×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скандал: Бургаски възпитатели лъжат родители, че детска градина няма да работи, за да почиват


Скандал: Бургаски възпитатели лъжат родители, че детска градина няма да работи, за да почиват
Ще затвори ли вратите си ЦДГ "Ракета" за малчуганите между Коледа и Нова година?
01 Декември 2016, Четвъртък, 11:50 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимка: авторът

Пращат малчуганите в друга забавачница

Възпитателите от детската градина "Ракета" в бургаското село Твърдица лъжат родителите, че забавачницата няма да работи между Коледа и Нова година, за да почиват. Това алармира Флагман.БГ една от потърпевшите майки – Петя Николова.

Тя твърди, че вече четвърта година учителките правели списък, с който пращали 13-те деца в друга забавачница в ж.к. „Меден рудник”, тъй като не всички от родителите имали възможност да си ги гледат  вкъщи.

„Оказа се обаче, че нещата не стоят точно по този начин. Тази година реших да попитам директорката – г-жа Топалова, дали няма някаква възможност децата ни да останат тук. Не всички имаме възможност да ги караме до ж.к. „Меден рудник” и вечерта да ги приберем. Директорката ми отговори, че при наличието на 10 деца детската градина може да функционира и през работните дни по време на коледните и новогодишните празници. Ние обаче не сме уведомени от учителите – дори напротив, крият го от нас”, оплаква се Николова.

Тя решила да информира и останалите родители, за да може тези, които са се съгласили за ж.к. „Меден рудник”, да се отпишат от списъка. Въпреки че успяла да обясни на няколко, останалите продължавали да бъдат убеждавани от възпитателите. В крайна сметка Петя Николова решила да се обади на директорката пред всички тях, за да чуят с ушите си. Направила го е в детската градина, където е била и възпитателката, която малко преди телефонния разговор хванала списъка с децата и се прибрала в една от  стаите, за да не може родителите, когато разберат за какво става въпрос, да се отпишат.

„Проблемът е, че ни лъжат. Детската градина може да функционира с тази бройка. Обяснявам им, а те продължават да убеждават останалите, които не знаят, че не е така. А те просто искат да почиват от 23-ти декември до 3-ти януари, а ние нямаме тази възможност. И на нас ни се почива, но да излъжат родители на 13 деца – не е редно. Попитах госпожата как възпитава нашите деца, след като лъже нас, но тя ми обърна гръб и се прибра. Вчера сутринта на списъка написах с червен маркер с големи букви, че градината ще работи, но вечерта върху надписа имаше голям бял лист, за да не се види”, твърди майката.

Тя подала сигнал до Община Бургас, за да се извърши проверка по случая. Каква е позицията на зам.-кмета по образование и култура Йорданка Ананиева – очаквайте след малко във Флагман.БГ!

В категории: Бургас


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Полицайка е разследвана за еротични снимки Полицайка е разследвана за еротични снимки 17/01/2026, Събота 22:00 5
Тервел ИЛИЕВ Мони Николов с поредна магия в Русия Мони Николов с поредна магия в Русия 17/01/2026, Събота 21:37 0
Тервел ИЛИЕВ ЦСКА с огромна трансфера бомба? ЦСКА с огромна трансфера бомба? 17/01/2026, Събота 21:23 0
Флагман.БГ Защо хората слагат дафинов лист в гащите Защо хората слагат дафинов лист в гащите 17/01/2026, Събота 18:40 5
1
Коментара по темата
1.
Чудо
01.12.2016 15:29:19
14
13
"Голямо геройство" после ще се чудят защо им бият децата. Хайде "изяще ме", но помнете, че всички са хора и когато държавата нищо не дава, който може си го взема. сега от общината пак ще покажат мускули......
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„3.0 КИЛОГРАМА ЩАСТИЕ“ ни показва, че всъщност приемането е другото име на любовта! „3.0 КИЛОГРАМА ЩАСТИЕ“ ни показва, че всъщност приемането е другото име на любовта! Филмът със силно социално послание, базиран на истинска история, провокира зрителите да се замислят за майчинството, изборите в живота и цената на щастието Възможно ли е скоро да ни лекуват роботи и как неврохирургията разгада историята на над 120-годишен череп Възможно ли е скоро да ни лекуват роботи и как неврохирургията разгада историята на над 120-годишен череп Разговор с д-р Светослав Тодоров за медицината на бъдещето, управлението на здравеопазването и обществените каузи Мол „Галерия“ остана без "Лидъл" Мол „Галерия“ остана без "Лидъл" Новият ритейл парк в Бургас лиши търговският център от най-важния му наемател Тайно решение на правителството в оставка за Меркосур отваряло вратата за ГМО и евтин внос Тайно решение на правителството в оставка за Меркосур отваряло вратата за ГМО и евтин внос За потупване по рамото от няколко европейски политици премиерът го е скрил, коментира съветникът на президента  Парадокс с АПС и мандата: Върнат е, за да има честни избори, но очакват манипулации Парадокс с АПС и мандата: Върнат е, за да има честни избори, но очакват манипулации Д-р Хасан Адемов прогнозира, че ще се запази старият Изборен кодекс и така се подготвя почвата за контролиран вот и за фалшификация Кога временно ще ограничават движението по пътя за Пампорово Кога временно ще ограничават движението по пътя за Пампорово От пътната агенция уточняват, че мерките са превантивни и целят предотвратяване на инциденти Изградиха чудесна зона за отдих в кв. "Ветрен" - с помощта на УМБАЛ "Дева Мария" и "Лукойл" Изградиха чудесна зона за отдих в кв. "Ветрен" - с помощта на УМБАЛ "Дева Мария" и "Лукойл" Паркът разполага с новоизградени широки алеи, дървена беседка и удобни пейки с кошчета за отпадъци, както и с нови осветителни стълбове Синът на BG-олигарх с обвинение за наркотици в Пампорово, грози го постоянен арест Синът на BG-олигарх с обвинение за наркотици в Пампорово, грози го постоянен арест 19-годишният Божидар Бобоков е обвинен за държане на марихуана с цел разпространение, намерени са близо 400 грама Борецът №1 срещу инсектите в Бургас показа топлес кадри от бреговете на Африка Борецът №1 срещу инсектите в Бургас показа топлес кадри от бреговете на Африка Служителите му смятат, че е заслужил да се отдъхне под ярките слънчеви лъчи, макар че всички зъзнат в снежен Бургас НБА и много повече: как да се забавляваме през януари в Берлин? НБА и много повече: как да се забавляваме през януари в Берлин? Германия бе домакин на мач от НБА - официален двубой от редовния сезон, за който се приемаха и спортни залози
Автоиндустрия в Европа е пред колапс - съкращават по минимум 4 хил. служители на месец Автоиндустрия в Европа е пред колапс - съкращават по минимум 4 хил. служители на месец Само в рамките на последните две години секторът на производителите на автомобилни компоненти обяви планове за съкращаване на над 104 000 служители Българка направи рекордна сделка в Европа: Продаде своя „зелен“ стартъп за 80 млн. евро Българка направи рекордна сделка в Европа: Продаде своя „зелен“ стартъп за 80 млн. евро Любомила Йорданова остава начело на Plan A, която става част от Diginex – световен лидер във въглеродното счетоводство и ESG технологиите Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела Ще има срещи с Тръмп и Уиткоф Русия отвръща на удара: Москва съди Европа за $200 милиарда! Русия отвръща на удара: Москва съди Европа за $200 милиарда! На предварителното заседание в Арбитражния съд в Москва РЦБ обвини „Юроклиър“ в нанасяне на финансови щети вследствие на действията на депозитаря, които са лишили институцията от управлението на нейните „ликвидни активи и ценни книжа“ Иранските властимащи изнасят парите си към Дубай Иранските властимащи изнасят парите си към Дубай От началото на демонстрациите на 28 декември 2025 г. в Иран са загинали най-малко 2677 души, твърдят неправителствени организации Х се срина Х се срина В Обединеното кралство са регистрирани над 19 000 сигнала за проблеми, докато в САЩ са отчетени почти 75 000 случая Бивша NFL звезда съди екссъпругата си след признание, че пенисът му бил като три кенчета Кока-Кола Бивша NFL звезда съди екссъпругата си след признание, че пенисът му бил като три кенчета Кока-Кола Мат Калил иска 750 000 долара обезщетение от Хейли Калил за морални щети след нейни коментари в Twitch Синът на Тошко Йорданов строи слънчева централа за 50 млн. евро Синът на Тошко Йорданов строи слънчева централа за 50 млн. евро Наследникът на политическия шоумен вече е регистрирал „Азур Енерджи“ ООД Хулио Иглесиас отрече обвиненията в сексуално насилие Хулио Иглесиас отрече обвиненията в сексуално насилие Испанският певец заяви, че твърденията на двете бивши служителки са „абсолютно безпочвени“ и защити публично името си Лавина помете ски курорт край Монблан Лавина помете ски курорт край Монблан А само за дни серия от лавини в Алпите взеха жертви във Франция, Италия и Австрия
Михаил Константинов Михаил Константинов Те нашите пенсионери банкомат не са виждали, вие искате да гласуват на машини Виц на деня Виц на деня - Кой е най-прекият път към сърцето на една жена?
- Отслабнала си!
Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Баба ми казваше:
"Под 12 см, нито е токче, нито е сняг, нито е мъж!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори