Бургас казва край на вонята от кофите за боклук! Слагат подземни контейнери за 3 млн. лв.
05 Август 2016, Петък, 08:07 ч.
Автор: Емел МАХМУДТе ще бъдат изграждани в градската територия на Бургас на специално определени за целта места
Бургас ще стане най-екологичният град до 5 години – без миришещите кофи за боклук. Общината е обявила обществена поръчка за избор на фирма, която да проектира и изгради подземни контейнери за разделно събиране на отпадъци. В следващите 5 години в града ще бъдат поставени общо 240 броя такива, чиято стойност е 3 027 500 лв., показа справка на Флагман.БГ в сайта на Агенцията по обществени поръчки.Преобладаващо контейнерите ще са групирани по 3 бр. и по 4 бр. в една точка, определено за това място. Подземните контейнери ще бъдат изграждани в градската територия на Бургас на специално определени за целта места, включително, но не само, площадни и междублокови пространства, пешеходни алеи, улици и тротоари и други зони за обществен достъп.

Тази картинка отдавна не е характерна за Бургас, тук почистващите фирми се справят отлично
Пилотният проект с подземните контейнери до пл. „Тройката” се оказа изключително ефектен. И още тогава община Бургас каза, че ще го продължи, защото така боклуците хем не се виждат, хем не миришат, хем обемът е по-голям, което от своя страна намаля разходите за тяхната поддръжка. Иновативният подход е копиран от други големи европейски градове, където от години използват подземни контейнери.
В категории:
Бургас
Косара от Ергенът с шокиращо разкритие за домашно насилие
Косара от Ергенът с шокиращо разкритие за домашно насилие
26/05/2026, Вторник 22:00
0
Бързо и сочно пиле на тиган с чесън и лимон: Лесна рецепта
Милиардерски син проговори за зловещата смърт на баща си
Иван Турицов от ЦСКА стяга куфарите за чужбина
Какво се случва в Габрово след бедствието
Сензация в Италия: Шави да вади Милан от кошмара
26/05/2026, Вторник 19:33
0
Страшен обрат с времето
Бургазлия игра срещу хевиметъл звезди на стадиона на Левски
Полицията издирва две деца от Варна
Прокуратурата отчете колко и какви дела има срещу прокурорския син Васил Михайлов
Масажистка и балерина напират за короната на Мис Силикон
КАТ слага край на "криенето в храстите" и пренасочва патрулите и камерите към най-опасните отсечки в страната

Ако някой не е минавал отстрани на Триата покрай първите подземни кофи само той не знае.Отидете хора и вижте да боклука не се разпилява,скрит е обаче смарди на морга питайте продавачите защо са си затворили вратите на магазините.Разходете се точно до входа на Тендеза магазина за обувки не се трае тая миризма.
Аве тоя казан от злато ли е ве боклуци крадливи??