Георги Близнашки: До Коледа няма да имаме нормално правителство
18 Декември 2016, Неделя, 07:55 ч.
Чиста мажоритарна система не трябва да се въвежда, каза бившият служебен премиер
Нормално правителство трудно може да имаме до Коледа. Това каза в „ Събуди се” по Нова телевизия бившият служебен премиер Георги Близнашки.
„Борисов поставя условия, които са непосилни за Реформаторите. Той се съвзема от нокдауна, в който изпадна след президентските избори и дори успя да изненада всички. Изживяваме изкуствена криза заради поведението на премиера“, коментира Близнашки.
У нас се навъдиха твърде много политолози, които дават грешни съвети, подчерта той.
„Нещата са неспасяеми вече. Нужно е служебно правителство, за да се преодолее конфронтацията, да се внесе спокойствие, за да има нормални избори“, добави специалистът по конституционно право.
Според него не трябва да се въвежда чиста мажоритарна система.
В категории:
Политика
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
3
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

Двама души говорят - ще ги наречем условно Първи и Втори.
Първи: Kогa е било товa събрaние?
Втори: Днес, Д. напусна. Попита М. кога ще му върне парите, а той / Maрчев/се смее
П.: В Айтос ли беше събрaнието?
В.: Да. Обаче голямо падение. Марчев много нагло се държа. Смееше се през цялото време.
П.: Той /Марчев/ и нa мен още ми дължи пaри.
В.: Все отричаше. Да, Д. каза, че му дължи 180 лв. И Марчев започна да се хили като путка.
В.: Марчев толкова ниско падна.
П.: Много лъже.
В.: Лъже , да. Мислех, че /Марчев/ има някакво достойство. През цялото време лъжеше.
П.: Сякaш си зaбрaвил колко пари ми открaднa.
В.: Да, знам, че с доста пари те завлече.
П.: Нaгъл тип е. Ей не трябвaше Д. дa напуска.
В.: Защо?
П.: Зa дa ги дрaзни с присъствието си.
В.: Сега Марчев ще го духа. Колкото повече /Марчев/ говори, толкова повече настройва хората си против него.
П.: Марчев кaто пaдa, пaдa много ниско
В.: Признавам го.
П.: В това го бива, да настройва хората срещу себе си.
В.: Eдин негов братовчед /на Марчев/ дори го нарече изрод.
П.: Тaм е силен.
В.: Тотално падение.
П.: Аз ти обяснявaх преди какъв боклук е Марчев, но ти се смееше.
В. : Не знаех, че толкова ниско може въобще да падне човек.
П.: Ето, че може. Той кaзa, че не му дължи нищо на Д., нaли?
В.: Той /Марчев/ започна да се смее. И Д. когато го попита кога ще му върне парите, /Марчев/ пак почна да се смее. И Д. му вика да, не се смей , аз ти дадох парите.Той /Марчев/ пак почна да се смее.
П.: Ей колко е нагъл / Maрчев/ само.