Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Бургазлия: Тези хора правят големи измами с транспортни услуги за Европа, не им доверявайте колите си!

БМВ-то на Божидар Тонев била ползвана в продължение на дни, вместо да пътува на платформа за Нидерландия
Ключови думи: измама, транспортни услуги, флагман

Читател на Флагман.бг алармира за голяма измама с транспортни услуги в Европа. Бургазлията Божидар Тонев се свърза с редакцията на Флагман.бг, за да разкаже как той попаднал в капан и да даде гласност на случая, за да няма повече измамени. 

През ноември 2024 г. Тонев потърсил транспорт за личния си автомобил BMW E38 от Бургас до Нидерландия. Свързал се с експедитора Стоян Русев, който го препратил към негов шофьор. На 16 ноември автомобилът бил взет от адреса в Бургас, като Тонев бил уверен, че ще бъде качен на автовоз и доставен в рамките на 24-48 часа.

„В продължение на дни шофьорът ме лъжеше чрез WhatsApp, че "всичко е наред", че пътува, а по-късно – че бусът му се е счупил в Германия. В действителност, колата ми е била карана на ход в България без мое съгласие“, разказва Тонев. „Ние се бяхме уговорили по телефонно обаждане, че колата няма винетка и отново бусчето се беше развалило и той трябва да я кара от локацията в Бургас до Сливен на ход на 16 ноември.“

Колата била предадена на втори шофьор едва на 20-и ноември, който, за разлика от първия, си свършил работата коректно и я доставил за по-малко от 24 часа. Това доказва, че първите 5 дни колата е била ползвана или държана в България без причина, докато Тонев бил лъган, че тя е на път.

„Когато потърсих сметка от Стоян Русев и шофьора, срещнах пълен отказ от поемане на отговорност. Жената на г-н Русев се държа крайно арогантно по телефона, заявявайки: 'Какво искаш от нас? Пари ли искаш? Нищо не ти дължим!'“, разказва бургазлията.

Той смята, че това не е изолиран инцидент, а се касае за част от организирана схема за измама от лица, представящи се за коректни превозвачи.

Тонев посочва, че тези хора са администратори в големи групи за пътувания и активно цензурират негативни мнения, за да продължават да привлекат нови жертви. Той разполага с пълен архив от чатове и копия от глобите, които доказват разминаването в локациите и датите. Бургазлията предостави на Флагман всички скрийншотове (ВИЖ ДОКУМЕНТИТЕ ПОД ТЕКСТА)

„Смятам, че е важно обществото да научи за тези практики, за да не попадат и други хора в същия капан“, добавя Тонев. Той споделя, че има контакт с двама други пострадали от същия човек.

11
Коментара по темата
11.
Неделчев Долното Езерово
21.03.2026 11:40:59
Другия път жена си да пусне.
10.
@
21.03.2026 11:03:32
През 90те години имаше всякакви измами, защото масово хората не осъзнаваха, че държавата няма функция да ги спасява когато решат да мамят и да се свързват с отявлени измамници. В днешно време наблюдаваме все още маса народ, който изпозлва "услугите" на нелегални "майстори" и "бизнеси" .... и после пак държавата му е виновна. Докато има идоти... ще има и тарикати. Платете си на форма. Вземете си договор и после си знаете процесите. Тогава държавата може да ви помогне. Докато мамите... ще сте си седите в клата и ще си правят каквото си искат с вас и парите ви! Свободата е именно това, право да избирате, НО и да носите последствията от изборите си!
9.
@
21.03.2026 11:03:00
През 90те години имаше всякакви измами, защото масово хората не осъзнаваха, че държавата няма функция да ги спасява когато решат да мамят и да се свързват с отявлени измамници. В днешно време наблюдаваме все още маса народ, който изпозлва "услугите" на нелегални "майстори" и "бизнеси" .... и после пак държавата му е виновна. Докато има идоти... ще има и тарикати. Платете си на форма. Вземете си договор и после си знаете процесите. Тогава държавата може да ви помогне. Докато мамите... ще сте си седите в клата и ще си правят каквото си искат с вас и парите ви! Свободата е именно това, право да избирате, НО и да носите последствията от изборите си!
8.
Сотир
21.03.2026 09:53:09
Що се занимаваш с мангали бе, недретник!!!??????
7.
Неееее
21.03.2026 09:37:23
Това е несериозно !!!!!
Първо не пише на кирилица дори,няма шанс да продължим кореспонденция ,но….
Ta4o@?!?!?! Мангали,Сър!
Хахахаха нееее как може такова име за мейл
Краййййй!!!

Общувайте с адекватни хора,моля!!
6.
Неееер
21.03.2026 09:34:58
Това е несериозно !!!!!
Първо не пише на кирилица дори,няма шанс да продължим кореспонденция ,но….
Ta4o@?!?!?! Мангали,Сър!
Хахахаха нееее как може такова име за мейл
Краййййй!!!

Общувайте с адекватни хора,моля!!
5.
Хахаха
21.03.2026 07:38:02
Толкова години и продължавате да ползвате услуги без договор, без фактури..... потресаващо!
4.
Do 1
21.03.2026 07:05:47
С тва мислене си пълен траш брат. Нз ти си знаеш.
3.
Хасково Транс
20.03.2026 23:06:59
Хасково Транс мангал е фирмата както гледам. Кой ще даде колата си на циганин да му я закара до другия край на Европа? Циганин видиш ли трепи го и не очаквай коректност
2.
Бай Драгой
20.03.2026 21:40:48
Тонев, по описаното, по-голям Папагал от тебе не съм виждал. През ноември 2024 г. Тонев потърсил транспорт за BMW E38 от Бургас до Нидерландия. Радвай се че автомобила е пристигнал.
1.
Бай Драгой
20.03.2026 21:40:03
Тонев, по описаното, по-голям Папагал от тебе не съм виждал. През ноември 2024 г. Тонев потърсил транспорт за BMW E38 от Бургас до Нидерландия. Радвай се че автомобила е пристигнал.
  Добави Коментар
Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев Заседанието е насрочено на 30 юни Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил Това показват резултатите от проучване на Асоциацията на автомобилните производители
Сунгурларе получи награда за принос в съхранението на културното наследство Кметът на Сунгурларе инж. Димитър Гавазов бе отличен за усилията на Общината в съхраняването и популяризирането на културно-историческото наследство на региона Ергенът Стоян си тръгва преждевременно - изгонен от участничките? Синеокият ерген заяви, че има интерес само към една участничка, но дали тя ще отвърне на чувствата му
Продават тази яхта, струва 500 млн. долара Плавателният съд е собственост на милиардера Джеф Безос Баскетболен клуб "Несебър" се класира за републиканското първенство при момчетата до 12 години Баскетболистите се отправят към финалите в град Русе с впечатляващ баланс от 20 победи и само 1 загуба
Отличиха Община Приморско с наградата „Бранд Южно Черноморие“ Признанието за културно наследство и туристическо развитие беше връчено на кмета Иван Гайков Зрелищна катастрофа на Подбалканския път, кола е обърната по таван Ударът е станал в пловдивския участък на трасето, недалеч от село Розино
Представят изложбата - "Бургас - вълнуващ и артистичен" Събитието е част от програмата на Община Бургас, която съпътства тазгодишното издание на колоездачната обиколка на Италия - Giro d’Italia (Джиро д'Италия) 2026 Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата Теди заменя волейболната зала с футболния терен, за да се присъедини към каузата на Стилиян Петров
Нарастващото ни потребление, което е основано на заеми, вдига цените и захранва икономиките на Турция и Китай Πpeз aпpил 2026 г. Бългapия oтчeтe нaй-виcoĸaтa инфлaция в eвpoзoнaтa – 6,2% нa гoдишнa бaзa, пpи cpeднo oĸoлo 3% зa вaлyтния cъюз ПП при президента: Нужен е преглед на заплатите в държавната администрация и намаляване броя на министерствата На срещата на "Дондуков" 2 отидоха Асен Василев и Николай Денков