×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Доналд Тръмп потвърди, че е подписал споразумението с Иран
  • Новият кабинет и общините ще проведат национална среща
  • Окончателно: Депутатите гласуват нов дълг от 3,8 млрд. евро
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

След призив на Али Безсмъртния църква събра дрехи и обувки за бежанците в Харманли и Казичене


След призив на Али Безсмъртния църква събра дрехи и обувки за бежанците в Харманли и Казичене
Али Дини дал идеята за помощта за бежанските лагери, събрана от църквата в Подуяне
18 Декември 2016, Неделя, 09:19 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов

Около 150-200 имигранти ще бъдат стоплени през зимата с даренията


Християни от протестантската църква в столичния район Подуяне събраха дрехи и обувки за имигрантите в бежанските центрове в Харманли и Казичене.
Около 150-200 души ще може да бъдат обгрижени с тях, каза пред „Флагман” пасторът на църквата Румен Борджиев.

Идеята дошла от иранеца Али Дини, за когото тази година бе издаден романът на Александър Урумов „Али Безсмъртния”. Той живее в България и се е отказал от исляма, за да приеме християнството след множество житейски премеждия.

Дрехите и обувките са събрани в рамките на една седмица след призив на пастора Румен Борджиев, който управлява евангелската петдесятна църква в квартала, по-известна като „Църквата в Подуяне”.





„Целта, без да анализираме дали са бежанци или икономически имигранти, е да се помогне на хора, които са в нужда. Анализите – кои заслужават подкрепа и кои не, ги оставяме на други, а ние виждаме, че това са хора в нужда според нашето християнско убеждение. Сега е зимен период”, коментира пасторът.


Румен Борджиев 

Той добави, че са се молили за мигрантите и за това с даряването на дрехите и обувките да бъдат задоволени не само физическите им нужди, „но и по някакъв начин да бъдат духовно и душевно благословени и сгряти”.

Даренията вече са предадени, като са разделени наполовина между двата бежански лагера в Харманли и Казичене.

В категории: Животът


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
9
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Обмислят ДАИ да мине към МВР Обмислят ДАИ да мине към МВР 18/06/2026, Четвъртък 13:40 5
9
Коментара по темата
9.
Мъдрец
18.12.2016 17:06:12
3
2
Флегман,реклама на секти ли правите?Защо направо не напишите,че тези неща, които правят не са безкористни,а за да привличат нови членове в сектата
8.
а стига ве
18.12.2016 16:54:21
1
0
Да пробват с ДДТ пулвер.
7.
marali baba
18.12.2016 16:14:30
1
2
To shtom e besmarten provaite go s 762 ak
6.
гладен съм и ми е студено
18.12.2016 15:42:02
0
0
Ъм коги шъ ядем...?или утре...
5.
Книга
18.12.2016 14:54:27
0
5
Този Али сега е без един крак , с протеза е , и пак ходи и бяга за да говори на хората за ГОСПОД ИСУС ХРИСТОС !!!!! Преди убивал за аллах , сега живее за да говори за любовта на ИСУС към нас хората , за това че умря на кръста за нас, за да имаме вечен живот!
4.
Книга "Али Безсмъртни"
18.12.2016 14:52:05
1
4
Този Али идва от войната.. убивал е хора в името на "аллах" , видял е безкрайно много трупове .. сега живее в България и е истински християнин , който ходи и говори за спасителя и Господ Исус Христос... Ходи дори при бежанците и им говори да се отрекат от този измислен "аллах" , който не е никакъв бог, говори за Истината ! Вижте в Ютуб - Али Безсмъртния
3.
Али Безсмъртния
18.12.2016 14:49:27
0
5
Всеки да прочете тази книга !!!
АБСОЛЮТНО ВСЕКИ !!!! ТОВА Е НАЙ -СИЛНАТА КНИГА !!!!!!!!!!!!!!
2.
много сме ,слаби сме
18.12.2016 12:28:21
0
2
И аз ,и аз и аз имам нужда....ама ко?И ся ко?....
1.
ОЛИВЪР
18.12.2016 11:24:15
2
5
Ми и аз имам нужда бе....на мен кой ми дава. Ясеки българин има нужди
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Детският футбол превзе Царево: Бешикташ, ЦСКА и Левски сред призьорите Детският футбол превзе Царево: Бешикташ, ЦСКА и Левски сред призьорите Заместник-кметът Денис Диханов награди призьорите на Международната купа Созопол - Царево 2026 преди началото на втория етап от надпреварата Започва се: Правителството обсъжда прогресивен данък върху жилищата Започва се: Правителството обсъжда прогресивен данък върху жилищата  Идеята е по-голям брой жилища да се облагат с по-висока ставка  Обмислят ДАИ да мине към МВР Обмислят ДАИ да мине към МВР През 2025 г. двама инспектори от "Автомобилната администрация" бяха отстранени и обвинени, след като стана ясно, че са поискали подкупи от шофьори на камиони, превозващи техника за концерта на Роби Уилямс в София Зловеща гледка в центъра на Бургас: Обесиха гларус на покрив на ул. „Марагидик“ (+18) Зловеща гледка в центъра на Бургас: Обесиха гларус на покрив на ул. „Марагидик“ (+18) Гледката е едновременно отблъскваща и стряскаща, като бързо се превърна в основна тема за коментари сред живеещите и преминаващите в района В събота ще се завихри веселото „Хоро край поморийския бряг“ В събота ще се завихри веселото „Хоро край поморийския бряг“ Вижте програмата Опасност на АМ „Тракия“: Метални парчета в асфалта пробиват гуми Опасност на АМ „Тракия“: Метални парчета в асфалта пробиват гуми Сигнал в социалните мрежи алармира за опасен участък при 60-ия километър на магистралата в посока София Руси Куртлаков в голямо интервю: За битките в бизнеса и гордостта от сина си Руси Куртлаков в голямо интервю: За битките в бизнеса и гордостта от сина си Промишленият лидер споделя за историята на Керамичния завод и предаването на управленската щафета на следващото поколение Украинската общност в Свети Влас скърби за 18-годишната Ульена, лобното й място се превърна в олтар на тъгата Украинската общност в Свети Влас скърби за 18-годишната Ульена, лобното й място се превърна в олтар на тъгата 18-годишното момиче бе пометено от черното БМВ на Максим Г. от Бургас след гонка, завършила в насрещното Две дами превръщат сватбите в Бургас в незабравимо VIP преживяване Две дами превръщат сватбите в Бургас в незабравимо VIP преживяване Теодора Дунгьова и Жулиета Палазова откриха офис на VIP Wedding на ул. „Славянска“ 59 и предлагат пълна организация, координация и стилна концепция за сватбения ден Намериха пико, марихуана и екстази в квартирата на Рада от жк. "Меден рудник" Намериха пико, марихуана и екстази в квартирата на Рада от жк. "Меден рудник" 40-годишната бургазлийка е криминално проявена, задържана е за 24 часа
Възпитаник на Софийския университет е напът да спечели президентския пост в Колумбия Възпитаник на Софийския университет е напът да спечели президентския пост в Колумбия Левият кандидат Иван Сепеда, завършил философия в столицата ни Майорка се превръща във фурна Майорка се превръща във фурна Цяла Испания се готви за изключително горещо лято през 2026 Майка забрави детето си в колата, момиченцето почина Майка забрави детето си в колата, момиченцето почина Малкото дете е намерено безжизнено на седалката в автомобила в Шорндорф, близо до Щутгарт, часове по-късно Анатомия на вечното оцеляване: Политическият феномен Йордан Цонев Анатомия на вечното оцеляване: Политическият феномен Йордан Цонев От рецитаторските групи в Малко Търново до сивия кардинал на държавните финанси От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс Гласът на обичаната анимационна героиня Лило угасна едва на 35-годишна възраст след живот, белязан от тежки зависимости и бездомие Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената Футболният колос от Балканите изравни на два пъти на Англия, но загуби Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака Финансови успехи, романтични изненади и нови възможности бележат деня, но някои знаци трябва да внимават с интригите, прибързаните решения и пропуснатите шансове Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Той се оправда, че средствата били от частни фондове, а не от държавата, а от Техеран са категорични, че ще нарушат примирието, ако ЦАХАЛ не напусне Ливан Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Български депутати настояват Европейския съюз да спре финансирането на югозападните ни съседи  След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и на Бангаранга След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и на Бангаранга Световният номер едно Новак Джокович изненада феновете с танцови умения под звуците на евровизионния хит на Дара
Костадин КОСТАДИНОВ, политик Костадин КОСТАДИНОВ, политик Ивайло Мирчев да подаде оставка и да се прибере в родното си село Крушари, за да започне да се занимава с нещо по-полезно, например, да гледа овце. Виц на деня Виц на деня Мъж заминава командирпвка:
- Защо плачеш, скъпа? Нали не заминавам за десет години, а само за един месец.
- Знам те тебе! Казваш за месец, а ще се върнеш след три дни.
Виц на деня Виц на деня - Какво трябва да направи човек, когато види малко зелено човече?
Радиото отговаря:
- Да пресече улицата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Умната жена винаги ще позволи на мъжа си да отиде за риба, а мъдрата ще позволи да отидат с него и децата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори