Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

4000 ученици от “Меден рудник” влизат в напълно обновени училища

Кметът Димитър Николов и заместникът му по образование Йорданка ананиева посетиха училищата, за да се убедят, че ще са готови за 15-ти септември
Ключови думи: ученици, Меден рудник, училища, СОУ Константин Петканов, Найден Геров, Петко Росен,

Трите големи училища в к-с "Меден рудник" - СОУ "Константин Петканов", ОУ "Найден Геров" и СОУ "Петко Росен", посрещат след няколко дни учениците основно ремонтирани. Сградите не бяха пипани от построяването им през 80-те години на миналия век. На места фасадите буквално се разпадаха, дограмата беше гнила, а сметките за отопление през зимата много високи.

Днес кметът Димитър Николов и заместникът му Йорданка Ананиева посетиха трите училища, за да се убедят, че обучаващите се в тях 4000 деца ще започнат нормално учебната година следващата седмица. Проверката установи, че ремонтите в “Меден рудник” приключват навреме и остава само почистването на сградите.

Общо в обновяването на трите училища са вложени близо 2 млн. лв., спечелени от Община Бургас по Международен фонд „Козлодуй“.

В СОУ "Петко Росен" са извършени следните ремонтни дейности: подмяна на дограма, топлоизолация на външни стени и покрив, изграждане на котелна отоплителна инсталация на биомаса, ремонт на съществуващата отоплителна инсталация. След сигнал за лошото състояние на тоалетните, отправен до кмета Николов, тези на първия етаж в момента са цялостно обновени, а с останалите това ще се случи следващата година.

В ОУ "Найден Геров" е извършена подмяна на дограма, топлоизолация на външни стени и на покрив, изграждане на котелна отоплителна инсталация на биомаса, както и ремонт на съществуващата отоплителна инсталация.

В СОУ "Константин Петканов" също е подменена дограмата, външните стени и покривът са топлоизолирани, извършена е модернизация на отоплителна система и оптимизация на съществуваща вентилационно-климатична система.

В жилищен комплекс “Меден рудник”, където живее една трета от населението на Бургас, има 4 училища и 5 детски градини.През първия и половината от втория мандат на кмета Димитър Николов са обновени всичките 4 училища и 4 от детските градини.

“На единственото неремонтирано учебно заведение в комплекса – ОДЗ №1 “Морска звезда”, ще обърнем внимание следващата година”, обеща днес кметът Николов.

1
Коментара по темата
1.
родител
10.09.2013 23:04:46
не знам какви ремонти са направени в училищата, но нека ваш екип отиде в ОДЗ "Славейче", за да се уверите сами как в навечерието на първия учебен ден 4 групи стоят затворени, а децата от тях са пръснати в останалите групи, смесени са големи с малки деца. Странното е, че никой не знае кога ще се реши този проблем, защото ремонтите, които текат в затворените групи не са приключили. Интересно ми е кой следи за спазването на сроковете при изпълнението на общинските поръчки и какви са санкциите за неизпълнението им в срок???
  Добави Коментар
Прокоба ли тегне над Нана Бившата тв водеща за трети път чу страшната диагноза рак Съдът остави в ареста учител обвинен в сексуални престъпления с 12 годишна ученичка 24-годишният преподавател е обвинен в блудство и разпространение на порнографски материали сред непълнолетни
Спипаха много незаконни цигари на границата с Турция Камионът с чужда регистрация пристига на МП Лесово на 02.02.2026 г. на входящо трасе в страната Зуека става актьор във филма за Стоичков? Актьорът пропътува 500 километра до Барселона, за да се включи в епизод от кастинга за главната роля
"Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва Размерът на плащането е определен от трибунал на Професионалната футболна компенсационна комисия (PFCC) и не подлежи на допълнителни преговори между двата клуба Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай Разследването тръгва по сигнал на ЦРУ, офицерът е имал достъп до тайни на НАТО
Защо не трябва да оставяте никакви предмети в колата при студено време В студеното време в автомобила не бива да бъдат забравяни всякакви електронни устройства Киберексперт: Възможно е българи да стоят зад достъпа до камерите в АГ кабинет Явор Колев призова за международно разследване и подчерта нуждата от по-добра защита на устройствата за видеонаблюдение
Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души Нестабилните метеорологични условия в Мароко ще продължат да засягат няколко части на страната Президентът към българските олимпийци: Цяла България е с вас Йотова е в Милано по покана на президента на Международния олимпийски комитет Кърсти Ковънтри за официалната церемония по откриването на Олимпиадата
Край на бързите сделки: Как се променя пазарът на имоти в София през 2026 г. Средните цени трайно преминаха психологическата граница от 2000 евро на квадратен метър, а в централните и южните квартали сделки над 2500 евро вече не са изключение Честваме 148 години от освобождението на Бургас На 6 февруари градът си спомня великото дело на освободителите с тържествена програма, историческа памет и признателност