Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

АПС откри кампанията си в Айтос: След 19 април ще бъдем част от управляващото мнозинство (СНИМКИ)

Първата ни задача в 52-ото НС ще е да възстановим нормалността, държавността и демокрацията, каза водачът на листата на АПС за Втори МИР-Бургас Севим Али, които представи пред симпатизанти листата
Ключови думи: айтос, апс, листа на апс, откриване на кампания, севим али, алианс за права и свободи, избори 2026

АПС откри кампанията си в Бургас със заявка, че със сигурност ще бъде част от 52-ото Народно събрание. На среща с граждани в града на сокола кандидатите от листата на партията за Втори МИР-Бургас представиха снощи своята програма и дадоха гаранции, че ще постигнат по-добър резултат от предходните избори - този път като част от управляващото мнозинство.

„Преди повече от 40 години тогавашният репресивен тоталитарен режи открадна на нас, турците в България, имената. Но успяха ли да откраднат нашата религия, нашата идентичност и ценностна система? Не успяха, въпреки танковете, войниците и техните оръжия, защото ние се оказахме много по-силни - ние сме единни и задружни. Днес откраднха трите букви на нашата партия, но успяха ли да откраднат съдържанието, идеологията и истинските хора на партията? Не успяха. Хората, които създадоха автентичната партия, на която наследник сме ние, от Алианс за права и свободи, навремето заплатиха с живота си или лежаха по затворите. Затова днес казваме, че сме внуци на онези хора, които с телата си застанаха пред танковете, пред автоматите на Тодорживковия режим. И днес не ни е страх - нито от техните репресии, нито от техните заплахи. Ние ще бъдем част от 52-ото НС. Не само, че ще сме част - АПС ще бъде част от управляващото мнозинство, защото България има нужда от това”, каза в своето изявление водачът на листата на АПС за Втори МИР-Бургас Севим Али, който има богат опит като законодател в Народното събрание.

Той бе категоричен, че страната ни трябва да се върне към нормалността и законите да важат еднакво за всички. Али подчерта и нуждата от честни и справедливи избори, както и необходимостта общините да бъдат независими и свободни, а бизнесът - да не бъде подлаган под натиск, за да работи спокойно.

„Трябва да кажем край на мутризацията в българската политика. Това ще стане само със силен Алианс за права и свободи в 52-ия парламент. Нашата листа е най-добрата в Бургаска област - това са умни, честни и достойни български граждани. Те са най-подготвените млади, образовани, опитни и авторитетни хора. Първата ни задача в новото Народно събрание ще е да възстановим държавността и демокрацията в България”, каза той пред симпатизанти.

Специално за откриването на кампанията в Айтос бе дошъл един от съоснователите на Движението за права и свободи от началото на 90-те години - Сабри Мехмедали. Той изрази пълна подкрепа за АПС. 

Мотото на кампанията на АПС, с което ще излезе на изборите на 19 април, е„Искаме нормалност”. Ето го и списъка с кандидатите за народни представители от партията:

  1. Севим Исмаил Али
  2. Мехмед Кадир Хасан
  3. Хюсни Осман Адем
  4. Ружди Хикмет Хаджен
  5. Бейхан Али Мустафа
  6. Хафисе Хасан Мехмедали–Мустафа
  7. Сезгин Хасан Кадил
  8. Шабанали Мустафа Шабанали
  9. Айсел Фикри Бекир
  10. Мийрем Али Юсуф
  11. Сезер Севгин Шабан
  12. Йоско Севдалинов Алипиев
  13. Назиле Сали Осман
  14. Исмаил Осман Коруосман
  15. Андрей Радославов Генчев
  16. Фатме Мехмед Ереджеб
  17. Мустафа Кадир Юсеин
  18. Ренета Мартинова Вефа
  19. Сезаи Хасан Юмерчауш
  20. Бехчет Ремзиев Емурлов
  21. Рамадан Наазим Мустафа
  22. Юсеин Мехмедали Мехмедали
  23. Мехмед Мустафа Хюсеин
  24. Мустафа Мехмед Мустафа
  25. Емине Мустафа Халил
  26. Хазиме Ахмедова Хюсеинова
  27. Нури Рамадан Мюмюн
  28. Юзджан Фаик Юмер

 

Зидан прие историческо предложение И Ес Пи Ен твърди, че ще води "петлите" Шофьорите да карат с повишено внимание при 51-вия км на АМ „Хемус“  До 16:00 часа на 26 март в платното за Варна се възстановяват ограничителни системи, а трафикът преминава с ограничение до 70 км/ч
Прокурори от Бургас предупредиха ученици в Средец за дрогата и наказанията след 14 години Над 70 гимназисти чуха как дилърите примамват деца, какви са рисковете от вейповете и какви присъди следват при престъпления с наркотици ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април Системата за ранно предупреждение ще действа до 26 април
НАП започва всеки ден да публикува средните цени на дизела и бензин А95 Данните ще се изчисляват от фискалните бонове, а при цена от 1,60 евро за литър в три поредни дни част от гражданите ще имат право на месечна компенсация Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Това заяви сина му, преди новото съдебно изслушване в САЩ 
Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Властите удариха международна група за фалшифициране на пари, а при акцията са иззети над 1,2 млн. фалшиви евро Дете на 14-години е било принудено износи близнаците на майка си и приятеля ѝ И двамата са обвинени в сексуално насилие над дете
4386 дела са постъпили в Окръжния съд в Бургас през 2025 г., повече от 75% са приключени Окръжен съд Бургас отчете стабилни резултати и висока ефективност през 2025 година Никола Цолов получи премия от 25 000 евро Държавно признание за силния сезон на пилотът във Формула 2 връчи министърът на младежта и спорта
Моджтаба Хаменей дал благословията си за сделка със САЩ Арагчи е уведомил Уиткоф, че аятолах Моджтаба Хаменей му е дал своето "съгласие и благословия" КЗП затвори заведение в Бургас Комисията напомня на всички търговци в туристическия сектор, че предоставянето на услуги без необходимото удостоверение за категоризация представлява сериозно нарушение и води до незабавни административни санкции