Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Невиждано! Блокадата от полицейския протест в центъра на София продължава няколко часа (снимки)

Униформените се сляха с цивилно облечените полицаи (снимки: Авторът)
Ключови думи: протест

Безпрецедентният протест в центъра на София продължава вече няколко часа. Блокирани са Орлов мост и кръстовището при Ректората на Софийския университет. От няколко часа има спрели тролеи и автобуси в района.
Над хиляда полицаи и техните семейства са на митинга срещу властта. Тълпата се мести между Орлов мост и Софийския университет.


Охрана на практика няма, много униформени са се слели с протестиращите цивилни полицаи.
Бунтуващите се пропускат линейките, които минават през района. Автомобили надуват клаксоните недоволно.
Група униформени дойде от Орлов мост, което предизвика аплодисментите на протестиращите при университета.


До учебното заведение от своя страна има пост с други протестиращи, които събират подписка с искане за съдебна реформа. Гражданка с кученце мина и говореше на животното, че трябва да се прибират, понеже след като полицаите протестират, няма кой да пази жилището.

Засега полицаите изглеждат твърдо решени да продължат блокадата в центъра на София. Те недоволстват срещу решението на властта да им намали премиите при пенсиониране, както и други придобивки.





10
Коментара по темата
10.
BOKO KAZA ....
04.11.2015 12:03:53
Недопустимо е униформени служители, без разрешение да дават пример на обществото как се вършат незаконни действия. Това каза преди спешната сбирка в Министерски съвет премиерът Бойко Борисов. На нея бяха вътрешният министър Румяна Бъчварова, финансовият министър Владислав Горанов и главният прокурор Сотир Цацаров."Ще се възползвам от това, че тук са медиите и главният секретар, за да изпратя едно послание на служителите на МВР, армията, охранителните работници, които са в Министерство на правосъдието. Първо, крайно е недопустимо униформени служители, без разрешение да дават пример на обществото как се вършат незаконни действия. Това е директно към главния секретар. Има законови начини и бяхме обявили, че ще водим разговори по темите, които ги интересуват", заяви премиерът.

"Това да затвориш двумилионен град и да показваш сила е абсолютно нередно, армията даде пример как трябва да се прави. И те не са съгласни, но има надлежен ред, по който се прави", посочи Борисов. "180 милиона за 2015 година, не за догодина, а тази - даваме повече на МВР и 57 млн. повече на армията, 20 млн. за учителите, 20 млн. за догодина за спешна помощ, 45 млн. за съдебната система", обясни той. Премиерът допълни, че полицейският синдикат може би е трябвало да протестира за това как 500 лв. гаранция е превенцията срещу наскоро бития полицай. "Моля Христо Иванов за бит полицай 500 лв ли е гаранцията?", запита още Борисов. /БЛИЦ
9.
*********
04.11.2015 09:07:10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
8.
раковски
04.11.2015 07:10:10
Разстрел за тези мързели!!!!
7.
DO SELQNIN S KOLELO
04.11.2015 03:56:55
MNOGO SI PRAV.4ENGETATA SA KORUMPIRANI 100 %,NQMA NI EDIN 4ITAV.KVI PARI ISKAT TEQ PRESTAPNICI.V 4-TO RPU V M.RUDNIK CARI TAKAVA KORUPCIQ I PRESTAPNO BEZDEISTVIE 4E POVE4E NQMA NAKADE.
6.
Селянин с колело
04.11.2015 00:04:15
4-ия овчар с фуражката и като дойдат посраните ченгели ще свършат нещо може би.Викаш имате сто процента разкриваемост и въобще не покривате и играете с престъпниците,а като дойдете само повдигате рамене при положение,че сте абсолютно наясно кои са извършителите.Уволнение на всички мутромилиционери и репресивен апарат с не повече от 20 000,както и промяна на закона и много по-сериозни наказания за злоупотреба с служебно положение от фуражките.Ежегодни физически тестове с достъп на всякакви граждани до тях и ежегоден контрол на данъчните декларации и заемите.Ако някой ченгел се набалбука да се изритва моментално от системата,както е в нормалните страни
5.
ХЕЛУИН
03.11.2015 21:18:33
ВАРИАНТ 3 , БОРИСОВ НАСОЧВА ЕНЕРГИЯТА НА ПРОТЕСТИТЕ КЪМ ХОРАТА НА РЕФОРМАТОРИТЕ НА ИВАН КОСТОВ ЗАД ТЯХ , РАЗВАЛЯ ДОСЛУКА С ТЯХ ПАДА ПРАВИТЕЛСТВОТО ,СЛЕДВАТ НОВИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ , БОЙКО ЯВНО Е ПОЛАКОМЕН ОТ КАРТАТА НА ЦВЪКИ КЪДЕТО 90 % ОТ КАРТАТА НА БЪЛГАРИЯ БЕШЕ С КМЕТОВЕ НА ГЕРБ , ПЕЧЕЛИ ПО СЪЩИЯ НАЧИН И ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ С ПАРИ НА ЕВРОПЕЙСКАТА НАРОДНА ПАРТИЯ , ИЗРИТВА ВСИЧКИ ПАРТИИ БЕЗ ДПС В ПАРЛАМЕНТА И СИ ОСИГОРЯВА ДОЖИВОТНА ВЛАСТ ..........ДА ЖИВЕЕ БКП БКП БКП И ЩЕ ЧАКАМЕ СЛЕД 50 ГОДИНИ НОВ 9 СЕПТЕМВРИ ИЛИ 10 НОЕМВРИ ........НО ДАЛИ Е ТАКА .... КОЙ ЩЕ ТИ КАЖЕ.......
4.
До Селянин с колело
03.11.2015 21:09:49
Боклук или "боклуци" ще викаш на отпадъка, който оставяш след себе си на улицата, парка или по-точно т.нар. опаковки, които изхвърляш след като си се наял сладко сладко! Защото утре като те пребият или ограбят ще звъннеш на същите тези "боклуци", за да хванат този, който е посегнал на твоята собственост или вещ! Не се чуди, ако тогава отсрещната страна ти отвърне: "Оправяй се сам, боклук".Тогава няма да ти стане, приятно, нали, селянин с колело????? Аман от безмозъчни същества! С такива като теб, държавата заминава!!!! Жалко, но факт!
3.
Г-н Борисов
03.11.2015 20:37:42
Докато в изпълнителната власт, част от която сте и Вие допускате само партийни назначения на хора със съмнителни дипломи или образование, което не отговаря на изискванията за заеманата длъжност не се изненадвайте от протести и т.н
2.
ХЕЛУИН
03.11.2015 20:30:39
1ВАРИАНТ... БОКО УТРЕ ВАДИ ДИСАГИТЕ С ЛЕВОВЕТЕ ИНЪЧЕ КРАЙ НА ЛАПАЧКАТА ПО ЕВРОПРОГРАМИ ........ 2 ВАРИАНТ ...ТЕЗИ КОИТО РЪЧКАТ ПРОТЕСТИТЕ СА ХОРА НА ПАРТИЯ ПРИБЛИЖЕНА ДО НЕГО ВЪВ ВЛАСТА УПРАВЛЯВАЩА С НЕГО ЗАЕДНО ПОДКУКОРОСВАНИ ОТ АМЕРИКАНЦИТЕ ЗАЩОТО НАПОСЛЕДЪК БОЙКО ГИ ПРЕНЕБРЕГВА , ЗАРАДИ ГДРЕ БАБАТА МЕРКЕЛ , А В ТАКИВА СИТУАЦИИ ЦРУ НЕ СИ ПОПЛЮВА .... СЛЕДВАТ ПРОТЕСТИ НА ВОЕННИТЕ .......ДА ВИДИМ НА КОГО ПЪРВИ НЯМА ДА МУ ИЗДЪРЖАТ НЕРВИТЕ И ЩЕ ОГОЛЯТ ДЪРЖАВАТА СРЕЩУ БЕЖАНЦИ И ТУРСКИ ТАНКОВЕ ......ПОЖИВЬОМ УВИДИМ ......
1.
Селянин с колело
03.11.2015 20:23:00
Ако бяхме нормална държава гражданите щеше да излезнат и да им спретнат граждански арест,а също така да се държат с тях така,както тези шушумига се държаха с тях по време на гражданските протести и атаките срещу парламента.Значи тогава въпросните боклуци ги беше страх да нарушават закона и да се присъединят към протеста,а сега няма проблем да блокират където и каквото си поискат
  Добави Коментар
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест Маршът обедини ЛГБТ+ хора, военни, ветерани и активисти за човешки права Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи Дипломатът и политик си отиде на 82 години
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници Зрелостниците от трите местни училища получиха своите дипломи за средно образование в препълнения салон на читалището Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи Футболистите на Димчо Ненов се събират на 29 юни за първа тренировка преди новия сезон в Трета лига Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата Всяка втора обява у нас е за търговски кадри или складови работници, като компаниите масово привличат служители с акции, ваучери и луксозни бонуси Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания Лидерът на лейбъристите се огъна под натиска на собствената си партия, а Анди Бърнам вече се очертава като фаворит за поста
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет Невероятният морски танц се разиграл вчера привечер, секунди след като първият бозайник изплувал пред джета на Мартин Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите Общо 122-ма пияни и дрогирани водачи са задържани при мащабна акция на Европол, всеки втори проверен е в нарушение
Арестуваха китайски шпионин в София ДАНС подала сигнала, а Софийската градска прокуратура привлече мъжа като обвиняем Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща Това е 17-ото поредно издание на ветроходното събитие