×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сделка за $10 млрд.! САЩ продават ракети, дронове и гаубици на Тайван
  • Гъpция изплaти пpeдcpoчнo чacт oт дългoвeтe cи ĸъм ĸpeдитopитe oт EC
  • ПСЖ стъпи и на световния трон
  • Кокичета цъфнаха в Смолян дни преди Коледа
  • АПС и МЕЧ при президента за консултации
  • Желязков замина за Брюксел за редовното заседание на Европейския съвет
  • България представя първите си осем изтребителя F-16
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Приеха бюджета на Средец за 2017 година, обновяват централна улица и емблематична сграда


Приеха бюджета на Средец за 2017 година, обновяват централна улица и емблематична сграда
Лицето на опозицията в Средец Живко Гърков(вляво) подкрепи финансовата рамка на Община Средец за 2017 година, с което гласува доверие на кмета Иван Жабов
25 Януари 2017, Сряда, 11:47 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Образованието и здравеопазването са основен акцент за Общината през тази година, подчерта кметът Иван Жабов

Бюджетът на Средец за 2017 година бе приет на днешната сесия на Общинския съвет. Финансовата рамка е в размер на 14,52 млн.лева, от които 6,98 млн.лева са делегираните, а 7,54 млн.лева са местните приходи.

В капиталовата програма, която ще бъде изпълнена през следващите 12 месеца, са залегнали проекти на стойност 1,8 млн.лева. През тази година ще бъде реновирана централната улица „Васил Коларов“, както и още три по-малки улици в общинския център.

Очаква се да започне ремонтът и на емблематичната стара сграда, намираща се до паркинга в Средец. Тя е общинска собственост, строена е през 60-те години на миналия век, но е занемарена. Общината е изработила и защитила проект по линия на Транс-граничното сътрудничество България-Турция, чието изпълнението ще започне съвсем скоро.

Предвидени са и редица дейности в малките населени места, както и реконструкция на четвъртокласната пътна мрежа, както и санирането на СУ „Св.св.Кирил и Методий“, подчерта кметът Иван Жабов.

Общината запазва здравеопазването като основен акцент в бюджета и дофинансира болницата с 80 хил.лева и Медицинския център с 20 хил.лева. На читалищата се отпускат 175 хил.лева, а за стипендии на даровити деца ще отидат 15 хил.лева.

Спортните клубове също ще получат субсидия. Футболният „Странджа Агрокорн“, който се е устремил към „В“ група ще бъде дофинансиран с 53 хил.лева, 19 хил.лева – за волейбола и 19 хил.лева за борбата.

„Благодаря на съветниците, че гласуваха бюджета за 2017 година. Нашата община е най-голямата по територия в област Бургас, а проблемите специфични. Изследвали сме ги внимателно, за да знаем какви са потребностите на обществото. На първо място това е здравеопазването, а на второ – образование. Правим всичко възможно, за да задържим децата да учат в нашата община, както и социални дейности. Всичко това няма да изглежда реално, ако не обърнем внимание на инфраструктурата“, каза пред Флагман.бг кметът Иван Жабов.


Общинският съветник Янко Германов(в средата) гласува "въздържал се" по бюджета

На днешната сесия бе приета и план сметката „Чистота“, която бе отхвърлена на последното заседание за 2016 година. От администрацията описаха в стратегическия документ всички детайли по разходите за чистота през изминалата година. 523 хил.лева са похарчени за почистването на Средец, без в тази сума да влизат отчисленията, уточниха от екипа на кмета.



В категории: Средец , Политика


17
Коментара
17
Коментара по темата
17.
Жабов
31.01.2017 10:58:02
0
2
Този Жабов е еманцията на всичко най-гадно в т.нар "преход" ! Как може такива селски тарикати да стават кметове - та този дори за портиер няма фасон...
16.
slavi
31.01.2017 10:56:13
0
1
Видяхте ли ги гарберите, видяхте ли им номерата, така е в цяла България. Българино, опомни се и покажи червен картон на самозабравилите се гербери и техните лакеи.
15.
Ivan
31.01.2017 10:30:59
0
1
Ударно строи нашият кмет. Да живей труда. Компeтентните органи няма ли да се задействуват?
14.
.
31.01.2017 10:28:33
0
1
Злобата , нахалството , некъдърността и натегачеството отвратиха хората от ГЕРБ и пак продължават. ,простащината в ГЕРБ е пълна. Ще изчезнете съвсем. Споко. Хората Ви мразят и ненавиждат..
13.
Иван Жабов
27.01.2017 20:23:07
1
2
Зад мен стоят:
-Ангел Ангелов (затова съм му дал парите за почистване на снега в общината без да го чисти)
-Петко Джеджето (давам му обществени поръчки и си делим парите като претупваме работата)
и много други!
Благодаря за вниманието!
12.
....
26.01.2017 18:16:07
0
5
Голям Батак е в тази община ,а норада спи ,спи и го оставят да краде Жабов обирай си крушите ,че неостана .Скоро ще се чуе и ще станеш много известен но....
11.
Абе
26.01.2017 07:21:18
4
1
То хубаво , че поне улиците се чистят от сняг .
10.
до 6
25.01.2017 22:01:21
0
0
Айде ве да ти е...!!!
9.
МАКОВЕЙ
25.01.2017 21:58:55
1
7
Ех още едно водно цикълче да имаше,още едни 1 100 000 в блатото при жабата.
8.
пурко
25.01.2017 20:44:48
1
9
За бедните, инвалидите и изнемогващи хора нищо не прочетох! Защо?
7.
град в момента
25.01.2017 19:37:43
1
6
и как ще оправя образованието-само цигани има в училището. а децата които учат в Бургас? ?????а останалите улици -или той кмета като си идва от Бургас само по Васил Коларов минава
6.
абе да ти е...
25.01.2017 19:32:03
3
3
Жалки Глигани събирайте крушите , че ИДВАМЕ!!!
5.
19:15
25.01.2017 19:15:30
0
3
Нещо за санирането????
4.
Мария
25.01.2017 17:53:01
1
8
Кво стана с упозицията ? Жабов и тях ли купи ?Егати смешните съветници продажници сте всички
3.
fuck
25.01.2017 17:37:25
1
7
Само нея не бяхте "оправили" .
2.
зоро
25.01.2017 16:25:39
1
17
Нещо за намаляване на безработицата, инвестиция в общината, спиране на незаконната сеч каза ли дебелия толуп?
1.
куртака
25.01.2017 16:01:56
1
9
нато4ени хърби за грабеж
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Теодор Ушев на площада: Мислех, че ни управляват идиоти, оказаха се кръгли... Теодор Ушев на площада: Мислех, че ни управляват идиоти, оказаха се кръгли... Световно признатият аниматор се върна от Канада, за да се включи в протестите в София и заяви, че е убеден в победата над „кликата“ Асен Василев на протеста: Ще пълним площадите след всяко безобразие на властта Асен Василев на протеста: Ще пълним площадите след всяко безобразие на властта Съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов пък прогнозира, че Пеевски ще се превърне в електорално джудже, ако се върне машинния вот Корнелия Нинова: Превърнаха БСП в патерица на властта заради постове и пари Корнелия Нинова: Превърнаха БСП в патерица на властта заради постове и пари Бившият лидер на левицата обвини ръководството на БСП в предателство и съучастие в модела на Борисов и Пеевски, срещу който тя се бори от десетилетие В Бургас се събраха за пореден протест на пл. "Атанас Сиреков" (Обновена) В Бургас се събраха за пореден протест на пл. "Атанас Сиреков" (Обновена) Около 150 души са на площада сега Как се съставят годишни финансови отчети за 2025 г. следното въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г. Как се съставят годишни финансови отчети за 2025 г. следното въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г. След въвеждането на еврото в България на 1 януари 2026 г. счетоводството на предприятията ще се извършва в евро Кореспондентът на „Таймс” на Балканите който се пренесе за постоянно в София - Джеймс Баучер Кореспондентът на „Таймс” на Балканите който се пренесе за постоянно в София - Джеймс Баучер Статиите на „ирландецът с българското сърце“ са възможност английската общественост да се запознае със събитията в България Какво да правим с дребните пари при еврото - съвети от Л. Хампарцумян Какво да правим с дребните пари при еврото - съвети от Л. Хампарцумян Преходният период, ограниченията за плащане с монети и най-сигурните варианти за хората след 1 януари Първи случай в България: Живи корали са задържани на „Капитан Андреево“ Първи случай в България: Живи корали са задържани на „Капитан Андреево“ Екзотичните морски видове са открити в автобус от Турция за Северна Македония и са предадени за съхранение в музей Димитър Николов поздрави младите танцови таланти с европейски и международни успехи Димитър Николов поздрави младите танцови таланти с европейски и международни успехи Младите състезатели от КСТ „Бургас“ донесоха престижни отличия от първенства, проведени в морския град Железопътният тунел между България и Северна Македония трябва да е готов до 2028 г. Железопътният тунел между България и Северна Македония трябва да е готов до 2028 г. Проектът ще се изпълнява и управлява съвместно от двете държави под строгия надзор на Европейската комисия
Премиерът в оставка подкрепя репарационния заем за Украйна, но кой ще връща парите на Русия Премиерът в оставка подкрепя репарационния заем за Украйна, но кой ще връща парите на Русия Желязков заяви условна подкрепа за спорната схема със замразените руски активи, но остава открит въпросът кой ще плаща, след като Москва предяви претенции НС реши: Родителите на деца до 12 години - на гъвкаво работно време целогодишно НС реши: Родителите на деца до 12 години - на гъвкаво работно време целогодишно „За" промените в Кодекса на труда гласуваха 166 народни представители Почина легендарният военен кореспондент Питър Арнет Почина легендарният военен кореспондент Питър Арнет Името му става световноизвестно през 1991 г., по време на първата война в Персийския залив Евростат: Годишната инфлация в България през ноември е над средната за ЕС и еврозоната Евростат: Годишната инфлация в България през ноември е над средната за ЕС и еврозоната В Европейския съюз годишната инфлация през ноември 2025 г. е 2,4 на сто, което е спад спрямо 2,5 на сто през октомври Черноморец Бургас къса с четирима Черноморец Бургас къса с четирима Това са Калоян Кръстев, Стефан Трайков, Павел Георгиев и Тодор Чаворски "Купи и дари" за 17-а поредна година ще подаде ръка на нуждаещите се "Купи и дари" за 17-а поредна година ще подаде ръка на нуждаещите се Целта на проявата е да бъдат подпомогнати социално слаби семейства и хора в неравностойно положение с хранителни продукти и домакински консумативи от първа необходимост САЩ отчитат обратна миграция за първи път от десетилетия САЩ отчитат обратна миграция за първи път от десетилетия Мигрантите се завръщат у дома, оставяйки повече жилища и работни места за американците, каза той Сръбски бос загина загадъчно в Москва Сръбски бос загина загадъчно в Москва Според медиите сръбските разузнавателни агенции са изпратили доклад до Вучич относно „подозрителната смърт“ на Радомир Куртич Тежко въоръжени полицаи нахлуха в автомобил и арестуваха седем души в Сидни Тежко въоръжени полицаи нахлуха в автомобил и арестуваха седем души в Сидни Мъжете са обвинени в планиране на акт на насилие на плажа Бонди, само дни след смъртоносната терористична атака Акция с ръст от 55 000% за 20 месеца! Без производство, без служители - и все пак милиарди Акция с ръст от 55 000% за 20 месеца! Без производство, без служители - и все пак милиарди ази индийска компания шокира света с най-голям скок на акции
Владимир ПУТИН Владимир ПУТИН Eвропейските лидери са малки прасета Виц на деня Виц на деня - И сега не ти ли е тъпо, че жена ти отиде да живее при съседа?
- Не!
- Защо?
- Защото сега аз съм съседа!
Виц на деня Виц на деня - Брат, как се разбираш с жена си?
- Абе мани! Даже поотделно правим с*кс...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не можем да променим картите, които са ни раздадени, а само начина, по който ще ги изиграем
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори