Шахти зеят опасно в Бургас, почнаха проверка по настояване на кмета Димитър Николов
22 Ноември 2016, Вторник, 12:52 ч.
Крадци задигат капаците, за да ги продават
Кметът Димитър Николов нареди да се разследват с особено внимание случаите на откраднати метални капаци от шахтите по улиците и алеите в града. Повод за това са зачестилите граждански сигнали за такива липси.Разбити шахти с изчезнали незнайно къде решетки има във всички райони на града. Това създава опасност както за пешеходците, така и за водачите на автомобили.
За да се пресече извършването на тези кражби, екипи на общинската дирекция УКОРС и полицията извършват проверка на фирмите, които се занимават с изкупуване на метали. Ако се установи, че в тях са предадени метални решетки, капаци или други елементи от градската инфраструктура, на отговорните лица ще бъдат налагани предвидените по закон санкции. Проверка е извършена и на пристанището, където през последните дни е имало кораб за товарене със скрап.
Община Бургас призовава гражданите, които имат информация или станат свидетели на кражба на метални елементи от канализацията и инфраструктурата, да подават своевременно сигнали за това. Номерът на денонощния ни дежурен е 056/907 218. Можете да звъните и на 112.
Какво време ни очаква в седмицата от 8-ми до 14-ти декември, ще завали ли сняг в страната
Даниел Митов отговори дали се опасява от гражданска война
Осъдиха мнима хазяйка, ужилила студенти
Какво най-много се е търсило в Wikipedia през 2025 г.
Мощна подкрепа за Любо Пенев във Валенсия
Ландо Норис ликува в инфарктен сезон на Формула 1
България няма шанца, но има Зографски - нашенецът отново впечатли за СК
Ивайло Мирчев: Този бюджет е по-лош
Фатална катастрофа на пътя Севлиево-Габрово
ДПС привиква членовете си на "митинг за стабилност" срещу омразата
07/12/2025, Неделя 19:00
7
Пийт Хегсет: Оправяйте се сами, сдобряваме се с Китай!
07/12/2025, Неделя 18:40
5
МОСВ започна спешен мониторинг на морските води заради блокирания танкер
07/12/2025, Неделя 18:20
0
