Децата от Руен в ролята на полицаи, вижте ги!
Служителите от Районно управление – Руен инспектор Динко Калев и инспектор Мустафа Мустафа проведоха с огромен ентусиазъм и дух пилотните занятия с участниците
21 Октомври 2016, Петък, 15:21 ч.
Във втората си част занятието представи практическо онагледяване възможностите на служебното куче
Третото училищно занятие по програмата „Детско полицейско управление” за учебната 2016/17 г., в което се включиха подрастващите от училищата „Елин Пелин” – с. Руен и „Отец Паисий” – с. Люляково, се проведе в две последователни части.В първата от тях, протекла в двора на училище „Елин Пелин” – Руен, децата се запознаха с качествата на служебните кучета, начините за дресирането им, процеса за придобиване на умения, както и данни какви породи кучета се използват най-често в служебната дейност.
Във втората си част занятието представи практическо онагледяване възможностите на служебното куче / обща дресировка и задържане на нарушител/, демонстрирани от служители на звено „Специализирани полицейски сили” при ОДМВР – Бургас. Учениците се престрашиха и докоснаха пособията, участващи в дресировъчния процес на служебното куче, като си обещаха след години те да са на мястото на полицаите – водачи на служебни кучета.

Припомняме, че първите две училищни занятия по програмата „Детско полицейско управление” в Община Руен преминаха по изключително нестандартен и впечатляващ за децата начин. Служителите от Районно управление – Руен инспектор Динко Калев и инспектор Мустафа Мустафа проведоха с огромен ентусиазъм и дух пилотните занятия с участниците в Детско полицейско управление, като първоначално взаимно се опознаваха и полагаха основи за работа в екип – изграждане на доверие и сплотеност, а в последствие заедно откриваха трудните страни в ежедневието на полицейския служител, както и любопитните моменти в тази професия.

В рамките на проведените до момента превантивни занятия децата се запознаха с ролята на полицията в обществото и ценностите, които утвърждава, като орган на реда и сигурността, символите, устройството и функциите на полицията, специфичните задачи, конкретни ежедневни функционални задължения, изпълнявани от полицейските служители, техните униформи и отличителни знаци. Малчуганите се качиха в полицейски автомобил и на мотоциклет и изпитаха тръпката от това да командват светлинната и звуковата сигнализацията на служебните превозни средства.

В училищните занятия по програмата „Детско полицейско управление” младите доброволци бяха запознати и с бъдещите теми, които ще бъдат изучавани през настоящата учебна година по предварително изготвен график, утвърден от Началника на Районно управление – Руен - главен инспектор Михаил Георгиев.
В категории:
Руен
Пореден ужас на пътя: Лекари се борят за живота на 9-годишно момче
Ужас в жегите: 49-годишен мъж се удави в неохраняем водоем
Трагедия в Ибиса: Млад бохем почина внезапно
Брутално убийство се разплете след 42 години! Застаряващи братя до живот в затвора
Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече в туризма
Млад музикант издъхна след фатално падане от балкон
Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито
Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции
Министър Илин Димитров: Работим за повече полети и повече германски туристи в България
Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“
Турски митничари хванаха 1,2 тона дрога в два ТИР-а, влезли откъм България
Георги Маджаров е избран за областен координатор на „Прогресивна България“ в Бургас
