Циганско лято привлича туристи по Черноморието
26 Септември 2016, Вторник, 00:35 ч.
Рибарите явно също ще имат своя дълъг паламуден сезон
Циганско лято царува по морето. Топлото време прикани много туристи по празниците, основно румънци, руснаци и нашенци от Пловдив, Велико Търново, Стара Загора, пише "Труд".В момента, на ивицата в Бургас са останали само четири вишки с морски спасители, но това не спира къпещите се. Водата е много приятна – 22-23 градуса. За къпане вече не става, щом падне до 17 градуса, както беше миналата година. Тогава сезонът свърши още в началото на септември, когато се изляха студени проливни дъждове, разкриха морски вълци и довериха, че и през работните дни плажът е с много хора и масово се посещава предимно от руснаци. Освен, че плуват, те и риболували – хващали илария и платерина.
Рибарите явно също ще имат своя дълъг паламуден сезон. Въпреки че вече се оплакват как паламудът „намалял и издребнял“.
„Продължаваме да хващаме. Вярно, вече е по- дребен – по 700 грама екземпляра, а не както досега по кило, кило и половина“, разкри риболовецът Ганчо Йосифов от Ахтопол.
Точно в Ахтопол рибарите са най-облагодетелствани, защото именно в техни води паламудът явно е най- много – там „върти“ и се връща на север. През октомври обаче се очаква отново добра слука за лодките.
В категории:
Животът
Психолози посочват навик, който пази връзката стабилна във времето
Най-добрите рецепти за разреждане на кръвта и поддържане на здраво сърце
Иран: Няма да преговаряме със САЩ и можем да водим войната колкото е нужно
Земята се отваря в Турция: близо 700 гигантски пропадания поглъщат ниви
Губи или печели Русия от ударите срещу Иран
Ескалацията в Залива с тежки последици: Загина 11-годишно дете в Кувейт
Испанският премиер: Не може да се играе руска рулетка със съдбата на милиони хора
Експлозия разтърси североизточната част на Техеран
584 юристи се борят за 30 съдийски места в България
„Аз, досадникът“: Когато професионален убиец срещне професионален досадник – хаос и смях на бургаската сцена
8 март в Бургас с аромат на Азия - „Бели нощи“ ще работи и в неделя
Емануела: Българските мъже са мамини синчета!
