×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Студентите в България празнуват днес, честит 8 декември
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

От "Простия Стоичков" до "Малко им е боят"


29 Август 2016, Понеделник, 17:59 ч.
Автор: webcafe.bg

На сватбата на дъщеря си Христо Стоичков отново не изневери на себе си и направи скандал с шофьор и фоторепортер

Той се отрича от България, в България се кълнат в него и го правят доктор хонорис кауза. Той бие, обижда и заплашва - те ще му строят паметник още приживе.

Стоичков е национален идол не само заради изявите си на терена, а и защото сбъдва съкровената българска мечта - показва, че можеш да си прост и велик едновременно.

Такъв имидж си е изградил футболист номер 1 на България, че днес който и да разкаже, че е бил псуван и бит от него, думите му няма да бъдат подлагани на особено съмнение.

А конкретно журналистите са му такива абонати, каквито и немците на терена никога не са му били. Редовно им „вкарва" шамари, заплахи и ругатни. Дотолкова, че сред фоторепортерите беше възникнал такъв лаф - „Снимахме Камата и сега отиваме да си таковаме мамата".

На сватбата на дъщеря си Стоичков отново не изневери на себе си и направи скандал с фоторепортер и шофьор на „България днес".

Беше обвинен в побой, а описанието на поведението му звучи твърде правдоподобно. Случаят обаче продължава да е неизяснен, все още сме чули гледната точка само на едната страна и сме видели кадри едва от края на спречкването. Нищо чудно да се окаже, че твърденията за "побой" са доста преувеличени, а от разказа са ни спестени важни подробности.

Естествено, нито действията на медийния екип, нито местоработата им оправдават насилието срещу тях. Коментарите, че са си заслужавали боя, са тесногръди и комплексарски.

Важно е обаче да се изясни доколко самият фотограф е спазвал правилата.

Естествено, той е имал правото да снима пред мястото на събитието, за което не е нужно да е бил канен на сватбата. Само че по неговия разказ изглежда, че Стоичков е заснет, докато е бил в колата си, което е нарушаване на личното пространство. А въпросните снимки са обикновена папаращина, от тях няма обществен интерес.

Характерът на Стоичков е всеизвестен, реакцията му не е неочаквана. Лесно е да предизвикаш скандал с него, а скандалите със Стоичков продават и често са от полза на всички замесени.

Тук някъде е и истинският проблем. България продължава да бъде държава, в която правилата не се спазват, а саморазправата се смята за приемлив подход и за единствен възможен начин за получаване на някаква справедливост.

Истината за случая в Етрополе вероятно няма да разберем никога, никой няма да понесе вина, всеки ще си продължи постарому. Стоичков ще си бъде Стоичков. Имиджът му няма да пострада, а точно обратното, ще се затвърди. Спонсорите няма да се отдръпнат от него, а може и да се увеличат, защото за тяхната аудитория постъпката му е героична.

Същевременно жълто-кафявата журналистика ще продължи да дълбае дъното, да лъже и подвежда безнаказано, да нарушава правилата и когато е необходимо, да се изкарва жертва. Интернет анонимниците ще си псуват наляво-надясно повече и от самия Стоичков. Коментарите от "Колко е прост Стоичков" до "Заслужаваха си боя" няма да мръднат и на йота.

А законите са за балъците, и без това никой не ги спазва. Който се опитва да го направи е от губещата страна, явно му липсва хитрост или смелост. Така ще е докато журналистиката ни е „България днес", а кумирът ни е Стоичков.



webcafe.bg Автор
webcafe.bg
7
Коментара
Флагман.БГ Турската армия нахлу в Сирия Турската армия нахлу в Сирия 08/12/2025, Понеделник 10:45 1
7
Коментара по темата
7.
aaa
02.09.2016 23:48:13
0
0
Stiga s toia Stoichkov!!!! Bil e dobar futbolist,no nikak ne e dobar chovek! Niama takav prostotia kato negovata!
6.
тото3
30.08.2016 13:29:12
0
0
цитат:
„Пак тоя Стоичков! Повдига ми се като чуя това име! ПРОСТАКЪТ Е НЕПОБЕДИМ! СТИГА СТЕ ГО ОБСЪЖДАЛИ! ДА СИ ХОДИ В АМЕРИКА ИЛИ НА МАЙНАТА СИ!!!“

Тя и майка му не иска да го вижда...
5.
До Флегман
29.08.2016 17:26:43
1
1
Флегман и вие влизате в числото на описанието "Малко им е ".
4.
Пак!
29.08.2016 16:36:36
2
3
Пак тоя Стоичков! Повдига ми се като чуя това име! ПРОСТАКЪТ Е НЕПОБЕДИМ! СТИГА СТЕ ГО ОБСЪЖДАЛИ! ДА СИ ХОДИ В АМЕРИКА ИЛИ НА МАЙНАТА СИ!!!
3.
123
29.08.2016 16:35:59
0
4
Така ще е докато журналистиката ни е „Флагман", а кумирът ни е Стоичков.
А коментара (и правописа) на виШистката напълно изчерпва темата.
2.
К.
29.08.2016 15:53:05
4
6
Малко му е журналиста. Как така ще ходи да снима?! Някой викал ли го?! Да ходи да снима майка си пред кенефа примерно!?
1.
Божинката Валерков
29.08.2016 15:14:07
1
14
Добре дошли в Булгаристан. Държавата на простите мутри,простите чалгари и тъпите футболисти...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Полезният ход на Пеевски е да стане Джейлян Джейлян Полезният ход на Пеевски е да стане Джейлян Джейлян В държава, където абсурдът е национален фолклор, това е най-логичният ход Нов ехограф от най-висок клас променя качеството на женската диагностика в Бургас Нов ехограф от най-висок клас променя качеството на женската диагностика в Бургас Устройството осигурява изключителна чистота на изображението и позволява ранно разпознаване на проблеми, които друг апарат може да пропусне Има три вида държавни служители – работяги, връзкари и имитатори на дейност Има три вида държавни служители – работяги, връзкари и имитатори на дейност Настоящата власт няма ни най-малко намерение да разбута статуквото. Тя гледа единствено да преведе себе си през календара, да прехвърли мост към следващата година, да устои до президентските избори Плевнелиев: България влиза в еврозоната през 2026 г. благодарение на Царя, Борисов и Горанов Плевнелиев: България влиза в еврозоната през 2026 г. благодарение на Царя, Борисов и Горанов Бившият държавен глава вижда в еврото „сигурно пристанище“ за българските банки и икономика, но подчертава, че истинската работа тепърва предстои Драгомир Симеонов: Депресията ме срина, „празното гнездо“ удари по-силно, отколкото очаквах Драгомир Симеонов: Депресията ме срина, „празното гнездо“ удари по-силно, отколкото очаквах Журналистът разкрива как внезапната промяна в живота му отключва тежък емоционален срив, от който излиза бавно - с помощ, движение и ново отношение към себе си Марс и Венера носят финансов бум за тези 4 зодии през 2026 г. Марс и Венера носят финансов бум за тези 4 зодии през 2026 г. Според прогнозата на Павел Глоба, годината ще бъде изпълнена с енергия, която за едни ще донесе финансов подем, а за други – сериозни изпитания, изискващи търпение и адаптивност У вас давате ли на разбунтувалото се дете да определя семейния бюджет? У вас давате ли на разбунтувалото се дете да определя семейния бюджет? В следващите дни ще ви заливат точно с такава пропаганда, удобна за слабите политици. Кризата с боклука в София ескалира:  „Люлин“ настоява за спешни мерки Кризата с боклука в София ескалира:  „Люлин“ настоява за спешни мерки Най-големият район в страната настоява за устойчиво решение, след като двумесечното „закърпване“ вече не успява да скрие планините от отпадъци Арестуваха 29-годишен с 8 килограма дрога, съхранявал марихуана в буркани и чували Арестуваха 29-годишен с 8 килограма дрога, съхранявал марихуана в буркани и чували Перничанинът е задържан по време на мащабна акция Грипът вече доминира, чакаме пика през януари, посочи доц. Ангел Кунчев Грипът вече доминира, чакаме пика през януари, посочи доц. Ангел Кунчев
Оксана Чусовитина на 50 продължава и на квалификациите за Олимпиада 2028 Оксана Чусовитина на 50 продължава и на квалификациите за Олимпиада 2028 Най-издръжливата гимнастичка в света отказва да се откаже от спорта и открито заявява амбицията си да се върне в олимпийската арена след неуспеха за Париж 2024 САЩ, Израел и Катар на историческа тристранна среща в Ню Йорк-ключови разговори за Газа САЩ, Израел и Катар на историческа тристранна среща в Ню Йорк-ключови разговори за Газа Разговорът, ръководен от специалния пратеник на Вашингтон Стив Уиткоф, поставя началото на нов дипломатически етап в усилията за стабилизиране на Газа Синът на Тръмп атакува Киев: „Украйна е по-корумпирана от Русия“ и намеква за отстъпление на Вашингтон Синът на Тръмп атакува Киев: „Украйна е по-корумпирана от Русия“ и намеква за отстъпление на Вашингтон Коментарите му разкриват растящия скептицизъм във Вашингтон към Киев и поставят под риск подкрепата за Украйна в следващия дипломатически етап Новият кмет на Букурещ Чиприан Чуку – рокаджия, фен на Майкъл Джордан Новият кмет на Букурещ Чиприан Чуку – рокаджия, фен на Майкъл Джордан Той е кандидатът, който обеща да подреди Букурещ Фермерският протест в Гърция парализира трафика – нова блокада на „Кулата“ с тежки загуби за превозвачите Фермерският протест в Гърция парализира трафика – нова блокада на „Кулата“ с тежки загуби за превозвачите Гръцките фермери не отстъпват – блокират основни гранични пунктове с България, създавайки сериозни затруднения за бизнеса и международния транспорт. Зеленски под заплаха? Европа губи доверие в САЩ, предупреждават Макрон и Мерц Зеленски под заплаха? Европа губи доверие в САЩ, предупреждават Макрон и Мерц Европейски лидери в конфиденциален разговор предупреждават за възможна американска промяна в курса спрямо Украйна – и потенциална изолация на Зеленски. Мощна подкрепа за Любо Пенев във Валенсия Мощна подкрепа за Любо Пенев във Валенсия "Прилепите" са единни в обичта си към Ел Голеадор Рискът от изкуствения интелект: Кой ще плаща данъци, ако ботове заменят всички ни? Рискът от изкуствения интелект: Кой ще плаща данъци, ако ботове заменят всички ни? Meждyнapoднaтa opгaнизaция нa тpyдa пpoгнoзиpa, чe eдин oт вceĸи чeтиpимa paбoтници пo cвeтa, ĸoнцeнтpиpaни в cтpaнитe c виcoĸи дoxoди, зaeмa длъжнocт c извecтнa cтeпeн нa излaгaнe нa изĸycтвeния интeлeĸт Майка на 5-годишно дете съсипа луксозна кола с фойерверк, искала да зарадва малчугана за Никулден Майка на 5-годишно дете съсипа луксозна кола с фойерверк, искала да зарадва малчугана за Никулден Голям гаф в Германия, за щастие няма пострадали хора Франсис Форд Копола продаде часовник за 10,8 млн. долара Франсис Форд Копола продаде часовник за 10,8 млн. долара Колекционер не се посвени да извади близо 11 милиона в щастска валута
Бойко Борисов Бойко Борисов Изнасям три деца по комшиите. Те комшиите се възмущават вече. Виждам, че другите партии мълчат, но животът е колело и ще дойдат и пред техните къщи Виц на деня Виц на деня - Защо червенокосите са по-страстни?
- Защото, под ръждив покрив, в мазето винаги е мокро.
Виц на деня Виц на деня Събужда се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хубавите неща стават бавно. Затова толкова трудно ставам сутрин!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори