Излиза непубликувана приказка на Марк Твен
23 Януари 2017, Понеделник, 23:41 ч.
Непубликувана приказка на Марк Твен скоро ще бъде представена пред света, предава "Гардиън".
"The Purloining of Prince Oleomargarine" e базирана на записки върху 16 страници на Твен, които разкриват историята на момче, което може да говори с животните. Когато бива отвлечен принц Маргарин, то иска помощ от тях, за да му помогнат в издирването на похитения принц.
През 2011 г. учен открива краткия ръкопис из архива на Калифорнийския университет в Бъркли.
Марк Твен е разказвал на малките си дъщери приказки преди сън, които е измислял на момента. Смята се, че "The Purloining of Prince Oleomargarine" е единствената такава, която е записал.
Франсис Гилбърт, част от редакторския екип на книгата, каза: "За да публикувате нова история Твен е невероятно литературно събитие. Когато за първи път получих шанса да прочета този непубликуван разказ, не можех да повярвам на това, което държах."
Книгата ще бъде публикувана на английски език и ще бъде достъпна от 26 септември - датата, на която се навършват 150 години от публикуването на първата книга на Твен - историята от 1867 г. „Знаменитата скачаща жаба от окръг Калверас“.
В категории:
Животът
Технологията, която променя събитийната индустрия, идва на TravelX 2026
Този момент от Милано Кортина остава в историята на българския спорт
Убийствени ветрове със скорост 250 километра в час удариха пристанищен град
Изровиха от гроба останките на красавицата Барбара, подозират, че е убита
След невероятния старт за българския биатлон - Катя Дафовска каза за Лорчето
Цените на зеленчуците хвърчат нагоре
ЕС одобри отпускането на 3,3 млрд. евро за отбраната на България
Леден душ за Локо Новосибирск и Мони Николов
Фатален инцидент с влак между гарите Бели извор и Враца, почина мъж
Полицайка е задържана с над 2 кила кокаин
Стряскащ случай: Юноша преби 13-годишно момиче
Лора Христова с първи думи след историческото си представяне в Милано Кортина
