Георги Марков: Премиерът е добър като Дядо Коледа, но никой не му прости (ВИДЕО)
16 Ноември 2016, Сряда, 09:20 ч.
ГЕРБ загуби десните избиратели, но ще спечели следващите избори, прогнозира бившият конституционен съдия
Бойко Борисов е добър като Дядо Коледа. Правеше компромиси в името на стабилността, раздаваше постове, прощаваше все едно сме всеки ден Заговезни, а на него никой не прости. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ бившият конституционен съдия Георги Марков. Той сподели, че вчера е разговарял с Борисов и го е посъветвал за бой до дупка.
„От БСП отново надигат гребен и повтарят, че Бойко бил лош. Той две години им раздава постове. Издигна Бокова за кандидат за ООН, макар че е ненавиждана от десните избиратели. Много съм разочарован от ген. Радев, защото казва, че ГЕРБ се е сраснал с държавата. Та нима тази партия има мнозинство в парламента? Правителството е притискано от всякакви субекти – протестъри, социалисти, реформатори, откачалки, защото трябва да си откачен, за да наречеш Борисов червен генерал, като е приет толкова радушно в ЕНП“, коментира Марков. Ние имаме българска феодална демокрация, подчерта той.
„Борисов ми се обади снощи, за да ми благодари за подкрепата. Обещах му, че с цялото си сърце и душа ще помагам. На 3 декември се навършват 10 години от основаването на ГЕРБ. 10:1 е много добър резултат спрямо БСП. И Роналдо губи мачове, но мисля, че партията на Бойко Борисов ще спечели следващите парламентарни избори“, прогнозира бившият депутат от СДС.
„Бойко е умен лидер и е уважаван в Европа. Три години ще управлява още всички градове на страната. Не му искат правителство? Да правят те, но няма да издържат и една година. Ще дойдат нови избори и пак ще ги бие“, добавя Марков.
Според него, ГЕРБ загуби президентските избори, защото са подценили мажоритарния им характер. „БСП добре си изигра картите, издигна един деполитизиран човек, макар и формално ляв. Той не е участвал във властта и така успя да разшири ветрилото и да получи подкрепата. ГЕРБ заложи на чисто партийна кандидатура“, коментира бившият конституционен съдия.
„ГЕРБ загуби десни избиратели, защото 2014-та, за да не идем на избори до дупка, Борисов направи най-толерантното, което можа да направи един политик – сложи за вицепрезидент кандидат на БСП за държавен глава, протестъри направи министри, Мая Манолова стана омбудсман. Цялото ДСБ е във властта. Радан Кънев го качи на гръб и го заведе при Меркел. На реформаторите даде несъразмерно участие във властта“, изтъкна Марков. „От май месец давам сигнала, че Йорданка Фандъкова е роден харизматичен политик. Тя е единствената, която не е казала нито една глупост, откакто е в политиката“, добавя той.
„Аз бях депутат избран мажоритарно. Вчера Борисов ми направи подобна оферта, но това е въпрос на моя нагласа. Има много време дотогава. Като гледам тези депутати, сега ми се вдига много самочувствието“, каза още Георги Марков.
В категории:
Политика
Завистта ви краде спокойствието по 5 начина, преди дори да го осъзнаете
4 сигурни признака, че сте идеалната двойка
5 мъжки грешки, които бавно убиват брака и водят до развод
Бюджет 2026 спря автоматичния ръст на заплатите за близо 800 000 души
Мигрантски хаос в Сеута: До 60 000 преминаха границата, 67 загинаха
Руски съд издаде заповед за арест на дъщерята на убития Борис Немцов-Жана
Дърво премаза кола в ж.к. "Славейков" (СНИМКИ)
Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка
Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър
Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате
Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци
Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него?

Премиера е Царя на Лъжата...
Беше Истински мъжкар, но с поведението си и предателството спрямо народа вече е безполово създание!