Демерджиев: Злите езици говорят, че бивш премиер стои зад мантинелите, спираме корупционни договори за милиони
След тежката катастрофа на магистрала „Тракия“, при която камион премина през разделителната мантинела и отне живота на трима души, МВР стартира мащабна проверка на доставките и качеството на пътните съоръжения у нас. Пред БНР вътрешният министър Иван Демерджиев обяви, че ревизията ще обхване както фирмите доставчици, така и самите стандарти за изграждане на инфраструктурата.
Вътрешният министър направи стряскащо разкритие за монопола при пътните съоръжения и загатна за сериозна политическа обвързаност: „Проверяваме доставката на мантинели в България, защото, ако се поразровите, ще видите, че само две дружества доставят мантинели, а злите езици говорят, че и зад двете дружества стои една и съща фигура – на един бивш премиер“, заяви министърът.
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Българските цени и стандарти за сигурност тепърва ще бъдат сравнявани с тези в европейски държави като Германия. Демерджиев бе категоричен, че проверките ще прераснат в пълна ревизия на пътното строителство в страната
„Ще проверим пътищата, които с нашите пари са изграждани, и представляват еднолентов път. Абсолютен цинизъм. Как да няма произшествия на еднолентов път, който няма габарит да се разминат два автомобила, понеже някой е решил, че за него по-важно е да усвои парите, отпуснати по една или друга поръчка“, коментира той.
Всички събрани материали за нарушения при пътните ремонти вече са обобщени и официално изпратени до изпълняващия длъжността главен прокурор. По думите на министъра, отговорността за този хаос трябва да бъде споделена от всички контролиращи институции, а не да се прехвърля единствено върху МВР.
Дежа вю! Кола скъса мантинелата на АМ „Тракия“ край Карнобат и изхвърча в нивата. Свидететели: Гледката е страшна!
По отношение на държавните финанси Демерджиев прехвърли отговорността върху предходната власт, описвайки правителството на Росен Желязков като силно зависимо от влиянието на Делян Пеевски. Според него тогавашният кабинет е заложил капани с множество обществени поръчки под условие за бъдещо финансиране, което е позволило скрито източване на държавния бюджет.
В момента МВР извършва пълна ревизия на тези договори, като голяма част от тях ще бъдат прекратени или заменени с далеч по-икономични алтернативи. Пример за това е ускореното изграждане на лаборатории за изследване на кръвни проби за наркотици, които трябва да заработят още през август.
„Спираме тези договори и това е причината за целия този шум, който вдигат създалите ги“, отсече Демерджиев.
Министърът съобщи, че са събрани солидни доказателства за повдигане на серия от обвинения за незаконното строителство в местността „Баба Алино“ край Варна. Към разследването са командировани висши магистрати от Върховната касационна прокуратура.
„За нас е пределно ясно, че хората, които са поемали ангажименти и са усвоявали тези средства на Олег Невзоров, ще бъдат изправени и ще отговарят пред закона (...) Амбицията ни е работата да продължи, докато всички, съпричастни към тази дейност, бъдат с повдигнати обвинения“, категоричен бе силовият министър.
Според разследващите, държавни чиновници на различни нива години наред съзнателно са бездействали и са помагали за реализирането на незаконния комплекс. Самият инвеститор и собственик на украинската корпорация „КУБ“ Олег Невзоров е бил разпитван многократно от МВР, прокуратурата и ДАНС. Той вече е посочил конкретните посредници, на които е плащал крупни суми с обещанието, че обектите му ще бъдат узаконени. Демерджиев допълни, че тепърва ще се доказва дали инвеститорът е бил умишлено въведен в заблуждение от измамници, но доказателствата за престъпна дейност вече са неоспорими.
В края на изявлението си министърът засегна и разследването на кошмарния инцидент край Петрохан, отнел живота на шестима души. За да се гарантира абсолютна прозрачност и да се избегнат всякакви спекулации, МВР има готовност да изиска тежки експертизи с международно участие. Основният фокус на разследващите е да разберат дали е имало институционални пропуски и дали част от жертвите са могли да бъдат спасени.
„Нашата цел в момента е да стигнем до истината и тя да достигне до българските граждани“, заключи Иван Демерджиев.
Флагман, няма ли да мъцнете нещо? След като трихте от коментарите (че много истини имаще в тях). после и изобщо ги забранихте - кой ви наби канчето, а? На кого рапортувахте?
Мръсни, мазни парцали.
Сега Бургас е с население 150 хиляди души..
Може да ВИДИТЕ "" броят на обявите за работа, в Пловдив и Варна сравнени с обявите за работа в Бургас. ""
Крадливия Митьо от партията на Борисов, РАЗБОЛЯВА и убива хората в града с турско- негърските фирми- А1( ЕМтел) и Вииваком с РАК и Левкемия.
Заради партия ГРАБЕЖ на Банкя-лийския Бандит Б Б и неговите крадливи кметове , в българските градове и села, пешеходците дори НЕ могат да пресекат улицата..
ПРЕДИ да се домъкне партия ГРАБЕЖ до 2009 г, българските градове и села бяха Пешеходна Зона , с ПРЕДИМСТВО за пешеходците навсякъде.
СЛЕД като се домъкна партия ГРАБЕЖ, тия започнаха да блъскат хората дори и на Пешеходна Пътека... И какво правят после ?? Отговор- ами започнаха да слагат ОГРАДИ на мястото където е имало пешеходна пътека и вече, дори НЕ може да пресечеш улицата..
Но тия дори и сега блъскат и убиват хората , дори и на светофара..
Партия ГРАБЕЖ на Б Б , МАХАТ пътни знаци и светофари и СЛАГА пътни знаци и светофари, САМО за да са спредимство от тая партия.. А когато НЕ могат с знаци и светофари, тия пращат ргулировчик, за да са с предимство..
Преди години, слагаха регулировчик на кръстовище САМО ако преминава Тодор Живков от БКП, а сега явно в партия ГРАБЕЖ са се събрали доста мошеници и започнаха постоянно да слагат регулировчик, за да може ако преминава кола на някой от партия ГРАБЕЖ да бъде с ПРЕДИМСТВО...
Освен това тия са ИЗМИСЛИЛИ два нови пътни знака- Разрешено и Забранено за пешеходци...
Трябва да МАХНАТ тия нови пътни знаци и да сложат НОВ знак- "" ЗАБРАНЕНО за партия ГРАБЕЖ "" !
Заради сегашния кмет на Бургас НЕ може да се пресече пеш между жк. Славейков и жк. Изгрев..
Тоя, първо сложи ограда по средата на платното за автомобили...
А сега , заедно с някакви крадци и китайци, направили някакво кафе и китайски магазин ( с който китайците докарват до ФАЛИТ българските магазинчета до зала Младост), са сложили някакви рекламни табели на средата на пешеходната пътека до банката и магазина за мебели ( срещу зала Младост)...
Май ще трябва да изхвърлим тоя кмет, заедно с тия крадци и китайци, до зала Младост, за да може да пресечем ПЕШ между СЛавейков и Изгрев.
А в самия Бургас, ПРЕДИ да се домъкне сегашния кмет- Крадливия Митьо, от партия ГРАБЕЖ, бул Стефан Стамболов ( между Изгрев и Славейков) , бул. Янко Комитов и бул. Транспортна, бяха ЕДНОПОСОЧНИ за колите.. Пешеходците можеха да пресекат НАВСЯКЪДЕ тия улици и бяха с ПРЕДИМСТВО на пешеходна пътека.. СЛЕД като се домъкна Крадливия Митьо, оня и неговата партия ГРАБЕЖ започнаха да блъскат пешеходците дори и на пешеходни пътеки, после да слагат ОГРАДА на пешеходната пътека и навсякъде по тия улици .. После за да е с ПРЕДИМСТВО, тоя кмет сложи светофари и направи пресечки по тия булеварди.. И сега тия от партия ГРАБЕЖ , блъскат пешеходците дори и на светофарите..
Трябва да изхвърлят тоя кмет- Крадливия Митьо, през турската граница, а оградите да ги сложат на границата.. за да можем да пресичаме свободно улиците из Бургас.
Сега Бургас е с население 150 хиляди души..
Може да ВИДИТЕ "" броят на обявите за работа, в Пловдив и Варна сравнени с обявите за работа в Бургас. ""
Крадливия Митьо от партията на Борисов, РАЗБОЛЯВА и убива хората в града с турско- негърските фирми- А1( ЕМтел) и Вииваком с РАК и Левкемия.
Заради партия ГРАБЕЖ на Банкя-лийския Бандит Б Б и неговите крадливи кметове , в българските градове и села, пешеходците дори НЕ могат да пресекат улицата..
ПРЕДИ да се домъкне партия ГРАБЕЖ до 2009 г, българските градове и села бяха Пешеходна Зона , с ПРЕДИМСТВО за пешеходците навсякъде.
СЛЕД като се домъкна партия ГРАБЕЖ, тия започнаха да блъскат хората дори и на Пешеходна Пътека... И какво правят после ?? Отговор- ами започнаха да слагат ОГРАДИ на мястото където е имало пешеходна пътека и вече, дори НЕ може да пресечеш улицата..
Но тия дори и сега блъскат и убиват хората , дори и на светофара..
Партия ГРАБЕЖ на Б Б , МАХАТ пътни знаци и светофари и СЛАГА пътни знаци и светофари, САМО за да са спредимство от тая партия.. А когато НЕ могат с знаци и светофари, тия пращат ргулировчик, за да са с предимство..
Преди години, слагаха регулировчик на кръстовище САМО ако преминава Тодор Живков от БКП, а сега явно в партия ГРАБЕЖ са се събрали доста мошеници и започнаха постоянно да слагат регулировчик, за да може ако преминава кола на някой от партия ГРАБЕЖ да бъде с ПРЕДИМСТВО...
Освен това тия са ИЗМИСЛИЛИ два нови пътни знака- Разрешено и Забранено за пешеходци...
Трябва да МАХНАТ тия нови пътни знаци и да сложат НОВ знак- "" ЗАБРАНЕНО за партия ГРАБЕЖ "" !
Заради сегашния кмет на Бургас НЕ може да се пресече пеш между жк. Славейков и жк. Изгрев..
Тоя, първо сложи ограда по средата на платното за автомобили...
А сега , заедно с някакви крадци и китайци, направили някакво кафе и китайски магазин ( с който китайците докарват до ФАЛИТ българските магазинчета до зала Младост), са сложили някакви рекламни табели на средата на пешеходната пътека до банката и магазина за мебели ( срещу зала Младост)...
Май ще трябва да изхвърлим тоя кмет, заедно с тия крадци и китайци, до зала Младост, за да може да пресечем ПЕШ между СЛавейков и Изгрев.
А в самия Бургас, ПРЕДИ да се домъкне сегашния кмет- Крадливия Митьо, от партия ГРАБЕЖ, бул Стефан Стамболов ( между Изгрев и Славейков) , бул. Янко Комитов и бул. Транспортна, бяха ЕДНОПОСОЧНИ за колите.. Пешеходците можеха да пресекат НАВСЯКЪДЕ тия улици и бяха с ПРЕДИМСТВО на пешеходна пътека.. СЛЕД като се домъкна Крадливия Митьо, оня и неговата партия ГРАБЕЖ започнаха да блъскат пешеходците дори и на пешеходни пътеки, после да слагат ОГРАДА на пешеходната пътека и навсякъде по тия улици .. После за да е с ПРЕДИМСТВО, тоя кмет сложи светофари и направи пресечки по тия булеварди.. И сега тия от партия ГРАБЕЖ , блъскат пешеходците дори и на светофарите..
Трябва да изхвърлят тоя кмет- Крадливия Митьо, през турската граница, а оградите да ги сложат на границата.. за да можем да пресичаме свободно улиците из Бургас.