Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Семейство плати в ресторант на морето 7 лв. за вода и 9 лв. за наливна бира. Нормално ли е?

Сметката от заведение в Несебър
Ключови думи: храна, новини, сезон, лято, летен сезон, море

Цените на храната по морето скачат с близо 25%, а собствениците на ресторанти оправдават това с "борбата срещу затлъстяването“. През сезона порциите и напитките са поскъпнали с 10–15%, а впоследствие и с още 10%. Така например най-популярният плажен обяд – цаца и бира вече струва 30 лв., същото е и за порция дюнер, а фрешът се продава за 25 лв.

Мнозина туристи споделят недоволството си във Фейсбук. Семейство от Пазарджик показа сметка от ресторант, където минералната вода е струвала 7 лв. за 500 мл, сафридът – 25 лв. на порция, а наливната бира – 9 лв. Иван С. признава, че заради високите цени ще съкрати почивката си с няколко дни, предава вестник "Труд".

Съществуват значителни разлики между Южното и Северното Черноморие. Край Варна калкан струва 36–40 лв., а сафридът – 20–25 лв. По Южното Черноморие същите порции излизат по-евтино – калкан за 25–30 лв., сафрид за 16–18 лв. Вечеря за четирима без алкохол край Варна може да достигне 180–200 лв., докато по Южното Черноморие струва 120–140 лв. Ястията с месо варират между 20 и 40 лв., супите – 5–8 лв. на юг и 10–15 лв. на север.

Най-евтин е обядът в Равда и Синеморец: обедните менюта със салата, основно и десерт струват 10–15 лв., порция свинско с картофи – 7–8 лв., пиле с ориз или мусака – 6–7 лв., супи и боб – по 5 лв. Пица на парче се предлага за 3–4 лв., а скара с гарнитура – 8–10 лв.

Според Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма, повечето туристи разполагат с фиксиран бюджет и ако миналата година са похарчили определена сума, тази година ще трябва да намалят количеството храна, за да се вместят в същия бюджет. Собствениците обясняват поскъпването с увеличението на заплатите, връщането на ДДС от 20% и поскъпването на хранителните продукти.

17
Коментара по темата
17.
___(___
15.08.2025 19:35:11
Неграмотници даже и една антиреклам не можете да направите.
16.
До флагман
15.08.2025 19:07:00
Къде е тази бира за 9 лв ? 9+7=16
Сметката е 12.5
И има студен чай...
Празни флагмани какво ни занимавате
15.
Аз
15.08.2025 19:03:10
Ми нормално е !
14.
Гочо
15.08.2025 17:46:18
Само не можах да видя в целия обир, къде е наливната бира.
13.
Станой
15.08.2025 17:38:30
Ако им бяха намалили ДДС-то, да сте яли на корем за 10 лева.
12.
???
15.08.2025 17:32:54
Той комунизма си отиде, където кюфтета бяха навсякъде по 1.20 лв. То и сега като работиш една и съща работа в единия град взимаш 5000 лв а в другите по 1500 лв, ама това е нормално и никой не пише.
11.
17.07.2023
15.08.2025 16:57:07
Сега е малко по- евтино...като флагманите
10.
Xm
15.08.2025 16:32:42
Касовата бележка е за литър и половина минерална вода и студен чай.
9.
На гол г*з чифт пищове
15.08.2025 15:15:33
Кат са били жадни,супермаркета е на близо.На Бай Ганю му идва акъла,ама после!
8.
Бургазлия
15.08.2025 14:47:00
Тъй е като искат да топнат дупарата в саламурата, що не си стояха при доматето...
7.
Любопитен
15.08.2025 14:43:52
А другите по колко са платили ?
6.
Да, нормално е!
15.08.2025 14:23:45
Когато са ги поръчвали са знаели какво правят. Като не ви харесва ставате и си тръгвате! Навсякъде има заведения, които са ужасно скъпи. Никой не е призован със закон да яде в такива заведения. Като не ви е по джоба си тръгвате и точка!
5.
Това е в
15.08.2025 14:19:42
НеСеБар(а)!
С какъв акъл ходят да ядът там.
4.
алоо
15.08.2025 14:14:26
алооо, водата е ЛИТЪР И ПОЛОВИНА ВЕ
3.
Фекрет Стораро
15.08.2025 14:12:11
на бележката пише вода 1,5 за 7,50 и студен чай за 5,50 ...
2.
заплеси
15.08.2025 14:07:35
Нашта кръчма бирата е 3 лв. а супите 3.5-4.5. Да не са спали.
1.
Na brat pit brat mu
15.08.2025 14:04:52
Несебър Морска гара....те пак малко са му взели ...да са пребира в Ямбол
  Добави Коментар
Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация 
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Николай Попов от движение „Сияние“ взриви мрежата с разкрития за тежък конфликт на интереси и опит за замитане на истината на пътя
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас В Бургас са извършени проверки в предприятие и склад Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност Управлението на риска започва от държавата – ако няма оценка, няма и безопасност, заяви директорът на ИПБ
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка Джон Бенет спечели състезанието край Шпилберг Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина Ще спрете да купувате от магазина