Средец спаси многомилионна инвестиция на Цветелина Бориславова
Имаше сериозна опасност сделката да пропадне заради протакане, обясни кметът Иван Жабов
Ключови думи:
кмет, Иван Жабов, Цветелина Бориславова, инвестиция, Средец, биопроизводство, комплекс, Сливово, Синьо Камене, Живко Гърков, ГЕРБ, НФСБ, СЕК, аренда, земи, общински съвет, Флагман
31 Август 2016, Сряда, 15:00 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: авторътОчаква се комплексът за биопроизводство да раздвижи замрелите райони в странджанската община
Общинските съветници на Средец приеха днес предложението на кмета Иван Жабов за продажбата на 120 дка земи в землищата на селата Синьо Камене и Сливово на фирма „АЙ ТИ ПИ-България”. Сериозният инвеститорски интерес, зад който стои бизнесдамата Цветелина Бориславова, ще изгради върху изоставените ниви комплекс за медо и биопроизводство на билки.Инвестиционните намерения на Бориславова обаче бяха на път да се провалят. Сделката беше спасена буквално в последния момент, след като на сесията през юли съветниците отложиха докладната поради неясноти. (ВИЖ ТУК)
„Вече 2-3 месеца се протака сделката и имаше опасност инвеститорът да се откаже от намеренията си. Поради тази причина фирмата отказа да вземе земята под аренда, каквото предложение направиха някои общински съветници. Мисля, че за 5 години това е първият инвеститор, който иска такова количество земя. Според мен общинските съветници взеха правилното решение, защото няма как да спрем някого, който иска да дава пари и след това да търсим нови инвеститори. При положение, че веднъж сме отказали, не виждам как после някой ще дойде да иска нещо в Община Средец”, каза за Флагман.Бг кметът Жабов.
Неговото предложение беше прието с гласовете на мнозинството от ГЕРБ и ЗС „Ал. Стамболийски”. Представителите на опозицията обаче възроптаха сериозно срещу продажбата на общински земи.
„Сега ще вземем едни пари, но после трябва да забравим за земята. Ако продължаваме да работим на принципа след нас и потоп, потопът наистина ще дойде. През 2020 г. европейските фондове свършват и тогава ще бъдат добре тези общини, които имат земи. Аз мисля, че ако терените бяха дадени под аренда, Общината щеше да спечели повече”, каза представителят на опозиционната коалиция НФСБ и СЕК Живко Гърков.
Неговата теза обаче бе опровергана от кмета Жабов. „На комисиите в понеделник се направи една кратка справка въз основа на възникнал дебат. Мисля, че между 15 000 и 20 000 лв. щяха да влязат в касата на Общината при отдаване на земите под аренда за период от 10 години. Идеята е за откриване на нови работни места, нищо повече. В този район са разположени едни почти изоставени земи. Там живеят хора, които искат да работят, но няма какво. Така че за нас това е добре дошло”, коментира градоначалникът.
В категории:
Средец
Дара: Ако не бе мъжът ми, щях да се откажа от „Евровизия“
ГЕРБ: Зам.-председател на СИК в Средец снима личните карти на избирателите
Трима задържани за изборни манипулации: Пуснали бюлетини от името на други хора
Елена Поптодорова: Изборите напомнят за 90-те, България трябва да потвърди своята европейска ориентация
Владо Карамазов: Борбата ми е с купения вот, а фотографският ми проект е международен успех
Двойно гласуване в Нова Загора: Мъж арестуван за опит за манипулация на изборите
Почина изследователят на средновековното наследство на Пловдив, историци от Бургас потънаха в скръб
Проблеми с бюлетините в пловдивски болници, гласуването преустановено за часове
Кметът на София гласува с отвертка и флашка по съвет на Бойко Борисов
РИК-Бургас сезира МВР след жалба на „Прогресивна България“ за нарушения в руенското село Ръжица
Сигнали за купен вот и проблеми с машините, но ЦИК уверява, че гласуването ще продължи нормално
Скандал: Георги Ангелов от СИК в Бургас отворил запечатаната урна, псувал и обиждал колегите си

Малина разби Преслава с тяло
би ли му шута
май се гласиш за първа дама
Какви нови работни места обещаваш в резултат на тази далавера?!
Колкото работни места създаде в бизнесцентъра, дето щеше да го правиш в района на бившите казарми...Стига ръси простотии жабов, стига! Ами, вземи че ги накарай да работят тия твоите общински хрантутници, а не - да я карат от заплата до заплата!!