България иска 5000 американски войници да ни пазят от Русия
09 Юли 2016, Събота, 22:46 ч.
Източник: БлицТова стана ясно след срещата на върха на НАТО
НАТО разширява присъствието си на изток, а България може да приеме до 5000 американски военни. Президентът Росен Плевнелиев обясни, че според съюзниците присъствието на НАТО в Черноморския регион трябва да бъде подсилено.Посланието, което през последните два дни лидерите на НАТО отправят към Русия, е че Алиансът не е заплаха за Руската федерация. И никой не иска нова Студена война. Паралелно с политическото говорене обаче върви и военната линия. Едно е ясно - България няма да участва със свои войници в т.нар. предно разполагане на сили на НАТО в Балтийските държави и Полша, съобщи Нова телевизия.Освен участието на български военнослужещи в батальон в многонационалната дивизия в Румъния, страната ни може да приеме част от 5-те хиляди войници и техника на американска бронетанкова бригада.
Допълнителната бригада увеличава способността на САЩ да провеждат военни учения в Югоизточна Европа.
„Имаме споразумение, според което във всеки един момент в България могат да присъстват до 2500 американски войници. Със заповед на министъра те могат да станат 5 000, без да е необходима санкцията нито на МС, нито на НС. Така че всичко е наред”, обясни министърът на отбраната Николай Ненчев.
Бригадата ще се сменя на ротационен принцип на девет месеца. Предвижда се части от нея да се разгърнат и в Румъния, и в Литва.
В Черноморския басейн България иска засилено присъствие на НАТО по въздух – с охрана на въздушното пространство, и по море – с учения.
Причината България да търси допълнителни гаранции за сигурността си е анексът на Крим от Русия.
„Когато вечерно време заключвате къщата си, не я заключвате, защото смятате, че съседите ви са крадци, а защото знаете, че крадци съществуват. И би било безотговорно да не го направите. Това правим и ние. Изграждаме отбраната си, не защото смятаме, че някой ще ни нападне, а защото знаем, че в близост до нас една държава беше атакувана”, поясни външният министър Даниел Митов.
Ако пътят на мигрантската вълна се премести и през Черно море, България ще иска НАТО да се включи адекватно в защитата на нашия регион, така като прави в Егейско и Средиземно море.
В категории:
Политика
Една искра е достатъчна, за да изгори цяла гора
14/07/2026, Вторник 16:36
0
Георги Кандев излезе с позиция след разкритията за връзки с Картофа
Извънредно! Факултета гори! (ВИДЕО)
Златната треска стигна опасна точка: Защо масовото купуване вече е тревожен сигнал
Бургас се поклони пред Лили Иванова: Кметът изненада примата с емоционално признание, а тя му благодари публично
Камен Добрев е шофьорът, който катастрофира пиян в София, баща му имал сериозен бизнес
Внезапно почина шеф Дом Тейлър, звезда от Five Star Kitchen
Илюзия е, че новите избори в Европа ще променят сигурността ни, светът върви към горещ военен сблъсък
Две от децата на Брад Пит поискаха съдът да заличи фамилията му
След ремонта: Мантинели без болтове и парапети, люлеещи се от вятъра над АМ Тракия
Убийство след пиянски скандал в Карлово: Мъж преби до смърт жената, с която живеел
Фирми от България в ДДС въртележка за 46,9 млн. евро, запорираха 88 имота

ULIANA PAK SHA GO PERDASHI.
България е член на НАТО, а не на вато и е необходимо да се пазим от най- голямата заплаха - Престъпният режим на Диктатора Путин!
Първо Флагман има някаква връзка със Лукойл и КГБ, вижда се от расистките заблуждаващи статии --- премълчават се истини и се подчертават измислици за колко ни била приятел Русия.
Като толкова поддържате Русия, защо не карате руски коли и да използвате руски компютри?
Защото няма такива, има само война и нефт.
___________
Флагман, оправете си заглавието ;)
Не България, Роско путито иска тук да се вихрят безнаказано американски войници. Както знаем нашия съд не ги лови, така че могат да си се вихрят на воля, както вече го направиха в половината свят!
Някой от нас, БЪЛГАРИ, да е усетил заплаха от когото и да е освен от предатели като Роско?!
Purvo rusiq sa ni priqteli.
Vtoro amerika da go duha ako ni vkara v voina s rusiq.
Treto ne mislite Li 4e bejancite, ID I turciq sa ni mnogo po golqm problem.?
smurt za presidenta za nacionalno predatelstvo !!!