Заради омразата към кмета: Опозицията в Средец скочи срещу откриването на работни места в бедната странджанска община
Въпреки откритите нови бройки в ОБЧ, служителите от ликвидираното БКС остават на борсата поне до Нова година
22 Декември 2016, Четвъртък, 18:18 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: авторътУговорката беше за 5 места, а не за 9, възпротиви се острието на коалицията НФСБ и СЕК Живко Гърков
Високите нива на безработица са сред най-сериозните проблеми на бедната Община Средец. Затова полемиките, които се разразиха на последните две сесии на Общинския съвет заради разкриването на няколко работни места, направиха доста неприятно впечатление на присъстващите в залата.Миналия месец съветниците отхвърлиха предложението на кмета Иван Жабов 5-имата служители от ликвидираното БКС ЕООД да бъдат прехвърлени в наследника на общинското предприятие – „Озеленяване, благоустройство и чистотата” (ОБЧ), за да не останат без работа. (ВИЖ ТУК)
На декемврийското заседание опозицията се възпротиви на предложението щатът на ОБЧ да бъде увеличен с 9 нови работни места. Пръв срещу предложението скочи острието на опозиционната коалиция НФСБ и СЕК Живко Гърков.
„Защо се налага увеличение на бройката не с 5, а с 9 човека? Уговорката беше за 5. Има несъответствие спрямо бюджета на предприятието за 2015 г. Тогава са предвидени 4 бройки в повече, а тези хора реално не са назначени. Искам численият състав да бъде увеличен от 65 на 70, а не на 74 души”, обяви Гърков. Предложението му обаче бе отхвърлено от съветниците, след като бе подложено на гласуване от председателя на ОбС Динко Цъцаров.
Представител на администрацията обясни на Гърков, че 4-те бройки в повече са оставени свободни за назначаване на нови хора при реализиране на европроекти. Това явно не удовлетвори местния парламентарист и той единствен гласува против докладната. В крайна сметка, предложението беше прието след подкрепата на мнозинството от ГЕРБ и ЗС „Ал. Стамболийски”. Останалите шестима съветници от НФСБ, СЕК и БСП гласуваха с въздържал се.
„Предният път не се получи недоразумение, а хората от опозицията не искаха да осигурят работа на служителите от ликвидираното БКС. Ние от една година тръбим навсякъде, че след ликвидацията на хората ще им бъде осигурена работа, за да не останат на улицата. Нашето предложение беше те да бъдат прехвърлени в ОП ОБЧ, но така са решили от опозицията и не мога да им се сърдя. Сега тези служители са регистрирани в Бюрото по труда. Ние приемаме новите бройки и след като излезе решението на Областния управител във връзка с редовността на докладната, чак тогава ще можем да предприемем действия. Но това ще се случи след Нова година”, заяви пред репортер на Флагман.бг кметът Иван Жабов.
В категории:
Средец
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки

Хаирлия да е!
Благодарим ви.
В резултат на подобни "жълти" "новини",поредното лицемерно изказване
комуниста ако не излъже не може да живее. журналистиката пада все по-ниско в очите на хората. Няма отърване от тях.
Всичко е объркано,тоя който трябва да събира такси ,раздава работни места.А тоя който трябва да ги създава ,го гонят като крадец и престъпник .ако Другаря Жабов знае какво е икономика и какво е да си стопанин на ОБЩИНА ,ще се превърна от Карнобатлия в Грудовчанин .
Той е гражданин за европейско развитие!
Защо го мразят? Той е хубав човек!
С какво е заслужил такова лошо отношение?