Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Слънчев бряг е най-евтиният и готин курорт на Балканите, смята водеща хърватска медия

Ключови думи: новини, Флагман, Бургас, Слънчев бряг

Чашка капучино в българския курорт ще платите под два евро, а меню за двама в ресторант – около 35 евро. И в идеалния случай тези цени са поне с 30% по-ниски от тези на хърватското крайбрежие по време на летния сезон. Така започва репортаж за Слънчев бряг в един от най-големите новинарски канали на Балланите - N1.

Слънчев бряг е един от най-големите и най-популярни български курорти на Черно море. Това е място с плаж дълъг пет километра – на някои места широк до сто метра – в залив между Свети Влас и Несебър. Курортът е построен в края на 50-те години на миналия век на терен, който някои наричали несебърската пустиня заради голямото количество пясък. По време на строителството това пространство е залесявано с 300 000 иглолистни и широколистни дървета, над 700 000 храсти и множество цветя.

Слънчев бряг първоначално е създаден като уикенд дестинация за българското население, а с течение на времето се е разраснал и станал популярен и извън страната. Днес е особено предпочитан от британците, които винаги търсят слънчеви места, където тяхната лира има по-голяма стойност. Тук можете да намерите множество хотели и частни апартаменти за всеки вкус, с цени започващи от 30-40 евро на нощувка на човек. Едно от големите предимства на българските курорти са ниските цени на храна и напитки.

Според данни от уебсайта Numbeo, средната цена за половин литър домашна бира в ресторант в Слънчев бряг е 1,53 евро, а за същото количество бира в магазин ще платите само 1 евро. Чаша капучино в българския курорт ще ви струва 1,66 евро, а меню за двама в ресторант – около 35 евро. И в идеалния случай тези цени са поне с 30% по-ниски от тези на хърватското крайбрежие в разгара на лятото. В Слънчев бряг можете да се насладите на класически летни активности като плуване и слънчеви бани.

Температурата на морето през летните месеци достига около 26 градуса, а на ваше разположение са и няколко тематични водни парка с множество басейни. Ако се намирате в близост, определено си струва да посетите Несебър, чието старо ядро е включено в списъка на световното културно наследство на ЮНЕСКО в Европа. Насладете се на прекрасната архитектура на този град, който мнозина наричат бисер на Черно море – от укрепените стени при входа на стария град до църквата "Богородица Благодатна“, свети Йоан Кръстител и църквата "Свети Стефан“.

6
Коментара по темата
6.
Largo
11.08.2025 20:19:09
Болен мозък слънчасал дрънкаш глупости и правещ реклама на к.и.н.е.ф.а. Смрадлив бряг то е ясно,че това е казано от поредния търгаш по г.о.м.н.о.м.о.р.и.е.т.о. ама няма вече прости хора да вярват .
5.
Къде я намерихте ...
11.08.2025 03:54:25
... тая голяма бира за 3лв? Да отида да пия една, че ми е горещо днес. То в града няма за толкова - те за курортите приказват.
4.
Циганката дето ви хвалеше умря
05.08.2025 22:16:56
Цигането малко не може да говори
3.
Za многоооя лева
05.08.2025 19:21:25
Обяд за 2ма в Дубровник Хърватска 170 € аре няма нужда
2.
Това сигурно е платена статия
05.08.2025 19:21:07
Най-евтините? Хахаха
Там търгашите ако не продават с 200-300% печалба не могат да спят
1.
Тъпа реклама
05.08.2025 17:03:45
Вестник Лайноморска слава
  Добави Коментар
Си разкри впечатленията си от разговора с Тръмп Ползотворна беседа Енрике Иглесиас вече е в България Утре ще има концерт в столицата
Сняг на Черно море, бялата покривка натрупа в... Турския Ризе Служители на БНТ са в стачна готовност Какво се случва с телевизията?
Ново силно земетресение в Руската федерация Камчатка не спира да се тресе МОК с решение за Русия За Зимната олимпиада
Софиянци излизат на протест В "Дружба"-2 са крайно недоволни Александър Николов води в индивидуална класация на Световното 21-годишният българин е страшилище в атака
Тръмп и Си с любопитен разговор Бистрят съдбата на социална платформа Затруднено движение на "Тракия" При км 209 в посока Бургас
Групата на Доган се стопи, загуби още трима Джейхан Ибрямов, Явор Хайтов и Красимир Красимиров вече не са част от АПС Развитие по случая с жестокото убийство във Варна 24-годишният мъж най-вероятно е убил майка си вследствие на психически проблеми съчетани с употреба на тежки наркотици