Цената на фалиралия „Карфур“ в МОЛ Бургас Плаза се срина до 922 лева на кв.м
22 Септември 2016, Четвъртък, 07:16 ч.
Автор: Иван КОЛЕВТова е втора публична продан за 12-те хил. кв.м на първия хипермаркет в Бургас
Цената на фалиралия „Карфур“ в МОЛ Бургас Плаза се срина до 922 лева на кв.м, показа проверка на Флагман.бг. Частният съдебен-изпълнител Тотко Колев обяви втора публична продан за имота, след като на първия търг през август не се яви нито един кандидат. Тогава обаче и цената бе доста по-различна – 14,5 млн.лева.(ВИЖ ТУК)
Сега помещението на „Карфур“ се продава за 11,6 млн.лв., което е сравнително изгодна оферта, но не е гаранция, че и този път ще се яви купувач, коментираха експерти в сферата на недвижимите имоти пред Флагман.бг.
Първата причина е, че в момента почти всички големи компании са стъпили в Бургас, открили са свои представителства, закупили или наели дългосрочно търговските си обекти. Изключение е ИКЕА. Компанията ще открие център за приемане на поръчки в другия бургаски МОЛ - „Галерия“, но им липсва голям шоурум, където да изложат пълната си гама от асортименти.
Втората причина е, че трудно днес някой местен бизнесмен може да извади 11,6 млн.лв. и докаже ясния произход на средствата си.
Експерти в сферата на недвижимите имоти поясниха, че има сериозно търсене на офис помещения в Бургас и то точно такъв тип големи площи – над 10 хил.кв.м. Заради това не е изключено, ако се появи купувач, то бизнесът му да е свързан с подобна дейност.
Мястото има потенциал за предоставяне на услуги от разстояние – кол център или разработване на нови ит технологии. Плюсът е, че има голям паркинг и обществен транспорт, който да обслужи персонала.
Припомняме, че аутсорсинг лидера „Съдърланд глобъл сървисиз“ стопанисва над няколко хиляди кв.м.в МОЛ „Галерия“. Цената също е изгодна, предвид факта, че цената на офис площите в Бургас тръгва от 600 евро.
В момента бившото помещение на „Карфур“ е разделено между няколко наемателя.
В категории:
Бизнес
Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота
TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България
Филип Буков, първото куче робот, звездите от „Един грам живот“ и още над 100 популярни лица идват на Teen Boom Fest
София търси нов главен архитект след половин година с временни назначения
Мартин Елвиса отново е ерген - раздели се с Йоана Илиева
След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих
Илин Димитров: Поставяме началото на национално партньорство в подкрепа на българското вино
Заемите на домакинствата скочиха с 21%, ипотеките вече са 18,7 млрд. евро
Защо замразеният хляб може да е по-добър от пресния
Шелдън от „Теория за големия взрив: Не бих се върнал за никакви пари
Кой е Владимир Янков - бизнесменът зад Загато, открит мъртъв в Банкя
Автобус проби мантинелата на "Цариградско шосе" в столицата, четирима са ранени
