×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Близо 3000 военни са дарили кръв от началото на годината
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Уникалното БМВ Изета от бургаския ретропарад – собственост на бизнесмена Валентин Каравълчев


Уникалното БМВ Изета от бургаския ретропарад – собственост на бизнесмена Валентин Каравълчев
Автомобилът на Валентин Каравърчев предизвика сериозен интерес на днешното изложение
02 Юли 2016, Събота, 11:31 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Бащата на Преслава – Кольо дойде с Трабанчето си

Уникалното БМВ Изета, което днес събра погледите на бургаския ретропарад е собственост на един от най-сериозните бизнесмени в града Валентин Каравълчев, научи Флагман.бг.

Предприемачът, който има интереси в сферата на морския транспорт, строителството и туризма е закупил преди време атрактивния и малко известен модел на баварската компания.

БМВ-то е произведено през 60-те години, напълно реставрирано е и може да развие максималната скорост за която е проектирано – 90 км/ч, което си е направо чудо за неговите 300 кубика. В жълтия мини автомобил се влиза врата, играеща роля и на предница, към нея е закрепен и волана.

Валентин Каравълчев наел реставратори след като закупил модела, за да му върнат автентичния вид. Самият той е почитател на друг тип немски автомобили - „Мерцедес“, какъвто луксозен джип кара.

Сред участниците в днешния ретропарад бе и бащата на фолкпевицата Преслава – Кольо, който дойде от Добрич с любимия си Трабант. Картоненият звяр е използван за учебна кола от Петя Колева, известна днес като Преслава, когато тя е била ученичка в родния си град. Кольо обаче си пази колата като очите и е извършил редица подобрения. Той е сред редовните участници по ретропарадите и винаги успява да изненада с нов елемент по източногерманския автомобил.


Преслава и баща й Кольо на култовото трабанче, което сега е тунинговато и изглежда доста подобрено






8
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор 05/05/2026, Вторник 21:41 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма промяна в менютата на детските градини Голяма промяна в менютата на детските градини 05/05/2026, Вторник 21:20 0
8
Коментара по темата
8.
Златомир Вергиев
03.07.2016 10:29:06
0
4
Това БМВ ако се не лъжа беше последно на художника Задгорски . Моя баща му го продаде в началото на 70.След като Задгорски почина колата стоеше дълго време в двора му .
Радвам се да я видя сега реставрирана . Като малко дете имам чудесни спомени от тази кола .
7.
иван
02.07.2016 22:13:23
1
1
Ванко. Как е правилно?
" трабанче" или "трабанТче"?
Я си дай бележника от седми клас за оценка.
6.
Koko
02.07.2016 19:58:05
0
1
BMW Isetta е най-хубавата кола.Лично я видях от вътре.Беше страхотен ден.
5.
участник в парада
02.07.2016 19:45:53
2
6
Глупости , парада беше в морската и имаше далеч по атрактивни неща от това бмв изета , флагман да бяхте се постарали да научите повече - имаше мотор "Биянки" от 1916-та година , на един век - това беше истинското ретро!
4.
До 1
02.07.2016 17:42:18
1
1
На паркинга на Кауфланд
3.
31
02.07.2016 17:30:45
0
1
Защо във всяка снимка да сложите "ФЛАГМАН". Ще е хубаво.
2.
Въх
02.07.2016 16:07:20
0
9
Глей кольовото Пепи как е седнала на трабантя! Сега на други возила сяда...
1.
Кристиан
02.07.2016 16:06:36
1
0
В коя част на града е парада?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ако не бъдат предприети незабавни мерки за свлачището край Пампорово ще стане страшно Ако не бъдат предприети незабавни мерки за свлачището край Пампорово ще стане страшно Теренът се разпада на отделни блокове, между които се просмуква вода, която от своя страна допринася за допълнителната им нестабилност и повторно активизиране Голяма промяна в менютата на детските градини Голяма промяна в менютата на детските градини Махат захарта Къде сбъркахме: Децата до 4-ти клас не могат нито да си вържат обувките, нито да отидат до тоалетна сами Къде сбъркахме: Децата до 4-ти клас не могат нито да си вържат обувките, нито да отидат до тоалетна сами Българските деца от първи до четвърти клас нямат елементарни навици, които са загубени по пътя от първи до седми клас, смята Диян Стаматов  В Гърция забраняват на непълнолетни да използват тротинетки след смъртта на дете В Гърция забраняват на непълнолетни да използват тротинетки след смъртта на дете 13-годишно момче загина след челен сблъсък с автомобил  Стоян Колев арестуван, защото събрал голяма агитка, за да бие фитнес инфлуенсър (ВИДЕО) Стоян Колев арестуван, защото събрал голяма агитка, за да бие фитнес инфлуенсър (ВИДЕО) Той атакува вербално полицаите, в един момент дори брутално се гаври с тях 4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто 4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто Те ще вземат категорични решения Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите Мис Плеймейт почти по нищо не прилича на тийнейджърското си аз Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев Заседанието е насрочено на 30 юни Наслади се на Giro d’Italia с новото меню на La Flor bar & grill – поръчай от всяка точка Наслади се на Giro d’Italia с новото меню на La Flor bar & grill – поръчай от всяка точка Mожеш да поръчаш бързо и да се насладиш на вкусна и прясна храна точно там, където си. Това е ценно предимство в дни когато движението в региона ще е доста затруднено, а паркирането в определени зони може би и невъзможно Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил Това показват резултатите от проучване на Асоциацията на автомобилните производители
Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Изборът на кралската особа да не прикрива белите си кичури с боя се превърна в основна тема за дискусия, определяна като съзнателен жест към по-естествен и модерен образ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор Тъжната новина бе съобщена в социалните мрежи от поета и историк Пламен Павлов Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото След като видяха какво се случва с България, само 22% от населението са съгласни с унищожаването на злотата Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Специалистите от социалната услуга подкрепиха събитието със снимки пред центъра, облечени в емблематичния розов цвят на Giro d’Italia АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол Избраният изпълнител ще трябва да изготви технически проект и ПУП за обекта и да реализира строителството на трасето. Новият участък трябва да бъде проектиран за градски условия и скорост до 50 км/ч Продават тази яхта, струва 500 млн. долара Продават тази яхта, струва 500 млн. долара Плавателният съд е собственост на милиардера Джеф Безос Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата Теди заменя волейболната зала с футболния терен, за да се присъедини към каузата на Стилиян Петров Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран Иран току-що допусна голяма грешка, най-голямата грешка в своята история, каза Доналд Тръмп Турция въвежда нови правила за продажба на цигари Турция въвежда нови правила за продажба на цигари Мярката цели да ограничи достъпа на непълнолетните до тютюневи изделия и да намали употребата им цялостно Мощна експлозия във фабрика за фойерверки Мощна експлозия във фабрика за фойерверки 21 жертви и над 60 ранени при инцидента
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори