×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургас прави заявка за най-зелена жилищна сграда в България


Бургас прави заявка за най-зелена жилищна сграда в България
На паркинга пред модерния билдинг ще има 150 паркоместа за захранване на електромобили
23 Януари 2017, Понеделник, 14:28 ч.
Автор: Флагман.бг

За първи път у нас се осигурява захранване за електромобили на всички паркоместа

Инфраструктура за индивидуално захранване на електромобили на 150 паркоместа ще има в супер модерна 18-етажна жилищна сграда, която започва да се строи в бургаския ж.к. “Лазур”. Подобно нещо се предлага за първи път у нас, като до момента станции за зареждане има само в обществени сгради и публични паркинги.

Захранването ще е безплатно, а енергията ще се осигурява от слънчеви панели, разположени на южтите покривни тераси. Фотоволтаичната система ще обезпечи и електроенергията за общите части на сградата.

Наясно сме, че използването на електромобили все още е ограничено, но това е тенденцията в световен мащаб. Нашето желание е да създадем наистина иновативна сграда, в духа на световните архитектурни тенденции и устойчивото развитие. А зелените решения са неделима част от това.”, обясняват инвеститорите от “СК” ООД. “Надяваме се да сложим началото на добра практика в България, защото удобната възможност за зареждане на електромобилите в жилищнте сгради е един от факторите за насърчаване на използването им.”, допълват те.

Това не е единственото екологично решение, заложено при проектирането на сградата в “Лазур”. Разработен е проект за енергийна ефективност, като мерките предвидени в него включват използването на енергоефективни стройтелни материали - тухли с повишени топлоизолационни качества, ефективна цялостна топлоизолационна система, енергоефективни профили и стъклопакети. По този начин необходимата за отопление и климатизация енергия може да бъде в пъти по-ниска в сравнение с по-стари сгради без добра изолация. Освен грижа за околната среда тези мерки гарантират и ниски разходи за живеещите там.

Ландшафтното проектиране на сградата също е в духа на най-модерните архитектурни тенденции за озеленяване по вертикала. То ще бъде разположено по терасите, които наподобяват морски вълни, като е предвидена и интелигентна напоителна система. Ще бъдат създадени и външни зелени площи в периметъра на сградата, които ще допринесат за подобряване на средата в целия жилищен район. Изборът на растителност и проектирането е изцяло съобразено с изискванията на Община Бургас.

“Още при представянето на проекта заявихме намерението си да зададем нов социално отговорен модел на строителство в България. Екологичните решения и подобренията, които могат да допринесат за качеството на живот в целия район, а не само за живеещите в сградата, са приоритет за нас”, категорични са инвеститорите.

Те ще вложат 1 млн. лева в изграждането на вътрешноквартални улици, открит паркинг и детска площадка с възможност за свободно ползване от съседите. Част от отговорната политика са и решенията за достъпна среда за лица в неравностойно положение, като три от апартаментите са адаптирани специално за хора с увреждания.

В близост до Морската градина, сградата, която според специалисти спокойно може да носи подписа на Заха Хадид, ще бъде умно и красиво интегрирана в общата среда, в изключителна хармония едновременно с града и природата. На 23 970 м2 разгърната площ ще има 126 луксозни апартамента и 9 офиса.

В категории: Бизнес


България Всички новини
Криминалист за катастрофата в Челопечене: Има черен пазар на шофьорски книжки Криминалист за катастрофата в Челопечене: Има черен пазар на шофьорски книжки В Чехия ги дават на напълно неграмотни Катастрофа и ремонти задръстиха АМ "Тракия" (СНИМКИ) Катастрофа и ремонти задръстиха АМ "Тракия" (СНИМКИ) Участъкът от 218 до 229 км в посока Бургас е изцяло затворен за движение Кола се вряза с бясна скорост в къща в Дупница, загина 17-годишният шофьор Кола се вряза с бясна скорост в къща в Дупница, загина 17-годишният шофьор По време на удара в жилището е имало хора, които са се намирали в съседна стая Браво! Никола Цолов отвя конкуренцията на Формула 2 в Монако Браво! Никола Цолов отвя конкуренцията на Формула 2 в Монако Това е втори успех за българския лъв на основно състезание на този терен Министърът на земеделието: Четири от 9-те оградени имота в "Баба Алино" са държавна собственост Министърът на земеделието: Четири от 9-те оградени имота в "Баба Алино" са държавна собственост "Защо в кадастъра са отразени като частни – не мога да отговоря”, посочи още Пламен Абровски Откриха тяло на 31-годишна жена в Сливенско, има арестуван Откриха тяло на 31-годишна жена в Сливенско, има арестуван В хода на разследването е задържан 26-годишен мъж, криминално проявен за кражба Директорът на "Бургасбус" инж. Петко Драгнев: Нападателят е дърпал волана, искал е да отвлече автобуса Директорът на "Бургасбус" инж. Петко Драгнев: Нападателят е дърпал волана, искал е да отвлече автобуса Шофьорът е овладял тревожната ситуация и му е попречил да стигне до кормилото Росен Христов не влизал в ДКК за пари, а да търси корупция Росен Христов не влизал в ДКК за пари, а да търси корупция Възнаграждението на членовете на Съвета на директорите на ДКК било 1700 евро Сложете резен лимон до прозореца и може да намалите един от най-досадните летни проблеми у дома Сложете резен лимон до прозореца и може да намалите един от най-досадните летни проблеми у дома Лесни, достъпни и екологични алтернативи на тежката химия, които гарантират спокойствие и свеж аромат в стаите Все повече родители тестват сами децата си за наркотици у дома Все повече родители тестват сами децата си за наркотици у дома Популярни личности и експерти призовават за открит диалог в семейството и превенция без първосигнална агресия
Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Мадяр обеща да регулира притока на работници от страни извън ЕС Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято От безплатни общински зони до луксозни плажове с висока минимална консумация - ето какво трябва да знаят българските туристи Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори