×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургазлия е най-добрият барман на годината, представя България на световен финал


Бургазлия е най-добрият барман на годината, представя България на световен финал
Самет Али ще се състезава на Diageo Reserve World Class в Маями
04 Юли 2016, Понеделник, 16:33 ч.



Diageo Reserve World Class е най-престижното състезание за бармани в света, което стартира през 2009 г. и се провежда в България за втора поредна година. Над 20 от най-добрите бармани от цялата страна се включиха в съревнованието в края на миналата година и през последните няколко месеца преминаха през три предизвикателства, свързани с различни аспекти от изкуството и техниката на барманството. Финалистите застанаха зад бара още веднъж в PM Club, където се впуснаха в битка за място на световния финал на World Class в Маями.

Пътят до финала

През януари се проведе първото от трите предизвикателства – „Микро машини“, посветено на микроорганизмите и тяхната роля в съвременната миксология. След него барманите бяха въведени в темата на следващото предизвикателство – „Да пием с мисъл“, вдъхновено от тенденциите към отговорна консумация и коктейли с по-слабо съдържание на алкохол и захар. Темата на третото предизвикателство бе „Плодове и растения“, след което десетимата участници, събрали най-много точки от всички кръгове бяха обявени за официалните финалисти на World Class България 2016 – Александър Симеонов, Димитър Петровски, Ивайла Генчева, Кирил Понев, Костадин Попов, Павел Памукчиев, Самет Али, Станимир Пеев, Стефан Христосков и Цветан Цветанов.

Финалът

Големият финал на World Class България 2016 се проведе в РМ Club под зоркия поглед на звездно жури - Макс Ла Рока и Давид Риос, истински знаменитости в света на коктейлната култура. Макс е определян като един от най-креативните и забавни бармани и е носител на титлата World Class Барман на годината в Ирландия за 2010 г., което го води на световния финал на World Class в Атина, където печели заветното 3-то място в света сред 9000 бармани. Той е работил като барман и мениджър в някои от най-добрите барове в света и в момента заема позицията посланик на Diageo Reserve World Class за Западна Европа. Давид Риос пък определя себе си като самоук барман и започва кариерата си като сомелиер в малък ресторант – скромно начало за човека, който през 2013 г. със замах печели световния финал на World Class. Днес той е собственик на бара The Jigger Cocktail в Билбао и е носител на още много престижни национални и международни награди.

В деня преди финала, десетимата финалисти стартираха с вкусов тест и скоростно пазаруване – на всеки от барманите бе отпуснат ограничен бюджет, в рамките на който те трябваше бързо и разумно да си набавят всичко необходимо за приготвянето на два коктейла, с които да впечатлят журито на 30-ти юни в предизвикателството  „Пазарувай с мисъл“. Същинският финал на 30 юни започна още от сутринта с предизвикателството „Авторски коктейл“, в което всеки участник разполагаше със 7 минути да създаде и представи по най-атрактивен начин своя шедьовър. В следващия кръг от финала „Пазарувай с мисъл“ барманите приготвиха напитки с продуктите, които са напазарували предния ден. След всяко едно от тези предизвикателства отпадаха двамата финалисти, събрали най-малко точки. До последното, и безспорно най-зашеметяващо, предизвикателство „Коктейли по часовник“ достигнаха шестимата бармани с най-добър резултат до момента. Всеки от тях имаше точно 6 минути, за да приготви 6 коктейла от световна класа. След изтичането на последната секунда се отчете всяка точка и в 21:30 ч. бе обявен победителят в World Class България 2016 – Самет Али, представител на ресторант Космос. Той ще има огромната гордост и привилегия да представи България на световния финал на World Class в Маями през септември.
Повече за състезанието, финалистите и всичко интересно, свързано с World Class и съвременната коктейлна култура може да проследите на Facebook страницата на World Class

За Diageo

Diageo е световен лидер в областта на алкохолните напитки със забележителна колекция първокачествен алкохол, бира и вино. Марките включват уиски Johnnie Walker и JεB, водка Smirnoff, Cîroc и Ketel One, а също така Baileys, Captain Morgan, Tanqueray и Guinness. Diageo е световна компания, чиито продуктите се продават в над 180 страни по света. Компанията е листвана както на лондонската фондова борса (под символа DGE), така и на нюйоркската борса (под символа DEO). За повече информация посетете www.diageo.com. Прегледайте световните ресурси на Diageo за отговорна консумация, www.DRINKiQ.com, за информация, инициативи и начини за споделяне на добри практики.

За Diageo Reserve
Diageo Reserve представлява луксозното подразделение на Diageo, чието портфолио е носител на редица награди и обхваща продукти с изключително високо качество, наследство, майсторство и иновация.  Колекцията от World Class марки включва: водка Ciroc, джин Tanqueray No. TEN, шотландско уиски Johnnie Walker Blue Label и Johnnie Walker Gold Label Reserve, текила Don Julio и ром Zacapa, водка Ketel One, бърбън Bulleit, едномалцово шотландско уиски Cardhu, Talisker, Mortlach и The Singleton of Dufftown.

За Diageo Reserve World Class™
DIAGEO RESERVE WORLD CLASS™ превръща консумацията на висококачествени напитки в преживяване и променя коктейлната култура по света. Най-голямaта и надеждна инвестиция в изисканите преживявания, то открива следващото поколение таланти в барманството, които определят последните тенденции в миксологията, и ги представя в най-добрите барове в света. В центъра на инициативата е забележителна световна обучителна програма, както и световно призната платформа, която издига изкуството на барманството на ново ниво и изгражда кариери в индустрията. От началото на състезанието през 2009 г. над 25 000 бармани са били посветени в изкуството на миксологията, използвайки изключителните продукти от колекцията DIAGEO RESERVE.  В партньорство с гуру специалисти, медии, партньори и собственици на барове, DIAGEO RESERVE WORLD CLASS® в световно призната емблема за изтънченост и изисканост на международната коктейлна култура – както сред барманите, така и сред консуматорите.
Diageo подкрепя отговорната консумация.





8
Коментара
8
Коментара по темата
8.
Росен Димитров
05.07.2016 20:17:35
0
3
Евала шампионе! Старанието, желанието и постоянството дават велик резултат. Благодари само на себе си :)
7.
Иван
05.07.2016 02:30:51
1
5
Евала Самбаа, рууулз
6.
Jj
05.07.2016 01:33:20
0
3
Samba,bravo:)))
5.
С
04.07.2016 23:45:57
0
11
Самбичка, ако повечето хора бяха като теб, света шеле да е много по-хубав! Успех и да знаеш, че един ден ще отвориме "винпрома" отново! ;)
4.
i kvo e naprai
04.07.2016 22:28:49
11
2
barka nekvi kokteili :))) alo vseki moje da stane barman za tova mnogo akul ne se iska :)
3.
Катя
04.07.2016 18:40:21
0
11
Ти , който си публикувал коментар номер 1 , научи се първо да пишеш на български . След това имаш правото да изразиш жалкото си мнение . Българин или не, този човек със сигурност е направил повече от теб . Хайде със здраве ...
2.
..
04.07.2016 16:21:52
0
18
Браво братле ! Най- усмихнатия човек
1.
kav bg e toq
04.07.2016 14:46:50
6
2
s tva ima mangalsko?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Някоя си Дора Христова е на път да прецака с десетки хиляди голям хотел в Слънчев бряг Някоя си Дора Христова е на път да прецака с десетки хиляди голям хотел в Слънчев бряг Не са платени нощувките на немски туристи Две снимки, два свята: Майка носи детето си до морето във Варна, а в Бургас показаха как изглежда достъпният плаж Две снимки, два свята: Майка носи детето си до морето във Варна, а в Бургас показаха как изглежда достъпният плаж Невена Иванова сравни условията за хората с увреждания във Варна и Бургас и отправи критиките си към институциите  Дърво, нападнато от гъби, е наклонено опасно към алея в Морската градина на Бургас Дърво, нападнато от гъби, е наклонено опасно към алея в Морската градина на Бургас Ако падне след седмица, година или 5 години, молете се оттам да не минава никой, казва журналистът Стефан Минчев Окръжният прокурор на Бургас загрижен за пилота на падналия делтапланер, лекарите не дават надежда Окръжният прокурор на Бургас загрижен за пилота на падналия делтапланер, лекарите не дават надежда Събраните доказателства ни дават основание да заключим, че правната квалификация на деянието е такава, че обуславя компетентност на Националната следствена служба, коментира той Европа под сянката на Луната: Милиони гледаха слънчевото затъмнение Европа под сянката на Луната: Милиони гледаха слънчевото затъмнение Денят се превърна в нощ за малко повече от минута Ивайло Диманов на морско турне с виртуален билет към Несебър, Касандра, Созопол и Венеция Ивайло Диманов на морско турне с виртуален билет към Несебър, Касандра, Созопол и Венеция Поезията му е екзотичен остров, който го няма на картата. Не го търсете в Атлантическия или Тихия океан, забулени в мрачни легенди Рязка промяна на времето: Очакват се дъждове, бури и градушки Рязка промяна на времето: Очакват се дъждове, бури и градушки Най-топло ще остане в Югозападна България с температури до 35 градуса 13-ти е чудесен ден дори за фаталистите! Две зодии ще се радват на голям късмет 13-ти е чудесен ден дори за фаталистите! Две зодии ще се радват на голям късмет Скорпион и Риби се оказват любимци на съдбата Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година Неврохирургът и зам.-председател на ОбС-Бургас д-р Светослав Тодоров представи тежката статистика пред всички постоянни комисии и предупреди за риска от черепно-мозъчни и гръбначни травми Пометената на пешеходна пътека в Бургас е висш дипломат от Европейската агенция за сигурна авиация (ВИДЕО) Пометената на пешеходна пътека в Бургас е висш дипломат от Европейската агенция за сигурна авиация (ВИДЕО) Брат ѝ - известният бургаски хирург д-р Костадин Петков, проговори първо пред Флагман.бг за трагедията и чудото с лабрадора Рони
Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Случаят с 35-годишния мъж има пряка бургаска следа - само преди два месеца ГДБОП проведе в Бургас първата у нас акция срещу производство на т.нар. оръжия-призраци Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok The Sun разкрива новото лице на турския ъндърграунд - Далтън и конкурентните банди вербуват бедни тийнейджъри, пращат ги с автомати срещу мишени и разширяват влиянието си към туристически райони във Франция, Испания и Италия 86,5 кг марихуана откриха в автобуса на футболни Сао Пауло 86,5 кг марихуана откриха в автобуса на футболни Сао Пауло Трима са задържани, бразилският гранд категорично отрече връзка с дрогата и получи друг автобус преди мача с Боливар Битката за Ормуз се изостря: Иран държи протока затворен Битката за Ормуз се изостря: Иран държи протока затворен Само осем кораба са преминали през стратегическия воден път във вторник при 130 - 140 преди войната Ужас в детска градина: Мъж уби жена си и 7-годишната им дъщеря, после се самоуби Ужас в детска градина: Мъж уби жена си и 7-годишната им дъщеря, после се самоуби Шест деца са били в сградата по време на трагедията в Минесота, всички са останали невредими Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Москва е готова да действа и далеч от европейските води, а руското Министерство на отбраната вече е получило заповед 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал Според публикуваното съобщение гости от три етажа трябва да ходят пеша, а нарушаването на правилата води до солена санкция Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив 18-годишният излиза срещу 700 евро гаранция, а другият младеж остава под надзора на Детска педагогическа стая Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Рикардо Аройо напусна "Новите съседи" в сезон 15, когато героят му "почина" на дивана си, сам и правейки любимото си - гледайки мач Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Най-възрастният действащ държавен глава управлява дистанционно и направи сериозна рокада във военното командване
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Защо плачеш, мила?
- Защото ми казаха, че съм тъпа.
- Хубаво де, и кое не ти е ясно?
Виц на деня Виц на деня Двама старци си говорят:
- Ех наборе-е-е, станал съм като стенен часовник!
- Що бе?
- Ми ей го на - в главата ку-ку, а от долу махало...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Към съседа от 4-тия етаж, който започва с бормашината в 7:00 сутринта в неделя: Надявам се бургията ти най-накрая да удари златна жила, че да си купиш къща в друг град!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори