Ексклузивно: Преговорите за ново правителство са пред провал
20 Декември 2016, Вторник, 10:07 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)ГЕРБ, РБ и ПФ са се изпокарали заради пенсиите и антикорупционния закон
Странното правителство, което готвят ГЕРБ, Реформаторският блок, Патриотичният фронт и „Атака” все пак може и да не се състои. Макар че преговорите напреднаха вчера сериозно и като че ли съгласие имаше, днес е станал обрат, научи „Флагман”.
На консултациите , които продължават и в момента, от Патриотичния фронт сериозно са се конфронтирали с ГЕРБ и Реформаторския блок. Повод за това е станало искането им за рязко увеличение на пенсиите и проблемите с антикорупционния закон на Меглена Кунева.
Вчера от ГЕРБ предложили компромисен вариант за пенсионна промяна, която била възприета от ПФ. Днес обаче националистите се отметнали, твърди източник от най-голямата партия.
От друга страна ПФ се разбунтували срещу антикорупционния закон. Те настояли някои части от него да отпаднат, с което пък от Реформаторския блок твърдо не били съгласни.
Правителство може и да няма, признаха пред „Флагман” два различни източника, свързани с управляващите.
Преговорите в стаята на парламентарната група на ГЕРБ обаче продължават.
В категории:
Политика
Истината за връзката между Киара и Краси след финала на "Ергенът: Любов в рая"
Грипът удари Европа по-рано от обичайното с нов щам
Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването
Форбс отличи младия рефер и финансист Геро Писков в престижната класация "30 под 30"
Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти
Благомир Коцев обвини системата в репресии срещу опозицията след ареста си
5 често срещани родителски грешки по празниците и как да ги избегнем
Мали кипи: Мустафа Сангаре от Левски не е повикан за Купата на Африка
Може ли да печем замразени пържоли на скара: какво да знаем преди да опитаме
Последното Новолуние на 2025 носи неочаквано чудо за тези 5 зодии
Орлин Колев: Президентът няма срок за третия мандат, изборите остават неясни
Директорът на 138-мо училище: Не съм слагал камерите в тоалетните
