×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

До дни бариера спира колите към Солниците, дават я на съд


До дни бариера спира колите към Солниците, дават я на съд
Бургазлии ще трябва тази година да използват алтернативния маршрут до калните бани. Там ще бъде изграден и паркинг с 200 места
17 Май 2016, Вторник, 10:22 ч.
Източник: БНР Бургас

Районът винаги е бил алея, припомни кметът Димитър Николов, признавайки, че досега са се правили компромиси
Бургазлии и гостите на града преоткриха за спорт и разходки реконструираната алея край морето от Морската градина до Солниците с известната в цяла България лековита луга. След основния ремонт общината сложи знак, който забранява влизането на коли в участъка, а пренебрегването му създаде напрежение между шофьори и велосипедисти.

До това лято ивицата се ползваше туристи, които предпочитат усамотеното плажуване, нудисти и любители на кайт сърфа. Прилежащата алея си деляха летовниците с коли и велосипедистите. От този сезон ситуацията се променя коренно. Плажът е даден на концесионер, а общината ремонтира, асфалтира и монтира осветление на занемарената алея, която вече минава край морето и заобикаля терена на „Черноморски солници” АД.

До паркинга на Северния плаж е поставен и знака. При наша проверка на място за около два часа в новата отсечка влязоха около 100 колоездачи и 30 коли. Велосипедистите и пешеходците реагираха остро на наглото нарушение с настояване за строг контрол.

Сред тези, които откровено признават, че ще нарушават знака,  е общественикът Милчо Добрев. Той смята, че шофьорите са дискриминирини.

„Не може, който и да е общински ръководител да реши, че цялото трасе от 5 км ще бъде само вело и пешеходна алея. Този път се ползваше и от шофьори, и от колоездачи и  от хора, които ходеха заради лечебния черен пясък. За разлика от велосипедистите ние плащаме пътен данък, който предполага да можем да отидем до едно или друго място в града, включително и до плажа. Доста хора са несъгласни, с това, което се случва.”, заяви Добрев, който е амбициран да подаде жалба до Комисията за защита от дискриминацията и иск до Административния съд за решението на общината, което по думите му не е минало през местния парламент.

Районът винаги е бил алея, припомни кметът Димитър Николов, признавайки, че досега са се правили компромиси. „Започнали сме преговори с ръководството на солниците да допуснем специализиран транспорт във вариант един микробус, който да извозва работниците. Те имат алтернатива с обходния маршрут, който минава през пътен възел Каблешково. Още не сме завършили вело и пешеходната алея, а ползването е толкова голямо, че не виждам как и автомобили ще влизат. Обсъждаме вариант как да осигурим достъп на любители на кайт и уиндсърфа, за да могат да си извозват оборудването, все пак то е тежко, с автомобил.”, каза Димитър Николов.

Според управителят на общинското предприятие „Транспорт“ Андрей Рунчев решението не се нуждае от санкция на общинския съвет. Той разясни, че до дни достъпът за автомобили ще бъде регулиран с бариера. Тя е монтирана и тествана, но се уточняват подробностите по пропускателния режим и това кои автомобили ще имат право да минават.

Бургазлии и гостите на града, които искат да стигнат с кола до плажа и лековитата луга, това лято ще трябва да ползват обиколния път. Там се изгражда паркинг с близо 200 места, уточниха още от общината. Обмисля се и пускането в затворения участък на електромобил за трудноподвижни хора и туристи.



18
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Вижте как шофира този безразсъден водач Вижте как шофира този безразсъден водач 28/06/2026, Неделя 19:51 3
18
Коментара по темата
18.
Kiro
17.05.2016 23:46:15
1
2
Ае лица, нали сте бургазлий ве, кви са тия коли да идете на плаж? Разбирам да сте на някое село на една туба бензин от Бургас та да ходите на плаж с колата, ама където и в Бургас да сте може да стигнете до плажа пеша или с колело. Не визирам Меден Курник - те не са бургазлии, ами само гъзлии.
17.
до Курти
17.05.2016 23:43:07
1
2
Курти, путка майна, с твоите пари е купен асфалта дето го положиха на новото кръгово на Трапезица, а с моите пари е купен асфалта на алеята до солниците, а аз им разрешавам да затворят отсечката, така че може да ходиш да са шибаш
16.
KML
17.05.2016 20:19:25
1
3
Никакви изключения. За любителите на кайт и уинсърфа да се осигури една голяма рикша в която сърфистите да се впрягат и да си пренасят обурудването.
15.
NR
17.05.2016 16:05:37
0
3
НЕКА НЕ СЕ ОПОРОЧАВА ЕДНА ДОБРА ИДЕЯ И НАМЕРЕНИЕ.СЛЕЗТЕ ОТ ТЕЗИ КОЛИ И СЕ РАЗДВИЖЕТЕ, А ЗА КОЛИТЕ ИМА МАГИСТРАЛИ.ЧУДЕСНО Е ДА ВИДИШ ДЕЦА И ЦЕЛИ СЕМЕЙСТВА ДА СПОРТУВАТ И ДА ОБЩУВАТ ЗАЕДНО.СЪМНЯВАМ СЕ, ЧЕ ТЕЗИ КОИТО СА ПРОТИВ ВЕЛОАЛЕЯТА ПРЕКАРВАТ И ЕДИН ЧАС НА ДЕН С ДЕЦАТА СИ.ВМЕСТО ДА ГИ НАСЪРЧИМ И ИМ ДАДЕМ ПРИМЕР, КАК ДА ЖИВЕЯТ ПО-ЗДРАВОСЛОВНО, ПАК СЕ КАЧВАМЕ В КОЛИТЕ, ПОСЛЕ МЛАДОТО ПОКОЛЕНИЕ БОЛНО, МЪРЗЕЛИВО, НЕВЪЗПИТАНО, РАЗЮЗДАНО, БЕЗ ЦЕННОСТИ! КОЙ ЩЕ ГИ СЪЗДАДЕ , АКО НЕ СТАРОТО ПОКОЛЕНИЕ.
14.
колелопедиста
17.05.2016 15:46:21
0
6
ахаха, мед ми капе, като ги слушам (чета) плужеците с таралясниците как "справедливо" се възмущават. Е, няма начин, ако искате да стигнете до плажа, ще трябва да си размърдате целулитните задници и.... нищо лошо няма да ви стане вЕрвайте ми.
13.
КУРТИ
17.05.2016 15:05:13
7
3
ТАМ КОЛИ РАБОТА ИМАТ ......ЗАЩОТО АСФАЛТА Е ПЛАТЕН ОТ ХИЛЯДИ БУРГАЗЛИИ ПЛАТИЛИ СИ ДАНЪЦИТЕ .....А НЕ ОТ 100 КОЛОЕЗДАЧИ И ПЕТ СЪРФИСТА .........МИЛЧО ДОБРЕВ ДА СЕ ОБЪРНЕ С ОТКРИТО ПИСМО ДО БОЙКО БОРИСОВ ВЪВ ВСИЧКИ МЕДИИ ........И ДА ПОДЧЕРТАЕ ДЕБЕЛО ЧЕ В БУРГАС ПРИ ИЗБОРИ .....ГЛАСУВАТ НЕ САМО 100 КОЛОЗДАЧА И ТУМБА РИМЛЯНИ С ЗЛАТНИ ЗЪБИ И МУСТАЦИ ........
12.
Браво на кмета
17.05.2016 14:36:25
6
16
Там коли работа нямат. Ще бъде най-хубавото нещо за велосипедистите и спортистите. Браво!
11.
педали
17.05.2016 14:30:47
4
6
Какво може да очакваш от Шефа на комисията по транспорт Диан Димов комунист с родословие другия в комисията Луков отрядник и доносник на върха на пилона е крадливото Мими.Тези тримата определят транспортната схема на Бс.Тази улица е общински път и никога не е била пешеходна и вело алея.Преди години другия крадец И.Дражев сложи барера и вземаше по 1лв такса преминаване от всеки автомобил като,че ли му е бащения.
10.
боко
17.05.2016 13:38:55
8
6
Това НАГЛО ГЕРБЕРСКО ЛЕКЕ Димитър Николов създаде пълен транспортен хаос в Бургас.
9.
КУРТИ
17.05.2016 13:38:41
7
2
МИСЛЯ ЧЕ МИЛЧО ДОБРЕВ.....МНОГО БЪРЗО МОЖЕ ДА РЕШИ ВЪПРОСА ...........КАТО ПИШЕ ЕДНО ПОДРОБНО ПИСМО ДО .......БОЙКО БОРИСОВ .....РАСКАЖЕ В ДЕТАЙЛИ ....ПРОБЛЕМА НА ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ ГРАЖДАНИ И ГОСТИ НА БУРГАС.....БОЙКО Е С ДОБРА ДУША И ШИРОКО СКРОЕН ЧОВЕК ....ТОЙ ЩЕ ЗАПОВЯДА НА КМЕТА И ЛУКОВ ....ТАКА БОЙКО РЕШИ ТОЧНО ЗА ПОЛОВИН ЧАС ПРОБЛЕМА НА СОФИЙСКИТЕ ХИПИТА С КАРАВАНИ В СОЗОПОЛ ....МИНАЛОТО ЛЯТО ....ВСЕ ПАК ОСВЕН ХИПИТАТА......И В БУРГАС ....ХИЛЯДИ ГЛАСУВАМЕ ЗА БОЙКО БОРИСОВ .......ПРОСТО ДРУГАРСКИ СЪВЕТ ....КЪМ МИЛЧО ДОБРЕВ ..........
8.
,,
17.05.2016 13:05:42
7
7
Аман от тъпотии винетка 100 лева данък 200 и накрая вместо да оправят пътя понеже е прекрасен те правят вело алеи и после нямало дискриминация ........
7.
До Курти (Милчо Добрев)
17.05.2016 13:00:55
4
15
Милчо, пусни жалба и за главната улица и за Богориди! Може и за цялата морска градина! Дискриминатори!!!
6.
Тани
17.05.2016 12:57:04
6
3
Няма такава велоалея върху пясъка а за колите щом ще се затваря да бяха направили паркинг някъде в района на Фиестата.Паркинга до Чайка и бънкера си го имаше.Той не енов а го трамбоват сега само.
5.
Kiro
17.05.2016 12:44:38
5
12
Еб@л съм ви. Карам си колелото до солниците и ви се смея
4.
AZ
17.05.2016 11:40:02
12
15
Кмета и хората на ГЕРБ са вживяват като феодали.Никой не чува бургазлии. С нашите пари си правят каквото искат и са неконтролируеми.Партията -майка е зад тях.Това е положението.Грабим Експериментираме Разрушаваме България-ГЕРБ.
3.
_nib_
17.05.2016 11:27:08
6
32
Добрев,е.и си мамата.Ще ходиш пеша.Като мен.
2.
КУРТИ
17.05.2016 11:24:47
29
12
МИЛЧО ДОБРЕВ Е ПРАВ ...ТРЯБВА ДА СЕ ПЛАЩА ДАНЪК КОЛЕЛО И СПЕЦИАЛНА ВИНЕТКА ОТ 100 ЛВ ...ОБЩО ДАНЪК КОЛЕЛО ПРИМЕРНО 200 ЛВ .....И ПРЕМИНАВАНЕТО ПО ВЕЛОАЛЕЯТА ДА СТАВА САМО С ПЛАТЕН ПЪТЕН ДАНЪК ......ИНАЧЕ ...КОЙ ЩЕ ВРЪЩА ДЕСЕТКИТЕ МИЛИОНИ ЗА ВЕЛОАЛЕИ ...ДАДЕНИ ОТ КМЕТА И ЛУКОВ ....КОЙ ....ПЕШЕХОДЦИТЕ КОИТО ВСЕКИ МОМЕНТ ЩЕ ГИ БЛЪСНАТ НА ШИРОКИТЕ ВЕЛОАЛЕИ ....А ТЕСНИ ИЛИ НИКАКВИ ПЕШЕХОДНИ ПРОСТРАНСТВА .....ИЛИ ВОДАЧИТЕ НА АВТОМОБИЛИ ДА ПЛАЩАТ ЗА КЕФА НА 100 ТИНА КОЛОЕЗДАЧИ А ХИЛЯДИ КОЛИ БЕЗ НИКАКЪВ ДОСТЪП И ПРАВА .....И С КАКВО СКЕЙБОРДИСТИТЕ СА ПО ПРИВЕЛИГЕРОВАНИ ОТ МАЙКА С ТРИ ДЕЦА И БАГАЖ ДА БИЕ ПЪТ ПЕША 1 КМ ЗАРАДИ КЕФА НА КМЕТА И ЛУКОВ ......А ВСИЧКИ СА ПЛАТИЛИ АСФАЛТА ОТ СВОИТЕ ДАНЪЦИ.........КМЕТЕ КАКТО И ДА ГО УВЪРТАШ .....ТОВА СА СТАЛИНСКИ МЕТОДИ......
1.
Рунчев
17.05.2016 11:05:29
12
17
Няма такова нещо!!!
Там започваме синя зона и скоро ще е готова!
Само в замяна искам поне 50 хуя да ми се изхвърлят в гъза, и още поне 30 в устата, т.е. букаке!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Родното Черноморие или Гърция: Къде предпочитат да летуват туристите? (ВИДЕО) Родното Черноморие или Гърция: Къде предпочитат да летуват туристите? (ВИДЕО) Въпреки негативната кампания в социалните мрежи, Бургас и българските курорти остават топ дестинация за сезона Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Починал е на място Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) 21-годишната жена не е давала съгласие за публикуване на видеото, всичко започва от паднала батерия на телефон Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Двуместната им седалка се сгромолясала на земята от 2 метра височина Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Интригата около вота се заплита Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Роман Ямполски твърди, че най-опасният ИИ няма да изглежда като злодей, а като система, която човекът вече не разбира Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка В момента тялото на загиналия мъж е откарано за съдебно-медицинска експертиза Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори