Скандал: Изхвърлят третия от листата на „Нова република“ в Бургас?
24 Февруари 2017, Петък, 13:42 ч.
Автор: Лъчезар ЛисицовКметът на Тополовград Божин Божинов е върл фен на Съветския съюз, Путин и Сталин
Тежък скандал е на път да компрометира представянето на „Нова република“ на предстоящите парламентарни избори в Бургас. Повод за това е третият листата – кметът на Тополовград Божин Божинов.
Във „Фейсбук“ днес тръгнаха коментари на скандализирани антокомунисти и на противници на руската инвазия в Крим. Причината е, че Божинов през март 2014 г. е обявил, че заминава за спорната територия на страната на проруските сили.
Тогава той в качеството си на кмет казва, че наистина отива в Крим като доброволец от организацията "Православна зора" с лидер бившият депутат от "Атака" Павел Чернев.
"Няма опасност общината да остане на автопилот. Аз излизам в отпуск, а управлението поверявам на отговорни хора. Убеден съм, че моите заместници Веселин Камашиков и Маргарита Георгиева ще се справят. Разчитам и на председателя на общинския съвет Пламен Минчев да им помага", коментира тогава Божин Божинов, цитиран от „Дневник“.
В интервю пред БиТиВи пък Божинов възхвалява Съветския съюз. От него се вижда, че в кабинета му има портрет на Сталин и бюст на Ленин.
Известно е, че „Нова република“ и ядрото в него, свързано с ДСБ, е сред най-ярките противници на режима на Владимир Путин. Не е ясно как е станало недоразумението с Божин Божинов.
Пръв реагира един от известните протестиращи срещу Орешарски Асен Генов, който написа във „Фейсбук“: „Нова Република, Божинката Божинов няма място в листата ви, а е там!...“
Последва реакция и от председателя на сдружението „Движение за обществен натиск“ Димитрин Вичев, който е политически затворник от времето на тоталитарния режим.
Той написа: „Ако искате да получите подкрепа и да покажете, че сте безкомпромисни незабавно махнете този русофилистик от листите си Нова Република. И кажете КОЙ го сложи този там. В противен случай и за вас няма да гласувам. Писна ми от компромиси и от "политически игри" или тъпи грешки. Присъединявам се към позицията на Асен Генов“.
Към момента лидерът на ДСБ Радан Кънев не отговаря на телефона си. Зам.-председателят на партията Атанас Атанасов каза да се обърнем към водача на листата за Бургас, който е Стоил Яков.
Засега не е ясно дали Божин Божинов ще бъде изхвърлен от листата на „Нова република“, но предвид политическите му виждания, това изглежда вероятно да се случи.
"Щастливи дати” за сватба, които обаче обещават бърз развод или труден брак
Автокъща ужили десетки купувачи от страната с близо 200 000 евро за внос на коли от Германия
Израел не се спира! Биби ще продължи ударите срещу обекти на "Хизбула" в Ливан
Проф. Рачев с прогноза за много жега: На места може да стигнем до 50 градуса
Професор Рачев с бомбастичен съвет за Созопол
Прогноза за времето и деликатно поверие за 19 юни
Социолог: Бургас е любимо старозагорско пристанище
„Нефтохимик“ вкара втори отбор в Елитната юношеска група след драма с русенския „Дунав“
"Дивият звяр" Меси и неговата армия: Как за 10-секунди цяла Аржентина се сби за Лео
Тъжният край на една драма: Почина миньорът, който задуши болната си жена по нейна молба
"Никога няма да излезеш от затвора"
Какво се случва с децата от жестоката катастрофа в Горна Оряховица
18/06/2026, Четвъртък 18:40
0

Какъв е този Стоил Яков, какъв е този лумпен тополовградски?!
В Бургас няма ли един свестен човек, че ни набутвате счупени керемиди?!