Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40%
Докато по южното Черноморие сезонът е в разгара си, в края на юни сметките на туристическия бранш показват тревожна тенденция – с 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година. В един от най-големите ни курорти – Златни пясъци, по-голямата част от хотелите са наполовина празни, въпреки сериозните отстъпки в цените, които предлагат.
Притеснението от липсата на гости се усеща още от таксиметровите шофьори в комплекса. "Все едно е като по време на пандемията – няма никакви туристи. Просто е критично. Като няма работа, не можем да си изхранваме семействата и да плащаме наеми", споделя Деян Проданов пред NOVA. Неговият колега Живко Караджов, който работи 45-о лято в Златни пясъци, е категоричен, че никога не е виждал толкова слаб месец юни.
Най-разтревожени обаче са хотелиерите. Заместник-председателят на Съюза на хотелиерите в Златни пясъци Станислав Стоянов отчита спад на гостите с около 35 спрямо миналата година. "Толкова зле не е било досега", признава той.
Кукуруз за 3,50 евро, хот-дог за 14 евро, дюнер за 18 евро: Новите ценови рекорди по Черноморието
Според бизнеса за отлива има конкретни причини. На първо място е липсата на транспортна свързаност – липсват редовни чартърни полети и адекватна пътна инфраструктура, проблем, който браншът повдига от години.
Роля играе и загубата на ключови пазари. "Имаме спад от над 30% при германските туристи. С годините изгубихме руския и прибалтийските пазари. Появи се и финансова криза в Румъния, която също показва колапс – загубихме румънския пазар, който може би беше един от най-големите", обяснява Стоянов.
За да спасят сезона, хотелиерите в комплекса предлагат сериозни отстъпки в цените – между 20% и 40%. По думите на Стоянов това е единственият начин браншът да се пребори за клиенти в момента, макар този ход да остава изцяло за сметка на хотелите. В същото време разходите на бизнеса не спират да растат. Управителят на хотел Светла Кръстева подчертава, че тази година харчовете за поддръжка са значително по-големи от миналогодишните.
Именно заради тежката ситуация браншът за пореден път настоява за намеса от страна на държавата. Хотелиерите предлагат туризмът да бъде включен в националната програма за възстановяване и развитие. "Да не се гледа на него като на изостанал отрасъл, а напротив – да бъде заложен като основен. Да се обърне повече внимание на рекламата, на по-голямата свързаност и на по-бързото инфраструктурно изграждане", призовават от Съюза на хотелиерите.
Не се хабете да снимате касови бележки, банално е! В Созопол плажовете са пълни, а заведения има за всеки джоб!
В Несебър цените са по-ниски от стола на парламента
Имало и ресторанти с нормални цени в Слънчев бряг
Така цените в България стават КОЛКОТО в ГЪрция, Италия и Испания и чужденците НЯМАТ полза да идват в България..
Трябва да СПРАТ и вноса на китайски стоки, заради кото ФАЛИРАТ българските фирми Производители..
Така цените в България стават КОЛКОТО в ГЪрция, Италия и Испания и чужденците НЯМАТ полза да идват в България..
Трябва да СПРАТ и вноса на китайски стоки, заради кото ФАЛИРАТ българските фирми Производители..
Така цените в България стават КОЛКОТО в ГЪрция, Италия и Испания и чужденците НЯМАТ полза да идват в България..
Трябва да СПРАТ и вноса на китайски стоки, заради кото ФАЛИРАТ българските фирми Производители..
Икономическата логика казва, че трябва да даваш добри заплати , за да могат хората да се върнат и да ги изхарчат при теб.
Тези глупаци се самоубиват, и мислят че проблемът е в клиентите.
"Не искаме ганювци.
Не искаме руснаци.
Не искаме тези. Не искаме онези.
И да не ми купувате таратора, пак ще има
силен сезон и нова яхта."
Обаче....УЙ.
"Не искаме ганювци.
Не искаме руснаци.
Не искаме тези. Не искаме онези.
И да не ми купувате таратора, пак ще има
силен сезон и нова яхта."
Обаче....УЙ.
Какво стана веееееееее?
(пише се ву-лгарно, защото те самите са ву-лгарни копеуета)
"Не искаме ганювци.
Не искаме руснаци.
Не искаме тези. Не искаме онези.
И да не ми купувате таратора, пак ще има
силен сезон и нова яхта."
Обаче....УЙ.
Какво стана веееееееее?
(пише се ву-лгарно, защото те самите са ву-лгарни копеуета)
"Не искаме ганювци.
Не искаме руснаци.
Не искаме тези. Не искаме онези.
И да не ми купувате таратора, пак ще има
силен сезон и нова яхта."
Обаче....УЙ.
Какво стана веееееееее?
(пише се ву-лгарно, защото те самите са ву-лгарни копеуета)
"Не искаме ганювци.
Не искаме руснаци.
Не искаме тези. Не искаме онези.
И да не ми купувате таратора, пак ще има
силен сезон и нова яхта."
Обаче....УЙ.
Какво стана веееееееее?
(пише се ву-лгарно, защото те самите са ву-лгарни копеуета)
"Не искаме ганювци.
Не искаме руснаци.
Не искаме тези. Не искаме онези.
И да не ми купувате таратора, пак ще има
силен сезон и нова яхта."
Обаче....УЙ.
Какво стана веееееееее?
(пише се ву-лгарно, защото те самите са ву-лгарни копеуета)
"Не искаме ганювци.
Не искаме руснаци.
Не искаме тези. Не искаме онези.
И да не ми купувате таратора, пак ще има
силен сезон и нова яхта."
Обаче....УЙ.
Какво стана веееееееее?
(пише се ву-лгарно, защото те самите са ву-лгарни копеуета)
"Не искаме ганювци.
Не искаме руснаци.
Не искаме тези. Не искаме онези.
И да не ми купувате таратора, пак ще има
силен сезон и нова яхта."
Обаче....УЙ.
Какво стана веееееееее?
(пише се вулгарно, защото те самите са вулгарни копеуета)
"Не искаме ганювци.
Не искаме руснаци.
Не искаме тези. Не искаме онези.
И да не ми купувате таратора, пак ще има
силен сезон и нова яхта."
Обаче....УЙ.
Какво стана веееееееее?
(пише се вулгарно, защото те самите са вулгарни копеуета)
"Не искаме ганювци.
Не искаме руснаци.
Не искаме тези. Не искаме онези.
И да не ми купувате таратора, пак ще има
силен сезон и нова яхта."
Обаче....УЙ.
Какво стана веееееееее?
(пише се вулгарно, защото те самите са вулгарни копеуета)
Хармацупяне, къдеее си бре ?
Хармацупяне, къдеее си бре ?
Хармацупяне, къдеее си бре ?
Скоро и отстъпки от 50% да дадете, пак ще ви бъдат Празни хотелчетата.
Скоро и отстъпки от 50% да дадете, пак ще ви бъдат Празни хотелчетата.
Добре дошли в Клуба на богатите и дългоочаквания „Златен душ".