Без дълги уикенди и отработване в събота, но с повече почивни дни през 2017 г. (КАЛЕНДАР)
13 Октомври 2016, Четвъртък, 18:04 ч.
Източник: БлицПромяната ще се усети още на 2 януари, а единствената 4-дневна ваканция ще е около Великден
През 2017 г. ще има повече почивни дни за работниците и служителите, дори и след като държавата забрани сливането и дългите уикенди. Според плановете на Министерството на труда и социалната политика от догодина сливането на събота и неделя с официален празник ще бъде възможно само с пускане на отпуск.По-дълга почивка ще има само ако националният празник е в събота или неделя. В тези случаи понеделникът ще бъде почивен ден. Ако възможността кабинетът да размества почивните дни спрямо официалните празници отпадне, вече няма да има отработване в събота.Въпреки че се разделяме с дългите почивки, календарът през следващата година ще работи в полза на служителите.
Ще го усетим още в началото на годината, когато след официалния неделен 1 януари, ще добавим към почивката понеделник 2 януари. И то без да го отработваме.
Бонус почивен понеделник ще получим и на 8 май, тъй като Гергьовден догодина ще празнуваме в събота.
През май се очертават още две ваканции - тридневна около 1 май и еднодневна на 24 май.
Единствената четиридневна почивка ще е от 14 до 17 април около великденските празници.
В категории:
Животът
Новият роман на Даниел Вълчев "Седем дни в Парория" ще бъде представен на 10 юни в Библиотеката
Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си
Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер
България заема 25-о място в Европа по привлечени чуждестранни инвестиции
Камион прегази дете в Лъки
От „Коминочистачът“ до духовния дзен: Животът-палитра на неповторимата Елвира Георгиева
Варненският кмет уволни най-близкия си заместник
Андреа направи опит за самоубийство
Таксиметровите шофьори настояват за незабавен статут на „защитена професия“, много ги биели
Доброволци от всички общини в Бургаско надграждат уменията си за борба с горските пожари
След успехите на отбора по волейбол, кметът Марин Киров проведе среща с част от ръководството на Българската федерация по волейбол
В БДУ бе даден официален старт на кандидатстудентската кампания
