Срам! Спипаха депутати да бракониерстват по време на лов
17 Януари 2017, Вторник, 23:34 ч.
Мобилната група от Югоизточно държавно предприятие - Сливен, заловила десетки тирове и камиони с незаконна дървесина в Старозагорска област от юли до декември 2016 г., е приключила годината с още един "тлъст улов". На "мушката" на горските инспектори този път са попаднали 7 настоящи и бивши депутати по време на лов отвъд закона в резервата край Елхово, пише сайтът „Старозагорски новини“.
Седмината настоящи и бивши законотворци са нямали изискуемия от закона график за групов лов, който се издава от директора на съответното Държавно горско стопанство (ДГС). Показали са само разрешително, но без попълнена дата за лова, което дори не е било скъсано от кочана.
"Пред нас те попълниха разрешителното и го скъсаха от кочана, но забравиха две неща: първото - че групов лов се извършва от 8 (осем) човека до 20 (двадесет) включително, и че трябва да имат график за определения ден за лов, какъвто те нямаха. След телефонно обаждане до съответното ДГС разбрахме, че нямат утвърден график за лов и в бележката бяха вписани с ръководителя на лова само седем човека", обясни Юсеин Шакиров, който миналата година беше отличен от МЗХ като горски инспектор No 1 за България.
Ловците – законотворци се опитали да сплашат мобилния екип на Югоизтоично предприятие - Сливен, заканвайки им се с уволнения. "Нашият екип изтърпя всичкото, казано по наш адрес, игнорирахме казаното за нас и нашите ръководители, а не бяха ласкави и приятни неща. Ние си свършихме служебните задължения, които имаме по длъжностна характеристика, твърдо убедени, че по-големи от закона на Република България няма...", коментира Шакиров.
По случая са съставени протоколи, предстои издаването и на актове за административно нарушение, след като се уточни ситуацията с имунитета на участвалите в лова настоящи депутати.
Към момента от мобилната група се въздържат от оповестяване на имената на участниците в бракониерския лов. Шакиров уточни само, че шестима са от БСП и един от ДПС. "Рискуваме да влезем в ситуация на завеждането на дела за клевета срещу нас. След произнасянето на независимият български съд, ще оповестим имената им", заключи Шакиров.
Мароко осуети нов масов щурм към Сеута, стотици мигранти останаха край границата
Украйна удари с Фламинго ключов център на Роскосмос, свързан с руския аналог на Starlink
Защо таверните в Гърция са празни в 19 часа, а след 21 часа няма свободна маса
Силен трус разлюля Южна Испания
Българските праскови пред изчезване: "Черната златка" и евтиният внос притискат овощарите
Кметицата на ГЕРБ отиде при ПБ, а лидер на структурата стана нейният заместник
Заловиха италиански бос на Камората в България
Дунав край Русе почти изчезна
Задържаният за тежкия побой над 5-годишно дете отрича: Падна от скала
Нетаняху разгневи Лондон, нарече Великобритания "ислямска република"
Внимание! Нова телефонна измама: Номерът на банка или близък вече не доказва кой ви звъни
Рокада в ГЕРБ-Варна: Иван Портних вече не е областен координатор, Стоян Петков поема временно
