Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Извънредно! Арестуваха агент на ДАНС, съдия и прокурор!

Ключови думи:
Истински екшън се е разиграл в събота следобед в река Дунав в района на Лом, съобщава tribali.info. Гранични полицаи и горски са преследвали с катер ВИП бракониери, които са гърмели по патици от друг катер.

Гонката е започнала от района на остров Цибър край Лом, където се намира резерватът Ибиша. Според местни хора катерът на граничните полицаи се отзовал на сигнал за гърмежи в района на острова. Когато приближили мястото униформените и горските чули изстрели, които идвали от движещ се край острова катер. Полицаите подали сигнал на плавателния съд да спре, но вместо да изпълни заповедта, катерът с бракониерите дал газ и буквално полетял по течението.

Граничарите не се отказали и погнали нарушителите. Мощният катер на ловците обаче много бързо успял да набере скорост и изчезнал. Тогава граничните полицаи от Лом подали сигнал до колегите си в Козлодуй и така бракониерите били спипани.

По непотвърдена информация мъжете с пушките не са случайни. Твърди се, че в арестувания катер са били високопоставен служител на АЕЦ „Козлодуй”, агент от ДАНС, който работи в София, съдия и прокурор.

На всички в района на Лом е известно, че местни велможи често водят на бракониерски лов в резервата хора от властта и бизнесмени. Предишният станал известен скандален случай е от 2011 година. Тогава мощни джипове спират на брега на Дунав и 15-тина ловци с кучета с лодка и отиват на остров Цибър в резервата Ибиша, за да бракониерстват. Сигнал е подаден до горската стража. От там веднага организират група и отиват на острова. Полицаи и горски дълго чакали бракониерите, но престъпниците се изпокрили в храсталаците и до късно вечерта не се показали.

На здрачаване в акцията се включил и катер на Гранична полиция. По тъмно от острова излезли трима ловци, на които са съставени актове. В лодка са намерени пет пушки, а останалите ловци така и не били открити. Съставените актове за нарушаване Закона за лова и опазването на дивеча са на хора с инициали Н.П., С.Е и Ц.П., като единият от тях е бил онбашията на Враца Ники Турчето.
5
Коментара по темата
5.
D
03.02.2016 18:18:24
От заглавието на статията е ясно , че само боклуци има в тези структури.
Коментар 4 прави връзка с един много НИСЪК, , но много ДЕБЕЛ и ОТБЛЪСКВАЩ ГЪБАР от Созопол...
ПЛАЗМОДИИ, сами ще се закопаете
4.
1
03.02.2016 17:55:36
Обзалагам се,че са били за гъби.
3.
Един до 2
03.02.2016 17:07:39
Ясно е какво са му направили : пръднали са му на уя .
2.
zaeka
03.02.2016 15:44:57
И НА ТОЯ ТУРЧЕТО ЛИ Е АБИТО ЛИ КВО МУ НАПРАВИХА ЧЕ ОЩЕ ДЕРИБЕЙСТВА
1.
пешо
03.02.2016 15:42:17
Ся да им приложат закона с пълна сила за браконерство се влиза в пандиза
  Добави Коментар
Незрящият Виктор Асенов пробяга 80 км на Асеновградски баири въпреки дъжда  Несломимият и водачите му започнаха състезанието още в 7.00 сутринта в събота Скандал с Макрон Някои твърдят, че се е дрогирал във влака за Киев! От Франция категорично отрекоха
Взима важно решение Васил има 2 рози, дамите пък са двойно повече Много е болна Кели от "Женени с деца" почти не излиза от къщи
Буря в "Ергенът" Мартин и Даниела с първи скандал, след като заживяха в едно имение Получи огромно признание Надал с разгромна победа в престижна класация
Прави съдбоносен избор Виктор решава за Любомира и Клаудия в утрешния епизод на реалитито Информационният здравен център Ashkan Life чества 10 години и посреща в нов офис Широкият спектър медицински услуги – от диагностика до крайния стадий на лечението и индивидуалният подход са най-важният белег за успеха
Пожар в къщата на Стармър Гъмжи от полиция около дома Проблем с тока и метрото в Лондон Преустановено е било движението по две линии на метрото
Тръмп е готов да отиде в Истанбул, чака се решение на Путин Може да има среща между 4 президенти Шокиращ инцидент в Германия, замесени са деца 14-годишно момче е прободено много тежко от 17-годишен, друг тийнейджър също е ранен