Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Мистериозен стрелец уцели домашно куче в сърцето, убийството се случи пред очите на стопанката

Случаят не е изолиран
Ключови думи: куче, село, българия, стрелец, жена, убийство, русе, долно абланово

Стрелба по куче завърши с фатален край, а стопанката му едва успя да опази себе си и другия си домашен любимец, докато били на разходка. Случаят е от русенското село Долно Абланово, и не е изолиран, тъй като и друг път някой стреля по домашните кучета в населеното място.

"В неделя бяхме на разходка с двете ми кучета малко извън селото. Връщайки се по един черен път, видях, че в далечината минава син джип, който спира на разстояние от нас. Помислих си, че това е някакъв земеделец, който извършва оглед на земите си, и продължихме. След това чух изстрел. Кучето ми падна на земята", разказа собственичката на убитото куче Даниела Куртева в ефира на НОВА. Животното издъхва буквално за секунди. "Надявах се, че е само ранено, но беше простреляно в сърцето", заяви жената. И подчерта, че животното никога не е било агресивно.

"Когато то почина, се огледах и видях, че мъжът все още стои на същото място. Тогава разбрах, че се цели и във второто куче. Бях на 1-2 метра от кучетата си. За мен този човек е напълно непознат, както и джипът му. Движеше се в посока, различна от нашето село, което ме навежда на мисълта, че не е местен", твърди тя.

И допълва: "В момента, в който осъзнах, че той стои и се прицелва, реших да тръгна към него, за да го спра. Разбира се, осъзнавах, че може да стреля и по мен, но реших да рискувам, вярвайки, че няма да прекрачи тази граница. Хукнах към него, крещейки. Той се поколеба, но след това реши да си тръгне възможно най-бързо".

Даниела подала сигнал в полицията. Води се разследване. Тя е притеснена, че стрелецът може да посегне и на човешки живот. Друг потърпевш разказа, че през август е било простреляно неговото домашно куче, но то е било излекувано и е оцеляло. Той е подал жалба.

17
Коментара по темата
17.
До 7
06.11.2025 19:52:57
Виждам доста разбирате от ловджийство, но не знаете че снимания с 5 свине всъщност е част от дружинка от 40 души и просто се е снимал с общия улов. А в дома си след като хапнат и разделят месото, ще занесе не повече от 5кг месо.
А тази буля, решила да разходи по полята две големи кучета без поводи, в последния ловен ден и да развали лова на всички ловци в района, на някой от ловците не му е издържал мерника, че е застанал на посия от 5 сутринта в студа, а тя решила да си пусне кучетата да му изплашат зайците.
16.
*********
06.11.2025 13:22:23
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
15.
sadist ot meden kurnik
06.11.2025 13:20:14
hahah bravo na snaiperista, edin pomiar po malko
14.
Тъпир
06.11.2025 12:22:57
Ако има гилзи ще го пипнат
13.
V
06.11.2025 11:54:04
Въпрос на време е боклука да реши, че може да убива безспокоявано и хора, колко му е днеска го е изнервило кучето че се е изпикало на гумата на колата му примерно, утре ще се изнерви че детето ви е пресякало неправилно докато бърза за училище например или че баба ви не го е видяла в магазина и го е прередила без да иска, след като няма наказания ще трябва да свикваме с всякакви психари и малоумни да вилнеят както намерят за добре
12.
килната калимявка до 1 и 10
06.11.2025 11:17:22
Преглеждайки коментарите написани от нечестивци, пълни с омраза, ми става ясно, че конкуренцията в Бг-то за по-по-най простак е убийствено жестока!
11.
Az
06.11.2025 10:52:41
Виждам, че болшинството от коментарите са осъдителни. Това е добре! А НА ТЕЗИ, КОИТО ОДОБРЯВАТ ТОВА ИМ ПОЖЕЛАВАМ ДА СВЪРШАТ В СЪЩИТЕ МЪКИ КАТО КУЧЕНЦЕТО!!! УВЕРЯВАМ ВИ, ВСЕКИ СИ ПЛАЩА НА ТОЗИ СВЯТ!
10.
Ами
06.11.2025 10:22:12
Можал отстрелял.Бауууу
9.
Поне според
06.11.2025 10:05:17
това описание, много ми е трудно да повярвам, че случилото се е случайно...
8.
Читател
06.11.2025 09:59:12
Да бъде открит и разстрелян изрода! Да пукне в мъки!
7.
Оппс 2.
06.11.2025 09:45:50
До 2. Какво да кажем за ловците. Виждам снимка на ловец с 5 убити диви свине. Гладен си. Ок. Убий едно. Наяж се. Това куче е убито със същото оръжие, с което убиват сърни, елени, прасета. Автоматични оръжия с патрони, наподобяващо АК, оптични мерници, заглушители.
6.
Гошо
06.11.2025 09:45:42
Изрод да пукеш дано
5.
Предложение
06.11.2025 09:16:08
Пускате го за обстрел като вреден дивеч към местната дружина и готово. До вечерта ще е провесен на някое дърво.
4.
Дявола
06.11.2025 09:12:50
Дайте ми го! Дайте да го изгоря в пъкъла вовеки и костите му на сол да стривам!
3.
Писна ми от психопати
06.11.2025 09:07:31
Да му изгният ръцете.
2.
Бесилката
06.11.2025 09:07:03
Такива изроди трябва да се обесват на мястото на залавянето им и да ги оставят по седмица да ги плюят мухите. Да убиваш безцелно е достатъчно основание за бесило с тънко въже за да не се чупи врата, а да се души изрода по 5 минути за възмездие над душата му. Поп също е забранен ,а тялото подарено за медицински цели за да не създава разходи.
1.
55
06.11.2025 09:04:23
Един помияр по малко
  Добави Коментар
Домашна пица за 15 минути: Бърза и лесна рецепта с готов блат Как да превърнете полуфабриката в италианско кулинарно изкушение за нула време Лоша новина за феновете на Apple, вдигат цените Изпълнителният директор на Apple Тим Кук заяви пред Wall Street Journal, че повишението на цените е „неизбежно“
Германия разяснява на Радев защо трябва да се доставя оръжия на Украйна Посланикът на Германия Ирене Планк предупреждава, че спирането на военната помощ би отслабило позициите на Киев Идват изпепеляващи жеги Горещите вълни не са просто неприятни – те са сред най-смъртоносните метеорологични явления в Европа, ето как да се предпазите
Феновете скърбят! Почина знаково лице на култовия сериал "Приятели" Джеймс Бъроуз си отиде на 85-годишна възраст Мирът се пропука: Израел нанесе нови удари в Ливан Вчера Израел и "Хизбула" се споразумяха за прекратяване на огъня, което е влязло в сила в 16:00 ч. местно време
Перфектна домашна пилешка супа по бабина рецепта Кулинарно ръководство за приготвяне на плътен бульон и кадифена текстура Професии според зодията Как астрологичният ви знак определя вашия професионален успех
Защо са тъжни пенсионерите Тук възрастните са притеснени, изморени от живота Влак падна от мост в Германия Композицията е товарна
Домашни пържени картофи: Рецепта и тайни трикове Ръководство за постигане на златна коричка Исторически червен картон: Правилото "Винисиус" влезе в сила на Световното Потърпевш е играч на Парагвай