Каракачанов и Сидеров не са притеснени от думите на депутата на Путин за България – били шега
20 Септември 2016, Вторник, 19:30 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)"Обединени патриоти" се регистрираха за участие в президентските избори
ВМРО и „Атака” поискаха извинение, но не изглеждаха притеснени от думите на депутата Пьотр Толстой, който обяви пред БНТ, че Русия е купила половината ни крайбрежие, а скоро това ще се случи с цяла България.
Лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов определи изявлението на човека от партията на Путин "Единна Русия" като шега.
„Това е глупава шега, която е обидна, и в това писмо, което аз разпространих, настоявам въпросният господин, който доколкото знам е избран и за депутат, да се извини публично на българския народ. Всичко останало е неприемливо. Подобни дърварски шеги са неуместни”, каза Каракачанов, след като коалицията „Обединени патриоти” днес се регистрира за президентските избори. В нея влизат НФСБ, ВМРО и „Атака”.
След въпрос на „Флагман” – как би реагирал на думите на Пьотр Толстой, ако бе президент, Красимир Каракачанов отговори: „Аз днес реагирах. България е с няколко века по-стара като държава от Русия. Благодарение на България руснаците имат и азбука, и християнство. Азбуката, която е написана за българите, става азбука на всички славяни, по-точно на една част от славяните, между които са руснаците. Българските духовници са тези, които християнизират Русия. Би следвало подобни господа като г-н Толстой да се държат по-уважително към една страна като България. И не да си правят подобни глупави, неуместни шеги, защото – да, ние сме благодарни на руснаците за това, че благодарение на Руско-турската война България получи свободата си, но като български патриоти сме готови да защитаваме тази свобода и тази независимост, без значение от коя посока идва някакво посегателство към нея.”
Волен Сидеров заяви от своя страна, че „в момента има един силно истерично поставен въпрос с руския депутат Толстой, който изрече непремерени и недопустими думи спрямо друга държава”.
Лидерът на „Атака” каза, че очаква извинение, но наблегна на това, че българските медии и анализатори не реагирали така остро, когато други държави се месели във вътрешните ни работи.
От националистите единствено лидерът на НФСБ Валери Симеонов изрази притесненията си по същество. Той вчера припомни негово мнение, че Русия масово инвестира в купуване на имоти по българското Черноморие и че има опасност за националната сигурност.
Иначе кандидатът за президент на националистите Красимир Каракачанов обяви ГЕРБ и БСП за най-големите му конкуренти за изборите. Според него изявлението, че Ахмед Доган може да се кандидатира, е шега.
На регистрацията на „Обединени патриоти” днес присъства и номинираният за вицепрезидент Явор Нотев.
В категории:
Политика
Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО
Абитуриенти, проверете осигуровките си!
Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч
В пет български общини няма нито една медицинска сестра
Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта
Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО)
Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора
Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински
Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку
1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия
Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери
Месец преди убийството на Георги Кузев: Двама от обвиняемите заснели друг "нощен лов" в Пловдив
