×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаски миньори остават на улицата заради фалита на рудник „Черно море“


Бургаски миньори остават на улицата заради фалита на рудник „Черно море“
На прага на зимата може да останем на улицата, оплакаха се миньори
06 Септември 2016, Сряда, 01:07 ч.

Съседът ми има четиричленно семейство, а жена му е инвалид, но на прага на зимата оставаме без домове, споделя Павел

Бургаски миньори остават на улицата заради фалита на рудник „Черно море“. Апартаментите, в които са настанени, са фирмени и ще бъдат дадени на търг. Пред камерата на Нова телевизия Павел сподели, че никой не се интересувал от това, че в жилищните сгради живеят хора и те няма къде да отидат, след като са съкратени от работа.

„Съседът ми има 4-членно семейство, а съпругата му е със 100 % инвалидност. Тук сме, за да кажем, че искаме да си купим жилищата“, добавя Павел, който е сред мъжете, блокирали тази сутрин входа към рудника.

В началото на април изненадващо за всички рудник „Черно море“ бе затворен. Съкратени бяха 240 от общо 280 служители. 40 души останаха още месец на работа.

Съкратените миньори още чакат цялостно изплащане на обезщетенията. По данни от синдикатите, миналата седмица са им били приведени по 220 лева.

„Никой от нас не знае колко пари има да получава, тъй като при освобождаването на никой не бе предоставен документ за дължимата сума. С това изплащане на възнагражденията на порции, ние не можем да си направим изчисления. Събрахме се тук, защото от 11 април сме освободени от работа. От два месеца не сме получавали пари, а когато се разшумя, че ще се събираме пак, за да си искаме парите, ни хвърлиха по някакви 220 лева“, разказва Стефка.

Изпълнителният директор на мина „Черно море – Бургас Русомир Калоянчев пък каза, че рудникът вече няма никакви приходи, а средствата се получавали по линията на финансова помощ от висшестоящите във финансовата група. Ако се осигурят средства, ние ги разпределяме, заяви той. Общата дължима сума е 337 000 лева.

Гневни бивши служители настояваха Калоянчев да каже чия е вината за фалита на рудника и за това, че вече пет месеца си чакат парите.

В категории: Бургас


8
Коментара по темата
8.
До 7
07.09.2016 20:21:13
0
0
Това, че ти си тъп като галош, едва си завършил автото с 3ки, мързи те и се чудиш каква далаверка да си спретнеш докато пърдиш на 100 годишния си диван не означава, че всички са така!
7.
до5
07.09.2016 16:53:38
0
2
Трафика е огромен защото НЯМА пари да пътуват надалеч максимум на 4км от дома второ айфони айпад може да си поръчаш са 100 долара от китайски сайтове като Алибаба и др но това не те прави заможен ти приличаш на виетнамска селянка която като види бял мъж с корем и бял панталон значи е милионер
6.
ЗАЩИТЕН КОД
07.09.2016 16:45:47
0
0
А МОЙ ЛИ ДА ТИ ВЪВЕДА ЕДИН ДЕСЕН ПРАВ В ТЪПАТА МОДЕРАТУРСКА МУТРА
5.
До 4
07.09.2016 16:31:19
4
0
Съжалявам ама аз не съм твоето мнение! Това, което виждам е огромен трафик в града, същевременно пълни паркинзи пред блокевете в кварталите ( в работно време при това )! Пълни кръчми, всички са с айфони или алтернативата на самсунг... няма смисъл да продължавам... примерите са мнооого!
4.
s
07.09.2016 14:51:16
1
3
Затворете всички фирми и да видим къде ще се работи и какво ще яде този народ.Тока поскъпна,водата също,а пари за народа няма.Ще трябва да ставаме бежанци.
3.
до 2
07.09.2016 13:42:07
3
2
Ей,Мишко,първо това не е вярно,второ ти какво си направил за икономиката на града си?Я марш на работа.И да си плащаш данъците..
2.
Пуст всегда будет кмета СОЛНЦЕ
07.09.2016 11:58:24
1
5
В НАЙ-добрия град бургас съкращават и закриват заводи места а в ПЛОВДИВсамо за 5МЕСЕЦА са открити 3 НОВИ завода и 4000 НОВИ работни места
1.
мислещ
07.09.2016 09:30:59
1
4
В България да се фалира е мода , но истината каква е ? Какво ще стане с рудника , та тоие капитал за собственика - може би продажба .Съдебната система наистина не функционира както трябва. ще дадем пример със един строител- Георги Буюклиев - имаше фалит няякъде 2004/5 - заличи или окраде без наказано маса хора . но не кои да е а съдебната състема му позволи чрез щерката друга фирма и сега 2016 пак фалит, ама Вие магистрати в час ли сте ? 1, защо се разрешава създаване на фирми на лица които нямат нужната квалификация по предмет на деиност ? 2. ако има фалит - човека няма право 5-10 г да осъществява това. ХАЙДЕ , ЗАПОЧНЕТЕ ОТ ТУК И ЩЕ ВИДИТЕ КАК НЕЩАТА ЩЕ СИ ДОИДАТ НА МЯСТО.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тъмната страна на изкуствения интелект: Ненаситният консуматор на ресурси Тъмната страна на изкуствения интелект: Ненаситният консуматор на ресурси ChatGPT се нуждае от 3,617 NVIDIA HGX A100 сървъра, с над 28,936 графичи процесора (GPUs), за да работи - около 564 MWh на ден LUNAR оставя без дъх Царево тази вечер, слиза на юг в следващите три нощи (ОБНОВЕНА) LUNAR оставя без дъх Царево тази вечер, слиза на юг в следващите три нощи (ОБНОВЕНА) Иновативният фестивал гостува на Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец от 1 до 4 август,  с различни 3D визуализации на върха на вълните и проекции по сградите Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално Как да се отървем от паяците у дома Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък Във фаталната катастрофа участваха млади шофьори Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Светлите сили разрушават матрицата на рептилите, казва уфологът. Според него много от пожарите са запалени от обсебени хора, управлявани от нисшите астрали За какво служи малкото копче на предпазния колан За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол "Колеги и колежки, това е в посока Бургас", споделя притеснен гражданин за тапата Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана "Снимките (с мизерни условия) отразяват моментно състояние на част от сградата, която не се използва", уточняват от министерството
Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев В Белия дом и Кремъл са на тръни Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Ако Киев не е готов за преговори, Москва ще чака, каза той В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници Драма в Германия
Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Виц на деня Виц на деня - Какъв е некадърният доктор?
- Този, който сам си купува уискито...
Виц на деня Виц на деня Мъжът пие едно, две, три, па забрави.
Жената пие едно, две, три, па като се сети...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е като дявола. Няма да ти даде тялото си, докато не ти вземе душата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори