Русия проведе нов успешен тест на „убиецът на спътници”
28 Май 2016, Събота, 20:13 ч.
Автор: БЛИЦАмерикански шпионски сателити са наблюдавали старта на ракетата „Нудоль” от космодрума Плисецк
Русия е провела пореден успешен тест на новата ракета с далечен обсег „Нудоль“ за унищожаване на спътници в орбита около земята.Това съобщи The Washington free beacon, позовавайки се на американски представители.„Нудоль“ е била изстреляна от Плисецк, на около 800 км. северно от Москва. Тестът е бил наблюдаван от американски шпионски сателити и оценен като успешен.
Според Washington free beacon тестът е поредна стъпка в усилията на Русия за развиването на оръжия, способни да унищожат американски навигационни, комуникационни и шпионски сателити, които дават предимство на Вашингтон при противопоставяне.
Повече детайли около теста не са дадени и не може да се разбере дали ракетата е била изстреляна срещу намиращ се на орбита сателит-мишена или просто е била изведена по суборбитална траектория без да има мишена.
Това е втори успешен тест с „Нудол“, първият блеше извършен на 18 ноември. Говорителят на Пентагона подп. Мишел Балданса отказа коментар по случая.
След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна?
Спад на еуфорията: Цените на селските и извънградските имоти се успокоиха
Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж
DeepSeek вече е най-скъпият старпът в Китай в областта на AI
Националната следствена служба с нов директор
Шок за зрителите: Игри на волята с нова водеща, Ралица Паскалева е аут
17/06/2026, Сряда 12:14
0
Тежка катастрофа край Якоруда, трима са ранени, а двама загинаха
Три зодии постигат заветните си мечти до няколко дни
Заради шума, наподобяващ атака с дрон, забраняват движението на скутери и АТВ-та през нощта
28 студенти завършиха новото издание на Vivacom Техническа академия, половината от тях вече са стажанти в компанията
Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година
Официално: Замразиха депутатските заплати на малко над 4200 евро
