след като зае поста. Той е кандидатствал за място в Специализираната прокуратура в София. Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет обаче е отхвърлила номинацията му, съобщиха от пресцентъра на институцията пред „Флагман”.
Илиев е подал молба по чл. 193, ал. 6 от Закона за съдебната власт. Той регламентира, че в 9-месечен срок от приключване на предходната конкурсна процедура с решение на съответната колегия на Висшия съдебен съвет и при наличие на освободена длъжност в орган на съдебната власт колегията приема решение за назначаване на следващия по ред кандидат в конкурса за повишаване или за преместване, получил крайна оценка в конкурсната процедура, не по-ниска от много добър "5,00".
По информация на „Флагман” Мирослав Илиев днес е бил отхвърлен като кандидат, тъй като ВСС са решили да обявят външен конкурс за овакантеното място в спецпрокуратурата. Това означава, че за поста се търси човек, който в момента е извън системата на държавното обвинение.
До момента Илиев няма провинения и едва ли има проблем с личностните му качества.
Прокурорът е на 41 години и е роден в Елхово. През май 2016 г. той кандидатства и бе одобрен за ръководител на Районна прокуратура – Карнобат. Тогава пред ВСС Илиев казва, че се мести в Бургас и няма да има проблем да пътува до Карнобат, тъй като разстоянието било малко. Към онзи момент той е административен ръководител на Районна прокуратура – Ямбол от около година и половина.
Мирослав Илиев непрестанно кандидатства за различни по-висши прокуратури – като например окръжната и военно-апелативната. Колеги го описват като много амбициозен.






Този бургазлия днес празнува
18/09/2025, Четвъртък 09:44
0





Въвеждат нова 24-часова електронна винетка от февруари 2026 година
18/09/2025, Четвъртък 09:09
0







Трима полицаи са убити в престрелка, други двама са в критично състояние
18/09/2025, Четвъртък 08:00
1



Решаващо гласуване в парламента днес
18/09/2025, Четвъртък 07:31
0




когато пишеш мисли бсп и абв каква вина имат ти си просто момче ще си умреш такъв