Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

ChatGPT се оказа спец в генерирането на фалшиви документи

Ключови думи: новини, Флагман, ChatGPT, изкуствен интелект

Новият  модел за генериране на изображения към ChatGPT на OpenAI е изненадващо добър в създаването на текст в изображения — нещо, с което предишните модели имаха сериозни затруднения.

А това го прави мощен инструмент за създаване на фалшиви документи, както вече са открили някои потребители.

Например, Дийди Дас, партньор в Menlo Ventures, туитна снимка на фалшива касова бележка за разточителна вечеря в истински стекхаус в Сан Франциско, забелязана от TechCrunch.

"Можеш да използваш 4o, за да създаваш фалшиви касови бележки", написа Дас. "Съществуват твърде много реални проверки, които разчитат на 'реални изображения' като доказателство. Тази ера приключи."

На пръв поглед изображението изглежда доста правдоподобно - съдържа разбивка на многостепенно меню, точна междинна сума и дори изчислен бакшиш.

Друг потребител дори успял да редактира изображението още, като добавил реалистичен филтър и петна от храна — идеалният начин да извършиш измама с разходи, ако имаш такава склонност.

А това е само върхът на айсберга. Дас също така открил, че 4o с готовност генерира фалшиви рецепти за лекарства.

Това развитие показва колко далеч са стигнали генераторите на изображения с изкуствен интелект. Предишните модели имаха прочута трудност с пресъздаването на текст, често създавайки изкривени символи и неволно комични фрази.

Извън фалшифицирането на разходи за разточителни вечери, все по-умелата способност на OpenAI да генерира фалшиви документи може да отвори вратата за всичко - от фалшиви данъчни формуляри и банкови чекове до фалшиви лични карти и актове за раждане.

Дали ще можем да разпознаваме този прилив от фалшиви документи, предстои да видим. Мерки като добавени метаданни или водни знаци, които да показват дали едно изображение е генерирано от AI, лесно могат да бъдат заобиколени или пропуснати.

Още преди навлизането на мощни AI генератори, проучване от 2015 г. установява, че 85% от анкетираните са си признавали, че са лъгали, за да получат по-голямо възстановяване на разходи. Много от тези случаи на измама остават незабелязани заради липса на вътрешен контрол и слабости в процесите на счетоводство, пише Дир.бг.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Кюрдската работническа партия обяви, че се е разпуснала По-рано Йоджалан, основателят на обявената за терористична групировка ПКК, призова да се сложи край на въоръжената борба, а Анкара заговори, че той може да бъде освободен от затвора НАП без милост: Запорира пенсии и заплати на хиляди българи Над 47 хиляди длъжници не са имали достъп до доходите си през изминалата година
Първи подробности за акцията на ДАНС. Има задържани Операцията е срещу разпространението на антидемократична и фашистка идеология Тръмп ще сваля цената на лекарствата в САЩ с до 80% Американският президент обяви, че те трябва да поскъпнат по целия свят
Иван Костов за референдума за еврото: Това е политически ход на Радев "Става въпрос за експлоатация на популистка теза", твърди бившият премиер Екшън в София Трима мъже с качулки обраха магазин за употребявани телефони  
ДАНС и прокуратурата с акция във Враца Извършват се претърсвания на адреси Катастрофа край Руен: Трима са в болница За щастие няма непосредствена опасност за живота на пострадалите
Инцидент в несебърско село 59-годишен мъж е с контузия от ПТП Къща горя край морето Криминално проявен запали огън в мазе и направи беля
70-годишен мъж от Бургаска област помете пловдивчанка Шофьорът блъсна жената в Слънчев бряг Полицията в Карнобат разплете нагла кражба Криминално проявен сви пари от възрастен мъж