Бургас стана първият град в страната, въвел компютърно обучение в детските градини (СНИМКИ)
13 Октомври 2016, Четвъртък, 08:32 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВКолкото по-рано запознаем нашите деца със съвременните технологии, толкова по-конкурентноспособни ще бъдат на бързопроменящия се свят, каза кметът Димитър Николов
Бургас стана първият град в България, внедрил в детските градини интерактивното обучение. Тази сутрин програмата бе презентирана в ОДЗ „Звездица Зорница“ пред кмета на града Димитър Николов, представители на администрацията и много родители.„Това са първите уроци по ранно интерактивно компютърно обучение в детските градини. Проектът е пилотен. Искаме да покажем на децата, че електронните помагала, компютрите и таблетите не са само за забавление, но и от тях може да се получава информация“, каза Димитър Николов. Той уточни, че е разработена специална софтуерна програма, а работата с екран за начало ще бъде до 10 минути на ден, за да се адаптират детските очи.

Това е първият етап, а във вторият включва надграждане на софтуерната програма и разширяване на проекта – да се включат всички детски градини на територията на Община Бургас.

„Колкото по-рано запознаем нашите деца със съвременните технологии, толкова по-конкурентноспособни ще бъдат на бързопроменящия се свят. Искам бургаските деца от малки да говорят английски език, да имат базисни компютърни познания и знам, че можем да го постигнем. Помните, че за английския език имаше много противоречиви коментари в началото, но до този момент нямаме нито един родител, който да е отписал детето си“, подчерта кметът Димитър Николов.

Той допълни, че в Бюджет 2017 година ще бъдат заложени допълнителни средства, за да се развият двата амбициозни проекта – за езиковото и интерактивното обучение в детските градини.









В категории:
Бургас
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

Няма такова подмазване,няма...
Идват избори,кмета пак помага,пак прави,пак "работи"..,тоя герП бе...вкараха ни в такъв филм тия...