×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бедственото положение в Крумовград остава в сила
  • КС подновява практиката си да отпечатва годишниците си решения и определения
  • Правителството в оставка се събира на първо заседание за 2026
  • Времето се успокоява за кратко със слънчев петък, от събота – отново сняг
  • Огромни и невиждани досега горски пожари бушуват в Австралия, има изчезнали хора
  • Руска атака с дронове срещу Киев, съобщава се за убити и ранени
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кандидат-президентска шизофрения в няколко действия


11 Август 2016, Четвъртък, 17:00 ч.
Автор: Webcafe.bg

Президентската кампания все повече заприличва на българското участие в Рио: много знамена, малко надежди и разочарование накрая

Чакани като новия iPhone и рекламирани като новия сезон на Game Оf Thrones, първите президентски номинации са вече факт. Или почти.

След като не остана почти никой от управляващата партия, който да не е декларирал в ефир, че "политическа партия ГЕРБ имат готова и разпознаваема кандидатура, която ще обявят наесен", лидерът ѝ Бойко Борисов изненадващо реши, че международното положение е обърнало нещата и се налага онзи ясен и разпознаваем кандидат да бъде заменен с друг.

И всички официални и неофициани източници от ГЕРБ започнаха ясно да намекват, че става въпрос за самия Борисов. Дали е така ще разберем през септември, защото лятото на премиера е изключително натоварено с международното положение, твърдят феновете му. И ако в ГЕРБ чакат тежката дума на Борисов, то в останалите партии настана истинска демокрация.

Първоструктурите на БСП трескаво започнаха да издигат кандидатури : сегашния лидер, предния лидер, по-предния лидер, повечето кандидати за лидер, сегашни и бивши кметове и депутати, омбудсмана, емблемата на партията, Симеон Сакскобурготски, та чак до Огнян Герджиков.

Така де, това лято #ВсичкиСаБСП, не само Серегей Станишев.

После започнаха демократични преговори за обща лява кандидатура.

Корнелия Нинова предлага, Георги Първанов казва кой става и кой не, а Татяна Дончева се сърди, че не искат точно нея и напуска "кръглата маса".

Демократичните предложения на структурите бяха забравени, а на хоризонта се появи в цял ръст генерал Румен Радев. Пред него имаше само една пречка - все още не бе освободен от поста си във ВВС, докато на живо във Фейсбук лично Бойко Борисов не му разреши да "заповяда на политическото поле".

Някак между другото мина и замина скандалът между Мая Манолова и Стефан Данаилов, които си размениха гневни SMS-и и постове във Фейсбук.

Флиртът с ВМРО бе кратък, а Красимир Каракачанов се кандидатира за президент с вице от Атака. Къде е НФСБ във всичко това "предстои да разберем", както би казала истинска телевизионна репортерка, пряко от мястото на събитието.

И ако циркът в БСП ви е недостатъчен, Реформаторският блок винаги може да компенсира липсата на шоупрограми през август.

То не бяха граждански кандидатури, партийни кандидати, надпартийни кандидати, генерали "за да сме в тренда", питания, допитвания, разговори, преговори, та чак до Огнян Герджиков.

Номиниран и в БСП, и в РБ, последният обяви, че ако царят го покани за вице, няма да може да му откаже и направи шизофренията пълна.

В разгара на драмата половината реформатори излязоха във ваканция, а министърът на отбраната и лидер на БЗНС Николай Ненчев обяви, че "узряват за обща кандидатура с ГЕРБ".

Точно в момента, в който премиерът Борисов завиваше към сближаване с Москва, земеделците обявиха, че само кандидат-президентска двойка във формат ЕНП може да ни опази от влиянието на Кремъл и предложиха на Борисов "да му станат вицепрезидент".

В ставащата все по-абсурдна ситуация липсват само Пламен Орешарски и коалиция между ДПС и ДОСТ, но до септември остават цели три седмици.

А президентската кампания все повече заприличва на българското участие в Рио: много знамена, малко надежди и разочарование накрая. Следващия път не може ли просто да ги избираме с SMS-и?

В категории: Политика


webcafe.bg Автор
webcafe.bg
3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия 09/01/2026, Петък 20:00 3
Флагман.БГ Показаха наследника на Тато Показаха наследника на Тато 09/01/2026, Петък 19:00 3
Светлозария КИДЕРОВА Концертът на Галена срина рейтинга на Би Ти Ви Концертът на Галена срина рейтинга на Би Ти Ви 09/01/2026, Петък 18:32 10
3
Коментара по темата
3.
AУУУУУ
11.08.2016 22:53:04
0
1
Ко стаа
2.
топ
11.08.2016 15:30:51
0
5
а бе я да ги отбичиме и да не гласуваме за разни рушветчии, педофили , мутри и откровенни боклуци. Хайде да го д----хат силно ( това с тиретата е една буква У )
1.
ГОШКА
11.08.2016 14:29:21
0
6
С МОИТЕ ПАРИ ТИКВАТА СТАНА ВЕЛИК
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Експерти: Медикаментите да се прилагат много внимателно Внимание! Висока опасност дебне в планините Внимание! Висока опасност дебне в планините Александър Весков обясни, че е голяма грешка през зимата да се тръгва по летни маршрути, защото именно те най-често са засипвани от лавини НАТО се разпада, а  у нас ще има два пъти избори през 2026-та НАТО се разпада, а у нас ще има два пъти избори през 2026-та Мистикът от Русе предвижда нов световен ред, квантова революция и възраждане на духовността  Защо студът увеличава риска от инфекции и вируси? Защо студът увеличава риска от инфекции и вируси? Студеното време не разболява директно, но създава условия вирусите да се разпространяват по-лесно Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение Стрес, умора и хормонални колебания – как да разпознаем причината за болката и да намерим подходящото лечение Заради еврото сме в топ 3 по потребление в Европа, но отива ли левът в историята Заради еврото сме в топ 3 по потребление в Европа, но отива ли левът в историята Българите харчат рекордно, инвестират в имоти и злато, а икономисти предупреждават, че националната ни валута може да остане в обращение дълго след 1 февруари Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата Може ли някой да каже тези важат ли,тъй като са от 2002 год. Две години след въвеждането на еврото в ЕС, пита българин Исторически момент за Бургас: Мечтата за Детска болница става реалност, обяви кметът Исторически момент за Бургас: Мечтата за Детска болница става реалност, обяви кметът Министерският съвет одобри структурата на Детската болница, а Бургас получи признание от медицинския елит като пример за модерно здравеопазване Фалшиво евро и измами по домовете: възрастни хора стават жертви на мними банкери Фалшиво евро и измами по домовете: възрастни хора стават жертви на мними банкери Схемата с обмяна на левове срещу неистински евро набира скорост, фалшиви банкноти се разпространяват и в игралните зали Вълшебно езеро в пещeрата Леденика сбъдва желания Вълшебно езеро в пещeрата Леденика сбъдва желания Едно от тези места е пещерата Леденика, разположена на 16 км от Враца, в Природен парк „Врачански Балкан“
Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Експерти: Медикаментите да се прилагат много внимателно Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Дядо Анко живееше във врачанското село Косталево и до края на дните си Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Въпросът е кой трябва да го направи, добавя тя Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство Вземете признаци като болка в гърдите и задух – можете да сигнализирате за пневмония или инфаркт Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство Певецът говори за връзката си с дъщеря си и внуците, и за значението на близките в живота му Показаха наследника на Тато Показаха наследника на Тато Правнучето на Людмила Живкова и праправнуче на Тато направи дебюта си в обществото на мило семейно събиране навръх коледните празници Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал Как дъщерята на Гала не успя да съобщи новината за второто дете по оригинален начин Джорджа Мелони: Време е ЕС да преговаря с Русия Джорджа Мелони: Време е ЕС да преговаря с Русия По отношение на ролята на Италия в Киев, линията остава твърда, няма да се изпращат войски Историята на Маргарет Каргил: Как богатството може да изолира човек от света Историята на Маргарет Каргил: Как богатството може да изолира човек от света Тя почина с шест милиарда долара. Съседът ѝ не знаеше малкото ѝ име 3170 евро плащат на педагозите в Австрия 3170 евро плащат на педагозите в Австрия В България за последните три години има близо 30% увеличение при заплатите
Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Корпулентни фигури дебнат от тъмното и управляват процесите Виц на деня Виц на деня - Ти си първата жена с която вечерям, откакто жена ми ме напусна.
- О, колко мило, кога се разделихте?
- Сутринта.
Виц на деня Виц на деня - Днешно време младите нямат никакъв морал. Прегръщат се, целуват се, разголват се - ужас!
- А ние навремето - срещнеш Пешо зад дувара, па го хванеш за дюкяна, па срам, срам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяка загорела манджа стои жена с телефон, а зад всяка загорела жена стои мъж с телефон.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори